0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Dėdės Tomo trobelė

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -29%
Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 13,89 €*
Sutaupote: 3.90 € (29%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-11-27 Nuostabi knyga

Skaiciau paauglyteje, ir po 15 metu. Nuostabi knyga, pralenkianti savo laika. Viena is tu, kur butina perskaityti gyvenime.


2022-01-31 9.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dėdės Tomo trobelė" aprašymas

1852-ais metais pirmą kartą išleistas Harriet Beecher Stowe romanas „Dėdės Tomo trobelė“ jau tapo klasika. Rašytoja knygoje aiškiai parodė savo neigiamą požiūrį į vergovę. Kūrinyje pasakojama apie juodaodžių likimą pietinėse JAV valstijose. Teigiama, kad šis romanas paskatino judėjimą dėl vergovės panaikinimo.

„Dėdės Tomo trobelė“ priskiriama ir vaikų, ir paauglių literatūrai, tačiau, tiesa ta, kad jos keliamos moralinės problemos yra aktualios bet kokio amžiaus skaitytojams.

Istorija prasideda pono Šelbio ūkyje. Ponas Šelbis yra į skolas įklimpęs ūkininkas. Savo vergus jis myli ir jais rūpinasi, tačiau bandydamas išspręsti ūkio problemas pasiryžta parduoti du žmones – vidutinio amžiaus dėdę Tomą ir keturmetį berniuką Harį. Dėl šio sprendimo Šelbis susiginčija su savo žmona, kuri Hario motinai Elizai pažadėjo, kad vaikas niekada nebus nuo jos atskirtas.

Dėdė Tomas, itin religingas vyras, susitaiko su savo likimu, juolab, kad ponas Šelbis pažadėjo jį išpirkti, kai tik pagerės finansinė ūkio padėtis. Tuo tarpu Eliza, paslapčia nugirdusi šeimininkų pokalbį, ryžtasi su sūnumi bėgti. Ji jau prarado du vaikus, tad neketina netekti ir Hario.

Toliau sekame visus likimo skirtus iššūkius, kuriuos teks nugalėti herojams. Dėdė Tomas iš pradžių patenka į gerą šeimą, kur gali puoselėti savo tikėjimą Dievu ir krikščioniškąsias vertybes. Jis visada linkęs padėti kitiems ir netrukus užsitarnauja pagarbą. Deja, jo gyvenime nedaug ramybės - tenka keisti vieną šeimininką po kito. Smurtas, nužmoginimas, skausmas – tik maža dalis to, ką iš tiesų teko patirti Tomui.

Iš pono Šeibo ūkio pabėgusi Eliza atsitiktinai sutinka savo vyrą, kuris paspruko kiek anksčiau. Kartu jiems teks įveikti daugybę kliūčių, pasitaikančių pakeliui į Kanadą, kurioje vergovė draudžiama. Vergų bėglių medžiotojai buvo negailestingi žmonės ir patekti į jų rankas buvo blogiau nei mirti.

„Dėdės Tomo trobelė“ parašyta tais laikais, kai vergovė dar nebuvo panaikinta. Tačiau ir šiandien ji aktuali savo deklaruojamomis vertybėmis - pagarba žmogui, ištikimybe, tikėjimu, draugyste – vertybės, kurios nepraranda svarbos visais laikais.

Knyga „Dėdės Tomo trobelė“ buvo daugybę kartų ekranizuota. Vien nebyliojo kino laikais istorija ekranuose atsidūrė dešimt kartų.

Harriet Beecher Stowe (1811-1896) buvo pastoriaus duktė ir kovotoja už vergų laisvę. Ji parašė ne vieną knygą, tačiau geriausiai žinoma yra „Dėdės Tomo trobelė“. Knyga išversta į daugelį kalbų.

Iš anglų kalbos vertė Vanda Šiugždinienė2021-11-27

Skaiciau paauglyteje, ir po 15 metu. Nuostabi knyga, pralenkianti savo laika. Viena is tu, kur butina perskaityti gyvenime.

2021-01-11

Nepaprastas kūrinys, fenomenalus autorės įžvalgumas turint galvoje kūrinio rašymo laiką. Tai yra istorija. Tai yra vertybė. Tai turi būti perduodama iš kartos į kartą.

2020-08-21

be komentarų:}

Parašykite atsiliepimą apie "Dėdės Tomo trobelė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Dėdės Tomo trobelė", Harriet Beecher Stowe. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Harriet Beecher Stowe su knyga "Dėdės Tomo trobelė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Dėdės Tomo trobelė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Harriet Beecher Stowe. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Dėdės Tomo trobelė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dėdės Tomo trobelė" perkama kartu