TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Dekoratyvioji dendrologija

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-02-20 Vida

Knyga skirta gamtos mylėtojams. Praplėsti akiratį, sužinoti apie augalų rūšis, augimo sąlygas ir kt. Man patiko.


Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 29.99 SoldOut

Knygos "Dekoratyvioji dendrologija" aprašymas

Knygoje "Dekoratyvioji dendrologija" išsamiai aprašyta daugiau kaip 500 augalų rūšių ir kelis kartus daugiau jų formų. Publikuojama daugiau kaip 1700 nuotraukų.

Įvadiniuose knygos skyriuose aprašoma dekoratyvinės sodininkystės ir dendrologijos mokslo istorinė raida, botanikos sodai, medelynai, sodininkystės įmonės ir jų įtaka sumedėjusių augalų introdukcijai bei dendrologijos mokslo raidai Europoje, sumedėjusių dekoratyvinių augalų selekcija ir jos įtaka europiniam introdukuotų sumedėjusių augalų genofondui, dekoratyvinės sodininkystės ir dendrologijos mokslo raida Lietuvoje, sumedėjusių augalų introdukcija ir aklimatizacija bei jų rezultatai Lietuvoje, analizuojami sumedėjusių augalų sistematikos ir nomenklatūros klausimai, sumedėjusių augalų įvairovė ir paplitimas Žemėje, savaiminio bei kultūrinio paplitimo arealai, aprašomos sumedėjusių augalų gyvenimo formos (biomorfos) ir morfologiniai ypatumai, sumedėjusių augalų architektūrinės ir dekoratyvinės savybės, ilgaamžiškumas bei augimo, sumedėjusių augalų fenologija ir jos praktinė reikšmė, aptariami sumedėjusių augalų ekologijos, dauginimo klausimai, sodinimas ir priežiūra.

Specialiojoje knygos dalyje aprašomos pušūnų (Pinophyta) ir magnolijūnų (Magnoliophyta) gentys, pagrindinės genčiai priskiriamų augalų savybės, paplitimas bei auginimas pasaulyje ir Lietuvoje.

Rūšys aprašymos abėcėlės tvarka pagal gentis, atsižvelgiant į lotyniškus vardus (prie kiekvienos genties nurodomas šeimos vardas). Rūšių aprašymuose pateikiama informacija apie augalo arealą ir paplitimą Lietuvoje, nurodomi pagrindiniai požymiai, ekologiniai rūšies poreikiai, dauginimas ir panaudojimas želdynuose, išvardinamos ir aprašomos pagrindinės dekoratyvinės formos.

Aprašant paplitimą nurodomi kiekvieno augalo augimo regionai ir paplitimo arealai, Skaitytojai ras išsamią informaciją apei kiekvieno augalo išvaizdą: augalo aukštį, lajos formą, lapų, spyglių, žiedų (vyriškųjų, moteriškųjų, žiedynų), vaisių (vaisynų, sėklų, sparnuočių), žievės išvaizdą ir pagrindinius požymius. Aprašant ekologinius augalų poreikius nurodomas rūšies reiklumas dirvai (derlingumui, pH), atsparumas užterštumui, ligoms ir kenkėjams, žiemos sąlygoms ir kt. Aptariamas augalų ir jų formų dauginimas bei panaudojimas želdynuose.

Leidinio "Dekoratyvioji dendrologija" pabaigoje pateikiamas literatūros sąrašas ir priedai, kuriuose skaitytojas ras pagal augalų panaudojimo želdynuose galimybes, dekoratyvines, architektūrines ir biologines savybes diferencijuotas lenteles: augalai gyvatvorėms, eilėms, alėjoms bei dekoratyviniam karpymui; augalai alpinariumams, kiliminiam apželdinimui bei auginimui konteineriuose; augalai atraminėms sienelėms ir vandens baseinėliams apželdinti; augalai puošniais žiedais; augalai puošniais vaisiais; medžiai (krūmai) puošnia, įdomios formos laja (krūmo forma); augalai spalvingais lapais (spygliais); augalai puošniais kamienais ir spalvingomis, įdomios formos šakelėmis.

Po priedų pateikiamos lotyniškų ir lietuviškų augalų rūšių vardų rodyklės.

Knyga "Dekoratyvioji dendrologija" pravers tiek sumedėjusių augalų augintojams mėgėjams, puoselėjantiems privačius namų valdų ar sodų bei sodybų sklypus, tiek ir miškininkams, medelynų darbuotojams, dendrologams.
Knygoje "Dekoratyvioji dendrologija" pateikiama išsamūs augalų aprašymai bus naudingi renkantis, sodinant, dauginant, auginant ir puoselėjant įvairių rūšių spygliuočių bei lapuočių augalus, pritaikant jų dekoratyvines savybes teritorijų apželdinime.


  • Autorius: Laimutis Januškevičius
  • Leidėjas: Lututė
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 632
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955371984

Kiti taip pat domėjosi


2021-02-20

Knyga skirta gamtos mylėtojams. Praplėsti akiratį, sužinoti apie augalų rūšis, augimo sąlygas ir kt. Man patiko.

Parašykite atsiliepimą apie "Dekoratyvioji dendrologija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Žinynai

Laimutis Januškevičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Dekoratyvioji dendrologija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Dekoratyvioji dendrologija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Dekoratyvioji dendrologija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Dekoratyvioji dendrologija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Laimutis Januškevičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Dekoratyvioji dendrologija" perkama kartu