0

Didysis Getsbis

  • Nuolaida knygai -37%
Kaina Internetu: 9,99 €
Kaina Knygyne: 15,79 €*
Sutaupote: 5.80 € (37%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Didysis Getsbis

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 320
  • ISBN ar kodas: 9786094840159

2020-08-31 9.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Didysis Getsbis“ – Amerikos literatūros klasika. Knygos autorius - Francis Scott Fitzgerald - vienas didžiausių XX amžiaus JAV prozininkų, "Švelni naktis", "Didysis Getsbis", "Keista Bendžamino Batono istorija" ir "Paskutinis magnatas" autorius.

Romanas „Didysis Getsbis“ - tai pasakojimas apie XX a. pradžios amerikietiškąjį gyvenimą, apie naujo amžiaus pradžią - "džiazo amžių", "prarastosios kartos" amžių, "amerikietiškos svajonės" amžių. Tai pasakojimas apie tuštybę ir jausmus, apie iškreiptas visuomenės normas ir turto troškimą.

1920-30-ųjų Amerika. Romantikos, svajonių ir gražaus gyvenimo laikai. Baigėsi Pirmasis pasaulinis karas, Amerika išgyvena ekonominį pakilimą, "Sausas įstatymas" sukrovė turtus daugybei milijonierių, gimsta nauja visuomenė, nauja kultūra, visas Niujorkas gyvena džiazo ritmu.

Nikas Karavėjus - turtingos šeimos palikuonis. Jis baigė Jeilį, o grįžęs po karo Europoje nutarė keliauti į rytus, į Niujorką. Jis išsinuomoja būstą Long Ailende. Jo kaimynystėje gyvena Džėjus Getsbis – paslaptinga asmenybė, kurio namuose kas vakarą vyksta triukšmingi vakarėliai, skamba muzika, savaitgaliais rolsroisas kursuoja tarp stoties ir vilos gabendamas švečius, o pirmadieniais aštuoni patarnautojai ir sodininkas po savaitgalio šėlionių bando sutvarkyti namus. Vieną dieną pakvietimą į vakarėlį gauna ir Nikas...

Vos pasirodęs, „Didysis Getsbis“ nesulaukė didelio susidomėjimo, knygos pardavimai buvo maži. Buvo išleista 20 tūkst. romano egzempliorių, o autorius susilaukė daugiau kritikos, nei pagyrimo. Fitzgerald'as siekė, kad jo kūrinys būtų tobulas, todėl vėliau ne kartą jį perrašė.

1940-aisiais miręs Fitzgeraldas buvo įsitikinęs, jog jo knyga nepavyko, tačiau vos po kelių metų romanas buvo atrastas iš naujo – knygą imta skaityti mokyklose, pagal ją kuriamos pjesės ir statomi filmai. Geriausių XX a. anglų kalba parašytų romanų šimtuke knyga nusileido tik James’o Joyce’o „Ulisui“. Iki 2000-ųjų buvo parduota 10 mln. kopijų visame pasaulyje.

Šiandien pagal „Didyjį Getsbį“ statomi baletai, kuriami kompiuteriniai žaidimai, o didžiausio populiarumo sulaukė paskutinis, ketvirtasis, 2013 m. pagal šį romaną pastatytas filmas, kuriame vaidino Leonardo DiCaprio. Juosta apdovanota dviem „Oskarais“.

Iš anglų kalbos vertė Gražina Zolubienė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu