0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Dienoraščiai 1941-2010

Kaina internetu: 18,39 €
Kaina knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 1.60 € (9%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-11-30 18.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dienoraščiai 1941-2010" aprašymas

Vandos Zaborskaitės "Dienoraščiai (1941-2010)" galėtų ar net turėtų būti skaitomi kartu su jos "Autobiografijos bandymu" - pastarojo retrospektyvų gyvenimo pasakojimą, sąmoningą ir kryptingą jo sumavimą papildo ir išplečia fragmentiškas, savitikslis dienoraščio punktyras, akistata su savo patirtimi. Šie du rašymo registrai sukuria autorės gyvenimo tekstą - ryškų pastarųjų dešimtmečių lietuvių autobiografinės literatūros įvykį. Jis reikšmingas kaip susigrąžinamos, nelaisvės metais represuotos atminties tekstas - vienas tų, kurie laiko tėkmę paverčia asmens ir bendruomenės istorija, atveria individualų epochos patirties ir reikšmių profilį, tad kultūriškai stiprina posovietinėje visuomenėje itin trapų asmens vertės pojūtį.

Greta šios bendros reikšmės Zaborskaitės "Dienoraščiai" kartu su "Autobiografijos bandymu" bei "Laiškais" priklauso XX a. lietuvių intelektualinio elito grupės - humanitarų, universitetų profesorių - autobiografinės literatūros tekstams. Pastaraisiais dešimtmečiais jie, nuosekliai publikuojami, pasirodo kaip atskiras atminties kultūros reiškinys. Zaborskaitės tekstai gali būti skaitomi greta Meilės Lukšienės (kartu su Julija Biliūniene-Matjošaitiene) "Laiko prasmių", Vytauto Kubiliaus "Dienoraščių", Algirdo Juliaus Greimo autobiografijos ir epistolikos, Marijos Gimbutienės "Dienoraščio ir atsiminimų" bei laiškų, Viktorijos Daujotytės knygos "Vartai į abi puses", Irenos Veisaitės "Gyvenimas turi būti skaidrus", Donato Saukos "Apie taikų ir save".

Šie tekstai, rašyti ar išsakyti su ištobulintu savirefleksijos polinkiu ir mąstymo jėga, atveria individualias sąmoningumo trajektorijas sudėtingoje XX a. epochoje. Jas sieja bendra asmens savikūros linkmė: individualus savęs for-mavimas, neatskiriamas nuo įsipareigojimo ir ištikimybės įvairiai suvokiamam Kitom (konkretiems asmenims, bendruomenėms, visuomenei, tautai, valstybei). Šie žmonės - tokie skirtingi kilme, aplinka, patirtimi - atskleidžia, kaip nuo sąryšingos asmens savikūros, bendrystės saitų, ištikimybės formų neatsiejama idėjų genezė, joms pačioms suteikianti savitą profilį.Parašykite atsiliepimą apie "Dienoraščiai 1941-2010"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros memuarai

Vanda Zaborskaitė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Dienoraščiai 1941-2010", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Dienoraščiai 1941-2010" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Dienoraščiai 1941-2010" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Dienoraščiai 1941-2010"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vanda Zaborskaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Dienoraščiai 1941-2010" perkama kartu