0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m.

2.6
(5 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -69%
Kaina internetu: 5,49 €
Kaina knygyne: 17,49 €*
Sutaupote: 12.00 € (69%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-12-18

D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m.


2021-06-30 5.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m." aprašymas

Lietuvos Respublikos Prezidentas yra vienas svarbiausių valstybės užsienio politikos formuotojų. Aktyvus, diplomatinius kanalus ir kitas institucines galias išnaudojantis mažos šalies vadovas gali pakeisti ne tik valstybės, bet ir regiono ar pasaulio tarptautinės politikos tendencijas. Knygoje „D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m.“ politologas profesorius Tomas Janeliūnas atsigręžia į dvi Dalios Grybauskaitės kadencijas – ar galima šį laikotarpį vadinti atskiru puslapiu Lietuvos užsienio politikos istorijoje?

Kokia buvo Dalios Grybauskaitės pykčio priežastis, dėl kurio ji nutraukė tiesioginį kontaktą su Lenkijos vadovais? Kodėl užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atšaukė duotą nurodymą, kaip balsuoti Jungtinėms Tautoms sprendžiant Jeruzalės statuso klausimą?

Knygoje „D. Grybauskaitės doktrina“ T. Janeliūnas gilinasi į anksčiau niekur neskelbtas Lietuvos politikos užkulisių istorijas. Jo tikslas – atskleisti, kodėl viena geriausiai vertinamų šalies politikių priėmė vienokius ar kitokius užsienio politikos sprendimus. Kodėl Dalia Grybauskaitė elgėsi taip, kaip iki tol neišdrįso nė vienas šalies vadovas?

Besidomintys istorija žino, kad savo doktrinas turėjo daugybė pasaulio lyderių - nuo Leonido Brežnevo ik Ronaldo Reigano. Nusistovėjusiomis tarptautinės politikos tiesomis suabejojusi Dalia Grybauskaitė taip pat ėmė kurti savo žaidimo taisykles. Nevengdama rizikos ir atvirai reikšdama nuomonę, ji vadovavosi sava vertybių ir principų sistema. Žvelgdami į pastaruosius dešimt Lietuvos užsienio politikos metų, galime įvardyti tai kaip „Grybauskaitės doktriną“.

Tomas Janeliūnas buvo įsitikinęs, kad užsienio politikos madas diktuoja didieji žaidėjai ir didžiosios pasaulio politikos jėgos. Tačiau rinkdamas medžiagą šiai knygai, kalbėdamas su D. Grybauskaite ir kitais užsienio politikos formuotojais, mokslininkas suprato, kad ne mažiau svarbios ir asmenybės. Įstikinimais, savo nuomone, charakteriu besivadovaujantys žmonės, nebijantys priimti sunkius sprendimus, gali pakreipti valstybės politiką viena ar kita kryptimi. „D. Grybauskaitės doktrina“ – tai pasakojimas apie žmogaus santykį su institucine sistema. Kaip konkretus veikėjas gali transformuoti nusistovėjusias struktūras, o kada jos lieka nepajudinamos?

Prof. dr. Tomas Janeliūnas nuo 2002 m. dirba Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Tarptautinių santykių srityje besispecializuojantis mokslininkas priklauso Lietuvos politologų asociacijai, yra žurnalų „Lithuanian Foreign Policy Review“ ir „Politologija“ redaktorius. Profesorius bendradarbiauja su leidiniu „IQ–The Economist“.

"Mes patys savyje dažniau turime nepilnavertiškumo kompleksą, kad visada reikia kažkam įtikti."
D. Grybauskaitė, 2017 07 12

"Pokalbių metu pavadinau jį „unpredictable“. Kiti dalyvavę tame susitikime net sustingo. Bet Trumpui tai visai patiko. Jis tai priėmė kaip komplimentą."
D. Grybauskaitė, 2018 07 17


  • Autorius: Tomas Janeliūnas
  • Leidėjas: Eugrimas
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 336
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094373886

2019-12-18

2019-12-11

2019-11-29

keista, kad Kremliaus troliai lygina su Stalinu, kai jų šalyje toliau tebesitęsia stalininis valdymas

2019-11-19

Įdomu-kuo šitas apgailėtinas liguistos fantazijos ir visiškų kliedesių prikimštas šlamštas skiriasi nuo draugo stalino biografijos, išleistos 1952 metais?
Nebent popieriaus kokybe-turinys visiškai vienodas.

2019-11-15

gražių paveiksliukų galerija:
liaudiesmenas.livejournal.com

Parašykite atsiliepimą apie "D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m."

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Politikos knygos

Tomas Janeliūnas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m., kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m. aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m. už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m.? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Tomas Janeliūnas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m." perkama kartu