0

Didysis Getsbis

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • ISBN ar kodas: 9786094840159

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Didysis Getsbis" aprašymas

„Didysis Getsbis“ – Amerikos literatūros klasika. Knygos autorius - Francis Scott Fitzgerald - vienas didžiausių XX amžiaus JAV prozininkų, "Švelni naktis", "Didysis Getsbis", "Keista Bendžamino Batono istorija" ir "Paskutinis magnatas" autorius.

Romanas „Didysis Getsbis“ - tai pasakojimas apie XX a. pradžios amerikietiškąjį gyvenimą, apie naujo amžiaus pradžią - "džiazo amžių", "prarastosios kartos" amžių, "amerikietiškos svajonės" amžių. Tai pasakojimas apie tuštybę ir jausmus, apie iškreiptas visuomenės normas ir turto troškimą.

1920-30-ųjų Amerika. Romantikos, svajonių ir gražaus gyvenimo laikai. Baigėsi Pirmasis pasaulinis karas, Amerika išgyvena ekonominį pakilimą, "Sausas įstatymas" sukrovė turtus daugybei milijonierių, gimsta nauja visuomenė, nauja kultūra, visas Niujorkas gyvena džiazo ritmu.

Nikas Karavėjus - turtingos šeimos palikuonis. Jis baigė Jeilį, o grįžęs po karo Europoje nutarė keliauti į rytus, į Niujorką. Jis išsinuomoja būstą Long Ailende. Jo kaimynystėje gyvena Džėjus Getsbis – paslaptinga asmenybė, kurio namuose kas vakarą vyksta triukšmingi vakarėliai, skamba muzika, savaitgaliais rolsroisas kursuoja tarp stoties ir vilos gabendamas švečius, o pirmadieniais aštuoni patarnautojai ir sodininkas po savaitgalio šėlionių bando sutvarkyti namus. Vieną dieną pakvietimą į vakarėlį gauna ir Nikas...

Vos pasirodęs, „Didysis Getsbis“ nesulaukė didelio susidomėjimo, knygos pardavimai buvo maži. Buvo išleista 20 tūkst. romano egzempliorių, o autorius susilaukė daugiau kritikos, nei pagyrimo. Fitzgerald'as siekė, kad jo kūrinys būtų tobulas, todėl vėliau ne kartą jį perrašė.

1940-aisiais miręs Fitzgeraldas buvo įsitikinęs, jog jo knyga nepavyko, tačiau vos po kelių metų romanas buvo atrastas iš naujo – knygą imta skaityti mokyklose, pagal ją kuriamos pjesės ir statomi filmai. Geriausių XX a. anglų kalba parašytų romanų šimtuke knyga nusileido tik James’o Joyce’o „Ulisui“. Iki 2000-ųjų buvo parduota 10 mln. kopijų visame pasaulyje.

Šiandien pagal „Didyjį Getsbį“ statomi baletai, kuriami kompiuteriniai žaidimai, o didžiausio populiarumo sulaukė paskutinis, ketvirtasis, 2013 m. pagal šį romaną pastatytas filmas, kuriame vaidino Leonardo DiCaprio. Juosta apdovanota dviem „Oskarais“.

Iš anglų kalbos vertė Gražina Zolubienė

Parašykite atsiliepimą apie "Didysis Getsbis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Didysis Getsbis, kurią skaitytojams dovanoja Francis Scott Fitzgerald. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Francis Scott Fitzgerald su knyga Didysis Getsbis jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Didysis Getsbis patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Francis Scott Fitzgerald. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Didysis Getsbis palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Didysis Getsbis" perkama kartu