⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai

Kaina: 27,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 27.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai" aprašymas

Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas – vienas iš talentingųjų tarpukario Lietuvos intelektualų, siekusių suartinti mūsų šalies kultūrą su Vakarais. Kartu tai dar viena tragiško likimo asmenybė, kurią palaužė politinio emigranto dalia, – panaši lemtis ištiko daugelį XX a. vidurio įvairių šalių didžiųjų protų.

Vorobjovui skirtas dvitomis knyga padeda suprasti ir įvertinti, kuo šis meno žinovas mums aktualus, kodėl jį šiandien norime skaityti ir pažinti.
Pirmame tome skelbiami Vorobjovo biografijos metmenys, pateikiamas pluoštas asmeninės ir dalykinės korespondencijos, šiek tiek sakytinės istorijos: Romualdo Budrio, Ramūno Katiliaus ir Tomo Venclovos prisiminimai, įvairiopai susiję su Vorobjovo kūrybiniu palikimu.
Antrame tome skelbiamas Vorobjovo palikimas: daktaro disertacijos ištraukos; plati Henri Focillono veikalo "Vie des formes" (Formų gyvenimas) recenzija; Vorobjovo knygos "M. K. Čiurlionis. Lietuvių tapytojas ir muzikas 1938–1940 m." recenzijos; paties Vorobjovo rašyti dailės istorijos ir kritikos straipsniai; habilitacijos darbas „Modernizmo epocha Europos mene“; Vilniaus temos neskelbti darbai. Šios publikacijos ir apskritai visas Vorobjovo kūrybos palikimas aptariamas šiandienos mokslininkų studijose.

Yra išsami Vorobjovo bibliografija ir anotuota asmenų bei dalykų rodyklė.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kultūros knygos

Giedrė Jankevičiūtė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Giedrė Jankevičiūtė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954), I ir II tomai" perkama kartu