TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Būtieji kartiniai

Kaina: 4,79 €
Kaina su kodu: 3,35 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 4.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Būtieji kartiniai" aprašymas

„Būtieji kartiniai“ - pirmoji Aido Marčėno prozos knyga.

Knyga vientisa, nors jungia skirtingų žanrų tekstus. „Apžvalgose“, kuriose sekama literatūros tėkmė, rašančiojo žvilgsnis nukreiptas į tai, kas ateina iš „kitapus“ esančios patirties, - į bendrąjį kultūros foną. „Įžvalgose“ autoriaus rašymas „suminkštėja“, tampa intymesnis, kalbama aš vardu. „Peržvalgos“ šiuos abu žvilgsnius (į išorę ir į vidų) sujungia bendra refleksija – kūrybos prigimties, jos sąsajų su autoriaus asmenine patirtimi, poezijos tapsmo, jos prigimties apmąstymu.

„Du tūkstančiai septintųjų metų šaltą vasario dieną, dalį bibliotekos iš Vilniaus pargabenus į Palangą, bogindamas į palėpę trečiajame namo aukšte septynioliktą pilną nelabai kam bereikalingų knygų lentyną, supratau: knyga yra nuostabus, vienas didžiausių žmonijos išradimų. Vienas idiotiškiausių žmonijos išradimų - knygos...
Štai dar viena knyga, viena iš milijardų. Kaip ir dera rimtoms knygoms, ji sudėta iš trijų dalių. Pirmoje, stambiausioje - literatūros apžvalgos, kurias gal dešimtmetį periodiškai rašiau „Literatūrai ir menui“ bei „Šiaurės Atėnams“. Labai įdomų ir labai prasmingą lietuvių literatūrai dešimtmetį, kai literatūra Lietuvoje buvo beveik nereikalinga. Kai kartais tiems, kuriems ji rūpėjo, rodėsi, kad literatūroje nebėra Lietuvos. O kartais dingojosi, kad Lietuvoje nebėra literatūros. Antroje dalyje, pavadintoje įžvalgos - fragmentai priverstinės eseistikos, labiau iš sapno gyvenime bei gyvenimo sapne nei iš literatūrinių ambicijų. Trečioji knygos dalis - peržvalgos. Žymių žmonių interviu su manimi - mylimu ir vienatiniu... Kaip geriausiame lietuviškame anekdote. Perfrazuojant: "Jonai, už kluono Petras tavo žmoną apžvelgia!" - "Anokios ten įžvalgos. Pareis namo – vis tiek peržvelgti reikės..."


  • Autorius: Aidas Marčėnas
  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2008
  • Knygos puslapių skaičius: 414
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955605416

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Būtieji kartiniai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Būtieji kartiniai", Aidas Marčėnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Aidas Marčėnas su knyga "Būtieji kartiniai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Būtieji kartiniai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aidas Marčėnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Būtieji kartiniai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Būtieji kartiniai" perkama kartu