⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 16,79 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-19 Jogaila

Labai įdomi knyga. Super profesionaliai parašyta. Visiems besidomintiems lietuviškuoju menu - rekomenduoju. Turime nuostabių menininkų savo šalyje, tačiau tikrai ne visada įsigiliname į tai ką kurią tautiečiai, priešingai, net esame linkę nevertinti to, netgi nuvertinti. Ši knyga atskleidžia kuriamo meno detales, nuotaikas, užmanymus, tikslus. Ačiū leidėjams! Daugiau tokių rimtų leidinių!


2022-08-31 16.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene" aprašymas

Šios knygos „Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene“ idėja gimė stebint, kaip žmonių santykiai virsta noriai minkomu moliu Lietuvos meno scenoje. XXI a. pirmas dešimtmetis: ŠMC TV laidos naktiniame eteryje žongliruoja bendradarbiavimo pažadu; „Pro-testo laboratorijoje“ prie „Lietuvos“ kino teatro buriasi menininkai ir aktyvistai; kolektyvinis laisvalaikis verda improvizuotuose „Flash baruose“; Alytaus meno streiko bienalės meną iškeičia į antikapitalistinesmonstracijas, trišalį futbolą,vyno degustacijas ir kitas profesionalizmą boikotuojančias veiklas...

Šiuos projektus sieja dalyvavimo idėja – kad patys žmonės, jų santykiai ir veiksmai, o ne reprezentacijos gali būti tiesioginė menininko darbo medžiaga ir kūrinys. Dalyvaujamieji projektai labai nutolsta nuo vizualiojo meno ar juolab dailės įprasto apibrėžimo – ir vis dėlto puikiai jaučiasi ir meno institucijoje, ir socialinėje sferoje.

Knygoje „Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene“ apnuoginamas šis dvigubas dalyvavimo praktikų gyvenimas: narstomi meno istorikų ir praktikų disputai, analizuojama, kuo skiriasi bendražygiai, bendrininkai ir bendrautojai ir kas sieja dalyvaujamąjį meną bei postfordistinę produkciją, svarstoma, kodėl šiuolaikiniam menininkui tokia svarbi kalba ir kaip gandai gali būti dokumentacijos forma.

Čia nagrinėjami Artūro Railos, Algio Lankelio, Dariaus Mikšio, Nomedos ir Gedimino Urbonų, Vitalijaus Červiakovo, Andriaus Rugio, MirjamWirz, Redo Diržio, Kristinos Inčiūraitės ir kitų menininkų projektai, kuriuos jungianti laiko linija tęsiasi per tris pastaruosius dešimtmečius.

Dr. Lina Michelkevičė (g. 1983) yra menotyrininkė su filologės ir semiotikės praeitimi. Nuo 2014 m. dirba Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institute. 2005–2009 m. buvo medijų ir aktualiosios kultūros žurnalo Balsas.cc bendradarbė. Viena ir kartu su kitais yra sudariusi leidinius Fotografijos, istorijos, žemėlapiai (2007), Kūnas: ne laiku ir be vietos (2016), Edukacija mene, menui, per meną (2017), Valstybė mene – menas valstybėje (2019), Diagraminės vaizduotės atlasas: žemėlapiai tyrimuose, mene ir edukacijoje (2019). Domisi kultūrinio ir socialinio dalyvavimo apraiškomis, aktyvizmo praktikomis, pedagoginiais įrankiais mene, naujomis meno, komunikacijos ir tyrimų formomis.Kiti taip pat domėjosi


2021-04-19

Labai įdomi knyga. Super profesionaliai parašyta. Visiems besidomintiems lietuviškuoju menu - rekomenduoju. Turime nuostabių menininkų savo šalyje, tačiau tikrai ne visada įsigiliname į tai ką kurią tautiečiai, priešingai, net esame linkę nevertinti to, netgi nuvertinti. Ši knyga atskleidžia kuriamo meno detales, nuotaikas, užmanymus, tikslus. Ačiū leidėjams! Daugiau tokių rimtų leidinių!

Parašykite atsiliepimą apie "Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Meno kritikos, meno istorijos knygos

Lina Michelkevičė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Lina Michelkevičė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Būti dalimi. Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene" perkama kartu