TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Danielius Martinas

Kaina: 7,00 €
Kaina su kodu: 4,20 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 6.996 InStock
Į krepšelį

Knygos "Danielius Martinas" aprašymas

Žymaus britų rašytojo John Fowles knyga „Danielius Martinas“ nagrinėja klausimą, ką reiškia būti anglu dvidešimtojo amžiaus antroje pusėje. Romano veiksmas apima du dešimtmečius, o pagrindinis dėmesys skiriamas veikėjo psichologiniam ir moraliniam augimui.

Danielius Martinas yra Holivudo scenaristas. Parduodamas savo kūrybą kino pramonei, Danielius jaučia, kad švaisto talentą. Jis nuolat sau žada grįžti prie rimtos literatūros, gal net parašyti knygą, bet viskas baigiasi dar vienu filmo scenarijumi.

Vyras netikėtai sulaukia draugo prašymo pasimatyti. Mirties patale gulinčiam bičiuliui Danielius negali atsakyti ir išvyksta į Angliją. Veikėjo mintys, nukeliančios į vaikystę, vėliau į studijų metus Oksforde, prieš skaitytoją išskleidžia nuvylusios meilės ir gyvenimo paveikslą. Mirštantis vyras, Oksfordo universiteto filosofijos profesorius, Danieliaus paprašo prižiūrėti jo žmoną Džeinę. Sudėtinga, nes ji Danieliaus buvusios žmonos sesuo. Pats Danielius visada mylėjo Džeinę. Leisdamas laiką Anglijoje, pagrindinis veikėjas bando atnaujinti ryšius su dukra ir buvusia žmona. Tačiau jo gyvenime vėl yra Džeinė. Kuo baigsis ši istorija vėl suvedusi mylimuosius?

Romaną „Danielius Martinas“ John Fowles rašė aštuoneris metus. Duodamas interviu žiniasklaidai, autorius teigė, kad romaną galima laikyti autobiografiniu ir savęs į Danielių Martiną jis įdėjo gerokai daugiau, nei planavo iš pradžių. Tyrinėdamas pagrindinių veikėjų santykius, rašytojas pasinaudojo proga paanalizuoti dvidešimtojo amžiaus istoriją, kino filosofiją, archeologiją, imperializmą ir Britanijos bei JAV skirtumus. Įdomu, kad amerikiečių literatūros kritikai palankiai sutiko romaną, o britams jis mažiau patiko. „Danielius Martinas“ – epas apie visuomenę ir individo santykį su aplinką, augimą ir savęs paiešką. Skaitytojas susidurs su stipriais veikėjais ir tipiniu autoriaus stiliumi, kuriam būdingas humoras, kalbos vaizdingumas, aliuzijos, pasakojimas skirtingais asmenimis.

John Fowles gimė 1926-tais metais, Jungtinėje Karalystėje. Autorius baigė Edinburgo universitetą, vėliau studijavo užsienio kalbas Oksfordo universitete. 1961-ais metais pasirodė pirmasis jo romanas „Kolekcionierius“. Knyga sulaukė sėkmės, o John Fowles metė mokytojo darbą ir pradėjo rašytojo karjerą. Vėliau pasirodęs romanas „Magas“ tapo absoliučiu bestselerius ir septintojo dešimtmečio literatūrine sensacija. Tarptautinį pripažinimą rašytojui pelnė romanas „Prancūzų leitenanto moteris“, pagal kurį 1981-ais metais pastatytas filmas.

iš anglų kalbos vertė Zita Marienė


  • Autorius: John Fowles
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 768
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090141267

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Danielius Martinas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Danielius Martinas", John Fowles. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar John Fowles su knyga "Danielius Martinas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Danielius Martinas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė John Fowles. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Danielius Martinas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Danielius Martinas" perkama kartu