⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas

Kaina: 17,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 17.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas" aprašymas

Pirmą kartą 1961-ais metais pasirodžiusi Jane Jacobs knyga „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“ sujudino užsistovėjusią miesto architektų bendruomenę. Kritikuojami dėl urbanistinių erdvių planavimo politikos profesionalai autorei prikišo išsilavinimo stoką. Nepaisant to, knyga sukėlė revoliucija ir tapo klasika, iki šiol nepraradusia vertės.

Jane Jacobs dirbo žurnaliste ir rašė žurnalams įvairiomis architektūrinėmis temomis. Darbo reikalais ji keliavo po JAV miestus ir jų rajonus. Šių kelionių metu žurnalistė pastebėjo, kad atotrūkis tarp miesto valdytojų ir architektų bei gyventojų bendruomenių sparčiai didėja. Autorės tekstuose atsirado kritikos urbanistinių erdvių planuotojams. Galiausiai Jane Jacobs savo mintis išdėstė knygoje „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“.

Šis tekstas nestokoja kandumo, aštraus, polemiško tono, tačiau išlaiko optimizmą. Rašytoja nagrinėja problemas, su kuriomis susiduria miestų ir priemiesčių bendruomenės, kritikuoja neapgalvotą miestų plėtrą, erdvių atskyrimą, greitkelių tiesimą, parkų naikinimą bei miesto centrų stagnaciją. Autorė drąsiai pasisakė už urbanistinę įvairovę, kalbėjo apie socialinių būstų įtraukimą į planavimą bei laikėsi požiūrio, kad miestas yra gyvas organizmas, kurio gyventojų nuomonė ir poreikiai turi būti išklausyti.

„Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“ net ir šiandien išlieka aktuali visame pasaulyje. Miestų plėtra vyksta sparčiau nei bet kada. Didėja kelių, parkavimo vietų poreikis, o tuo pačiu trūksta ir žaliųjų erdvių bei vietų gyventojų laisvalaikiui. Tik bendradarbiaujant su bendruomenėmis įmanoma sukurti gyvą ir tinkamai funkcionuojančią urbanistinę erdvę. Tai nepaprastai sudėtingas uždavinys, o autorė, sugebėjusi pakeisti miestų plėtros politiką, savo knygoje pristato svarbiausius gyvybingo miesto dėmenis.

Jane Jacobs (1916–2006) – žurnalistė ir aktyvistė. Ji mokėsi įvairiuose koledžuose, bet nė vieno nebaigė. Vėliau dirbo žurnalams „Vogue“, „Sunday Herald Tribune“, „Architectural Forum“. Autorė visą gyvenimą išliko aktyvi miestų bendruomenių interesų gynėja, už protestų organizavimą netgi buvo areštuota, o žymi kova su Niujorko planuotoju Robertu Mosesu 2016-tais metais buvo perkelta į operos sceną. Tą kartą Jane Jacobs protestavo prieš greitkelio tiesimą par Vašingtono skvero parką.

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

Sudomino trumpas aprašymas? Siūlome šią ir kitų žanrų knygas įsigyti internetu. Gausiame asortimente pirkti online rasite daugybę įdomios literatūros. Patenkinsime tiek besidairančių įdomių siužetų ar veikėjų, tiek ieškančių įkvėpimo poreikius. Džiugi žinia, kad daug knygų kainuoja pigiau, nes dažnai rengiame išpardavimus ir akcijas. Turinį ir apimtį įvertinkite atsižvelgę į puslapių skaičių, taip pat santraukas su aprašymais bei ištraukomis, pasidomėkite apžvalgomis ir atsiliepimais – jie visada yra puikus sufleris.


  • Autorius: Jane Jacobs
  • Leidėjas: Lapas
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 496
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098198300

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas", Jane Jacobs. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jane Jacobs su knyga "Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jane Jacobs. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas" perkama kartu