⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Dangaus šaknys

Kaina: 8,49 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 8.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dangaus šaknys" aprašymas

Garsaus rašytojo Romain Gary romanas „Dangaus šaknys“ yra literatūrinės Gonkūrų premijos prizininkas. 1956-tais metais parašytas kūrinys lyg šiol yra puikiai perkamas, mielai skaitomas, o jo temos ir šiandien neprarado aktualumo.

Knyga „Dangaus šaknys“ yra tituluojama pirmuoju ekologiniu romanu. Istorija pasakoja apie prancūzą Morelį, kuris po Antrojo Pasaulinio karo atsiduria tuometinėje Prancūzų Ekvatorinėje Afrikoje (dabar tai yra Kongo Respublikos, Gabono, Centrinės Afrikos Respublikos bei Čado teritorijos). Šalyje tikras chaosas. Ore tvyro įtampa tarp kolonistų bei vietinių gyventojų. Aplink vyrauja badas, skurdas, čia pat maistui ir dėl ilčių žudomi drambliai. Būtent šių gyvūnų likimas sujaudina Morelį ir jis aktyviai ieško būdų išsaugoti žvėris. Vyras protestuoja, ruošia peticijas. Knygoje autorius klausia, kas yra svarbiau, ar gamtosauga ir laukiniai gyvūnai, o gal poreikis nemirti iš bado? Vietiniai gyventojai mano, kad saugoti dramblius tėra kvaila visko pertekusių europiečių užgaida. Čiabuviams gyvūnas yra tiesiog maistas. Ar nepasiūlius jokios alternatyvos įmanoma paprašyti žmonių nustoti valgyti? Knygoje rasime daug apmąstymo vertų minčių.

Šiomis dienomis žodį ekologiją matome visur. Patys bandome prisidėti prie gamtos saugojimo, aukojame gyvūnams, stengiamės remti ekologiškus verslus. Tačiau prieš pusšimtį metų ši sąvoka buvo mažai žinoma ir autoriaus knyga atrodė tarsi vienišas šauksmas gelbėti planetą, gyvūniją nuo sunaikinimo. Romane nemenkai liečiama ir kolonizacijos tema bei afrikiečių įgimtos laisvės siekis. Knyga tikrai patiks visiems gyvūnų mylėtojams, žmonėms, kurie rūpinasi ekologinėmis temomis, ar domisi Afrikos žemyno istorija.

„Dangaus šaknys“ – nuostabi istorija apie Afrikos žemyną, kuris yra tiek pat gražus, spalvotas ir užburiantis, kiek bauginantis ir kartais neįtikėtinai žiaurus.

Rašytojas Romain Gary gimė 1914-tais metais, Vilniuje. 1923 metais persikraustė į Varšuvą, o vėliau į Prancūziją, kur mokėsi Eks an Provanso Universitete. Tuo metu pasirodė pirmosios publikacijos spaudoje. Antrojo Pasaulinio karo metu tarnavo lakūnu ir vėliau buvo apdovanotas „Garbės legiono“ ordinu. Po karo dirbo diplomatu, pradėjo kūrybinį kelią – pirmoji apysaka išleista 1945-tais metais. Nuo tada Romain Gary sparčiai populiarėjo kaip rašytojas, tapo literatūrine įžymybe. Rašymui visiškai atsidavė 1962-tais metais. Autorius sukūrė daugiau nei 30 kūrinių, du kartus buvo apdovanotas literatūrine Gonkūrų premija. Vilniečiai ir miesto svečiai gali aplankyti rašytojo paminklą, kuris stovi J. Basanavičiaus gatvėje.

Iš prancūzų kalbos vertė Violeta Tauragienė


  • 1956 metų Gonkūrų premija

  • Autorius: Romain Gary
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 480
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955234364

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Dangaus šaknys"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Dangaus šaknys", Romain Gary. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Romain Gary su knyga "Dangaus šaknys" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Dangaus šaknys" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Romain Gary. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Dangaus šaknys" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dangaus šaknys" perkama kartu