-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 123KNYGA
Grožinė literatūra SUPERKAINA >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Česlovo Milošo amžius (DVD)

2022-07-31 8.66 InStock
Į krepšelį

Knygos "Česlovo Milošo amžius (DVD)" aprašymas

"Česlovo Milošo amžius" – lietuvių kilmės lenkų poeto šimtmečiui atminti kuriamas dokumentinis filmas.


Bandysime atskleisti šios unikalios (at)minties figūros gyvenimo bei kūrybos sluoksnius: poeto gimtinės reginius gimtuosiuose Šeteniuose Lietuvos centre, istorinių sukrėtimų persisunkusią epochos panoramą bei dvasiškai komplikuotą grįžimą į Lietuvą po ilgesingų egzodo dešimtmečių.


Česlovo Milošo amžiuje nebus atspindimi komplikuoti šių dienų Lenkijos ir Lietuvos santykiai – diplomato rolę, panašiai kaip ir gyvenime, tiek savo priklausymu daugiau nei vienai kultūrai, tiek savo neslepiamu jautrumu etninio susiskaldymo apologetams, atliks pats Nobelio literatūros premijos laureatas.


Oponentu abejose Atlanto pusėse Č. Milošą padarė ne tik siekis atskleisti totalitarinio režimo Sovietų sąjungoje baisumus, bet ir atsidavimas tiesai bei pasiryžimas visuomet visomis išgalėmis ją ginti. Taigi jau vien šia prasme Česlovas Milošas yra nepatogi figūra tiek lietuviams, tiek lenkams, tiek ir visiems tiems, kurie siekia savaip interpretuoti realybę.Epochos, kurios liudytojai mes visi esame, stebėsena rodo, jog realybės deformacijos ir proto pavergimo technikos yra ne mažesnė aktualija šiandien nei tuomet, kai „Pavergtąjį protą“ (1953) rašė jo autorius.


„Visų pirma, Česlovas Milošas buvo tiesos žmogus, labai jautriomis antenomis tiesai apčiuopti. Bendraujant jo veidas beveik nieko nepasako (juk dirbo diplomatu), tačiau savo tekstuose jis labai atviras. Č. Milošas labai vyriškas, santūrus, su turtingu vidiniu gyvenimu, kupinas išminties – gyvenimo patyrimo ir išsilavinimo, apsiskaitymo. Pasakodamas, o ypač rašydamas geba bet kokią gyvenimo detalę, net kasdienį įvykį pateikti taip, kad trumpame tekste sutelpa istorinės, geografinės, socialinės, filosofinės epochos ir erdvės,” – sako filmo režisierius J. Javaitis. Autorius priduria, jog vienas filmo tikslų yra pateikti išsamesnį Č. Milošo portretą.
Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Česlovo Milošo amžius (DVD)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Česlovo Milošo amžius (DVD)", Juozas Javaitis, Donatas Buklys, Pranas Morkus. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Juozas Javaitis, Donatas Buklys, Pranas Morkus su knyga "Česlovo Milošo amžius (DVD)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Česlovo Milošo amžius (DVD)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Juozas Javaitis, Donatas Buklys, Pranas Morkus. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Česlovo Milošo amžius (DVD)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Česlovo Milošo amžius (DVD)" perkama kartu