0

Chirurgai iš toli, iš arti ir iš vidaus

Internetu: 10,89 €
Knygyne: 11,99 €*
Sutaupote: 1.10 € (10%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Chirurgai iš toli, iš arti ir iš vidaus

  • Leidėjas: Ramduva
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 16x24, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 120
  • ISBN ar kodas: 9786098145441

2020-06-30 10.89 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

"Autorius - prityręs chirurgas, mokslininkas, Kauno medicinos instituto (vėliau - Akademijos) docentas, vienas iš mikrochirurgijos pradininkų Kaune, apdovanotas Valstybine premija. Yra parašęs monografiją ir vadovėlius studentams. Jis stažavosi įvairių šalių chirurginėse klinikose, o asmeninės pažintys ir kontaktai su žymiais pasaulio chirurgais atsispindi šioje publikacijoje.
Aprašydamas tam tikrus chirurgus, vienus „iš arti", kitus „iš toli ar vidaus", T. Norkus sutelkia dėmesį ne į tradicinį biografijos išdėstymą, o į asmenybės ypatumus; tai suteikia tekstui įdomumą ir patrauklumą. Vystydamas temą „iš arti, iš toli, iš vidaus", T. Norkus išskiria keletą skyrelių, apibendrinančių neeilines chirurgų savybes, kartu pateikia savo originalius vertinimus. Tai skyreliai „Chirurgai - Nobelio premijos laureatai" „Chirurgės moterys", „Chirurgas sportuoja"; „Romantika chirurgijoje"; „Chirurgai polimatai" ir kiti. Terminas polimatas originalus ir atspindi realybę, kad gabaus chirurgo gebėjimai iš tikrųjų neapsiriboja vien chirurgo profesija.
Knygutę labai praturtina autoriaus paminėti užsienio lietuvių kilmės rekonstrukcinės chirurgijos atstovai. Ypatingai vertingos žinios apie lietuvį chirurgą Algimantą Otoną Naraką Šveicarijoje; jis ypač žinomas savo darbais medicinos pasaulyje, deja, išskyrus Lietuvą. Malonu pažymėti T. Norkaus neabejotiną patriotizmą; jis ryškiai atsispindi knygutėje; gal tik per daug politikuojama.
Galima autoriui išreikšti šiek tiek kritikos, pirmiausia, kad kai kurios temos ne visiškai išplėtotos. Matyt, iš kuklumo T. Norkus mažokai rašo apie savo nelengvą kelią į mikrochirurgijos viršūnes. Šios pastabos nemenkina knygutės, kuri savo nuoširdumu, tikiu, sudomins daugelį, pirmiausia kolegas medikus ir ypač tuos, kurie siekia tapti chirurgais."

Akademikas Jurgis Brėdikis

Doc. T. Norkus stažavosi Maskvoje, Novosibirske, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Amerikoje. 1965-2010 m. dirbdamas RKKL, vėliau tapusioje KAK ligoninėje atliko mikrochirurgijos ir atkuriamąsias operacijas ligoniams iš neurochirurginių, traumatologinio, ortopedinio veido-žandikaulio, krūtinės chirurginio, ausų nosies ryklės, onkologinio, bendros chirurgijos skyrių. T. Norkus nepraleido galimybių susipažinti su Šakių, Druskininkų, Lazdijų, Salantų chirurgais ir operuoti kartu su jais jų ligoninėse. Tokia stažuočių ir chirurgijos veiklos bei bendravimo su chirurgais patirtis leido parašyti šią knygą.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu