Grožinė literatūra už SUPERKAINĄ! Tūkstančiai knygų čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki...

Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 8.99 SoldOut

Knygos "Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki..." aprašymas

Laida ,,Būtovės slėpiniai“ Lietuvos televizijos eteryje rodyta vienuolika metų (1993–2004). Laidos režisieriaus Algimanto Galinio ir redaktoriaus Alberto Žostauto sumanymas apie Lietuvos istoriją pasakoti gyvos diskusijos forma virto savitu kultūriniu ir istoriografiniu reiškiniu, o aistringos istorikų Edvardo Gudavičiaus ir Alfredo Bumblausko polemikos svarstant pačius svarbiausius Lietuvos istorijos klausimus greitai sulaukė ne tik praeities tyrinėtojų, bet ir visuomenės pripažinimo: 1998 m. laidos kūrėjai buvo apdovanoti Nacionaline premija.

Knyga „Būtovės slėpiniai: nuo Netimero iki...“ parengta pagal pirmąjį „Būtovės slėpinių“ ciklą, aprėpusį svarbiausius Lietuvos istorijos siužetus, susijusius su tautos bei valstybės likimu, ir pateikusį netikėtų faktų interpretacijų ir net mokslinių sensacijų.

Kokią vietą Lietuva užima Europoje ir jos istorijoje?
Kuo galime didžiuotis savo praeityje?
Kokias apmaudžiausias klaidas yra padarę mūsų protėviai ir ko iš jų galime pasimokyti?
Kokios istorinės asmenybės nusipelno „tautos didžiųjų“ vardo, o kurioms tenka suteikti ir „nevykėlių“ ar net „niekšų“ epitetą?
Kur saugomas rankraštis su pirmuoju Lietuvos paminėjimu?
Kas būtų, jeigu neturėtume Vytauto Didžiojo arba būtume pralaimėję Žalgirio mūšį?

„Būtovės slėpiniuose“ nauju žvilgsniu pažvelgiama į senas legendas ir nusistovėjusius stereotipus, keliami aštrūs klausimai ir pateikiami atsakymai, kurie kartais tampa tikru iššūkiu visuomenei. Laidos ir knygos kūrėjai primena, kad istorija gali būti nepaprastai intriguojanti ir įdomi, o kalbėdami apie ją kuriame prasmę, reikalingą mūsų gyvenimui šiandien.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki..."

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki...", Alfredas Bumblauskas, Edvardas Gudavičius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alfredas Bumblauskas, Edvardas Gudavičius su knyga "Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki..." jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki..." patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alfredas Bumblauskas, Edvardas Gudavičius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki..." palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Būtovės slėpiniai 1. Nuo Netimero iki..." perkama kartu