Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Dienos namai, nakties namai

Kaina: 12,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-31 12.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dienos namai, nakties namai" aprašymas

Nobelio ir „Man Booker“ premijų laureatės Olgos Tokarczuk knyga “Dienos namai, nakties namai“ slepia daugybę realių ir magiškų istorijų, o jas vienija nedidelis Lenkijos miestelis Valbžychas, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas ir pilkas.

Knygos pasakotojas – poilsiautoja, kartu su vyru leidžianti laiką Lenkijos provincijoje. Ji pasakoja apie kaimynus bei kitus miestelio žmones. Atrodo, kad niekuo neišsiskiriančioje vietovėje susitinka daugybė įdomiausių personažų. Čia ir močiutė gaminanti perukus – jai knygoje skirta daugiausiai dėmesio, ir stuobrys kaimynas, ir senovės šventoji bei aiškiaregis. Taip pat naktį vilku virstantis mokytojas, pakaruoklis ar vienuolis. Veikėjais tampa ir daiktai, vietos bei svajonės.

Knygos pasakojimas nėra nuoseklus, istorijos persipina, jos yra labai skirtingos, netikėtai pertraukiamos. Pilką realybę keičia sapnai, padavimai, smagūs prisiminimai, lenkų etnografijos fragmentai. Šalia – kintanti aplinka. Dabartis maišosi su senove, o didelę dalį užima Antrojo pasaulinio karo laikai.

Olga Tokarczuk tiek į paprastas gyvenimo smulkmenas, tiek į svarbiausius įvykius ar net sapnus bei svajones žiūri kaip į pasaulio visumą. Visi dalykai yra susiję nenutraukiamais ryšiais, kiekvienas turi savą istoriją vedančią prie kitos. Knygą “Dienos namai, nakties namai“ galime interpretuoti kaip mūsų kasdienybę arba kaip gražią pasaką.

Olga Tokarczuk gimė 1962-ais metais, Lenkijoje. Autorė gimtojoje šalyje yra laikoma savo kartos komerciškai sėkmingiausia, o tuo pačių ir kritikų pripažinta autore. Toks derinys gana retas. Be to, kad ji yra apdovanota prizais Lenkijoje bei kitose šalyse, 2018-tais metais rašytoja gavo prestižinę literatūrinę „Man Booker“ premiją už romaną „Bėgūnai“ (išverstas į lietuvių kalbą). Taip pat 2018-tais metais Olga Tokarczuk už savo kūrybą pelnė prestižiškiausią pasaulyje – Nobelio premiją.
Prieš pradėdama rašytojos karjerą Olga Tokarczuk studijavo psichologiją Varšuvos universitete ir savanoriavo dirbdama su paaugliais, kurie turi elgesio problemų. Po studijų autorė ėmė dirbti terapeute. Ji save laiko Karlo Jungo mokine ir teigia, kad psichologas buvo jos kūrinių įkvėpėjas. Pirmoji O. Takarczuk knyga publikuota 1989-tais metais. Tai buvo poezijos rinktinė. Nuo tada autorė išleido septyniolika įvairaus žanro knygų. Ji kuria poeziją, ese, apsakymus, romanus.

Iš lenkų kalbos vertė Vyturys JarutisKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Dienos namai, nakties namai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Dienos namai, nakties namai", Olga Tokarczuk. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Olga Tokarczuk su knyga "Dienos namai, nakties namai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Dienos namai, nakties namai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Olga Tokarczuk. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Dienos namai, nakties namai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dienos namai, nakties namai" perkama kartu