⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)

2022-08-31 11.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)" aprašymas

George Orwell vardas pažįstamas daugeliui. Juk jis parašė vieną garsiausių antiutopijų „1984“ bei satyrą „Gyvulių ūkis“. Tačiau prieš tai jaunas rašytojas, socialistas, tikėjęs lygybės principais, išbandė, ką reiškia gyventi skurde ir savo patirtį aprašė knygoje „Dienos Paryžiuje ir Londone“.

George Orwell žmogus, kuris savo kailiu išmėgino, ką reiškia atsidurti areštinėje, gyventi tarp padugnių, skursti ir dirbti prasčiausius, juodžiausius darbus. Jis iškeliavo į Paryžių, kur uždarbiavo užkandinėse, trynėsi su valkatomis ir bandė išgyventi. Vėliau tą patį pakartojo kitame Europos didmiestyje – Londone. Rašytojo tikslas buvo suformuoti savo asmenines pažiūras, patirti kaip gyvena „nurašyti“ žmonės.

Knygą „Dienos Paryžiuje ir Londone“ galima sutalpinti į keletą žanrų. Tai ir autobiografija, ir romanas, ir reportažai. Pats autorius sakė, kad viską, ką parašė išgyveno pats, bet nebūtinai chronologine tvarka. Patirtis Paryžiuje linksmesnė, atviresnė, labiau primena romaną, o Londone autorius, ėmęs valkatauti, tarsi atliko žurnalistinį eksperimentą ir bandė patirti ir suprasti skurdo prigimtį.

Gyvendamas Paryžiuje ir Londone knygos veikėjas sutiko įvairių ekscentriškų personažų, kuriuos skurdas išlaisvino nuo nusistovėjusių elgesio normų. Šie žmonės padėjo susidaryti savitą požiūrį į visuomenę. Pats gyvendamas pusbadžiu ir sukinėdamasis tarp padugnių rašytojas perprato, kaip veikia kapitalistinė sistema. Knygos tekste netrūksta juodo humoro, išsamių aplinkos aprašymų, kurių dėka skurdas, purvas, apšnerkštos virtuvės, nuskurdę nakvynės namai ir pavojingos gatvės skaitytojų vaizduotėje sužadina realistiškas jusles.

George Orwell (1903-1950) – garsus anglų rašytojas, žurnalistas. Tikrasis autoriaus vardas yra Eric Arthur Blair. „Dienos Paryžiuje ir Londone“ yra pirmoji jo knyga išleista 1933-iais metais. Autorių visame pasaulyje išgarsino gerokai vėliau sukurti darbai. Tai „1984“ – antiutopija kritikuojanti totalitarizmą ir „Gyvulių ūkis“ – antistalininė satyra. Šios knygos net ir šiandien vis dar patenka į populiariausių leidinių sąrašus.

Iš anglų kalbos vertė Arvydas Sabonis

Norite susipažinti su ankstyvąja populiaraus autoriaus kūryba? Siūlome knygą įsigyti internetu ir kartu su rašytoju leistis į pažintį su žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, gyvenimu. Turime ir kitų įdomių knygų. Online knygyne rasite literatūros itin patraukliomis kainomis, o dar pigiau apsipirksite per išpardavimus bei akcijas. Rekomenduojame atsižvelgti į knygų santraukas, kuriose paruošėme trumpus aprašymus, įkėlėme ištraukų, nurodėme puslapių skaičių. Jei reikia dar daugiau patarimų, tai knygas su įdomiais siužetais išsirinkti padės kitų skaitytojų apžvalgos ir atsiliepimai. Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)", Džordžas Orvelas (George Orwell). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Džordžas Orvelas (George Orwell) su knyga "Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Džordžas Orvelas (George Orwell). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dienos Paryžiuje ir Londone (2-as leidimas)" perkama kartu