⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija

Kaina: 11,39 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-31 11.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija" aprašymas

Ši knyga "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija" kviečia į kelionę, kuri Jus supažindins su šimtu puikiausių architektūros kūrinių: šventyklomis, rūmais, pilimis, tiltais, dangoraižiais.


"Iš akmens, medžio ir betono Jūs statote namus ir rūmus. Tai yra tik medžiagos, iš kurių genijus sukuria šedevrą. Staiga suvirpinate mano širdį, nudžiuginate mane. Laimingas galiu pasakyti: "Tai - nuostabu". Tokia yra architektūra."

Le Corbusier, 1923


Iš anglų kalbos vertė Simona Kaziukonytė


Turinys


TURINYS

 

PRATARMĖ IR ĮŽANGA / 10

FORMOS IR FUNKCIJOS HARMONIJA / 12


PIRMAS SKYRIUS. Šventyklos / 18

ANTRAS SKYRIUS. Pilys, rūmai ir tortai / 52

TREČIAS SKYRIUS. Valdžios centrai / 84

KETVIRTAS SKYRIUS. Gyvenamieji pastatai / 118

PENKTAS SKYRIUS. Mokslo, kultūros ir laisvalaikio centrai / 150

ŠEŠIAS SKYRIUS Transportas ir rvšiai / 182

SEPTINTAS SKYRIUS Paminklai ir memorialai / 216


RODYKLĖ IR ŽODYNĖLIS / 246


Pratarmė


PRATARMĖ

Iš visų menų architektūra yra svarbiausia mūsų gyvenime. Tai - dabarties ir praėjusių amžių veidrodis, dienoraštis, įrašytas molyje ir medienoje, plytoje ir akmenyje, geležyje ir pliene, betone ir stikle. Gyvenamieji namai, valstybiniai pastatai ir miestai parodo, kas esame, kas buvome ir kuo tikimės tapti. Winstonas Churchillis pripažino jų galią ir priminė, kad mes kuriame pastatus, o jie kuria mus.

Puikūs pastatai ir statiniai yra kur kas daugiau negu ryškūs architektūros ir inžinerijos darbai. Jie užfiksuoja savojo meto dvasią. Nekintančią faraonų laikų Egipto struktūrą matome amžiname piramidžių paprastume; džiazo laikotarpio (Jazz Age) džiugi energija veržiasi iš švytinčios Chryslerio pastato smailės.

Kas gali grožėtis virš Atėnų iškilusiu Panteonu, auksiniu tekant saulei ir sidabriniu šviečiant mėnuliui, ir nejusti pagarbos senųjų graikų genijams, išlaikiusiems tokias proporcijas? Arba nesižavėti darbščiomis rankomis, kurios metų metais formavo didžiosios Dženė mečetės paviršių? Ar galima įsivaizduoti Bear Run beLioydo Wrighto Fallingwaterio, trykštančio virš jo? Kas gali prabėgomis pamatyti Sidnėjaus operos teatrą nuo uosto ar pakrantės ir neapstulbti nuo šių, rodos, besvorių stogų, išsipūtusių tarsi didžiulės burės?

Nereikia būti architektu, kad pajustumėte pastatą kūrusio genijaus savitumą. Ši knyga skirta ne socialistams. Ji aprašo šimtą nuostabiausių pasaulio statinių ir pastatų, statybos būdų, technologijos pažangą ir medžiagas, iš kurių jie sukurti. Taip pat - gyvenimą žmonių, kurie juos pastatė.

TREVOR HOVVELLS, Specialusis redaktorius


Įžanga


ĮŽANGA

Mūsų gyvenimo būdą formuoja fizinė, dvasinė ir kultūrinė aplinka. Geriausiai tą atspindi pastatai ir statiniai, kuriuos statome. Šimtas jų, aprašytų šioje knygoje, įžymūs tam tikros paskirties pavyzdžiai, jie apima daug šimtmečių ir žemynų. Pastatų atranka sunki ir neišvengiamai prieštaringa: grožis, kultūrinė reikšmė, techninis atlikimas, - viskas yra svarbu.

Veikalas pradedamas bendra įžanga, kuri chronologiškai aprašo architektūros istoriją pagal statybos būdus, medžiagas ir technikos naujoves. Sužinosite apie molio plytas, statramstines sijines konstrukcijas, arkines skliautines sistemas, apie tokių medžiagų kaip betonas ir stiklas naudojimą, apie architektūros stilius.

Likęs tekstas padalytas į septynis skyrius, juos lengva rasti pagal spalvotą juostelę kiekvieno puslapio viršujė. Pabalai Ir statiniai sugrupuoti priklausomai nuo jų funkcijos. Taigi pateikiami skyriai apie šventyklas, pilis, rūmus bei fortus, valdžios centrus, gyvenamuosius pastatus; pastatus, skirtus mokslui bei laisvalaikiui, transporto ir komunikacijų sistemas, paminklus ir memorialus. Prie kiekvieno pastato - įdomi jo atsiradimo bei jį sukūrusių žmonių istorija. Pabrėžiama, kuo pastatas ypatingas ir kodėl jis laikomas šedevru.

Ši knyga sudaro dalį serijos, skirtos pppuliariajam mokslui ir mus supančiam pasauliui. Gražu pažiūrėti ir lengva naudotis. Knyga apima žinias bei patirtį tam tikros srities ekspertų, gausybę informacijos pateikia patraukliai ir įdomiai. Naudokitės šia knyga kaip atramos tašku tyrinėdami per amžius kitusį žmonijos išradingumą ir gėrėkitės mūsų architektūrinio paveldo stebuklais.


  • Autorius: Trevor Howells
  • Leidėjas: Naujoji Rosma
  • Išleidimo metai: 2006
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 17x29, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-06-159-6

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija", Trevor Howells. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Trevor Howells su knyga "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Trevor Howells. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Didingiausi pasaulio statiniai. Architektūros šedevrai ir inžinerija" perkama kartu