Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Dieviškoji komedija

Kaina: 14,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-02 Edgaras

Sunkioji artilerija čia :) tikrai reikia nusiteikti, pasiruošti ir gilintis. nes be konteksto nusipirkę šią knygą ir tipo paskaitysiu kad žinot, duodu 95 % kad numesit ir nebaigsit.


2022-10-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dieviškoji komedija" aprašymas

Garsiausias Florencijos poeto Dantės Aligjerio (Dante Alighieri) kūrinys – „Dieviškoji komedija“ dažnai vadinamas poetine enciklopedija. Trijų dalių alegorinis kūrinys ne tik vaizduoja žmogaus kelionę per Pragarą, Skaistyklą ir Rojų, bet ir pateikia daugybę žinių apie viduramžių ir ankstyvojo renesanso žmonių mąstymą, gyvenimo būdą, tikėjimo tiesas.

Dantė Aligjeris poemą „Dieviškoji komedija“ rašė apie 13 metų, ji buvo baigta 1321 metais, nedaug likus iki autoriaus mirties. Pats Dantė poemą pavadino „Komedija“, tik 1555 metais ji buvo išleista pavadinimu „Dieviškoji komedija“, nes tokį epitetą pavartojo Džovanis Bokačas, kalbėdamas apie Dantės kūrinį.

Knygoje „Dieviškoji komedija“ pasakojama, kaip lyrinis subjektas (pats poetas) įpusėjus gyvenimui (maždaug 35 metų) atsiduria miške ir jį užpuola trys žvėrys – lūšis, liūtas ir vilkė, simbolizuojantys tris nuodėmes – gašlumą, puikybę ir godumą. Jį išgelbsti Beatričės atsiųstas Vergilijus, kuris veda Dantę per Pragarą, Skaistyklą, kol galiausiai pasiekia Dangų. Ši kelionė – tai apmąstymų, atradimų, išbandymų kupinas laikas.

Poema padalinta, pagal vietas, kurias aplanko poetas. Ją sudaro trys dalys – Pragaras, Skaistykla ir Dangus. Visos dalys turi po 33 giesmes, tad su įžanga visą poemą sudaro 100 giesmių. Dantė kiekvieną iš lankomų vietų vaizduoja kaip turinčią po 10 skyrių. Pavyzdžiui, Pragare yra 9 ratai ir prieangis, o posakis „įveikti devynis pragaro ratus“ jau tapęs įprastu simboliniu sunkumų apibūdinimu.

Poema parašyta trijų eilučių posmais – tercinomis. Tai paties Dantės sugalvota rimavimo sistema.

Poemoje „Dieviškoji komedija“ neįtikėtinai detaliai ir akivaizdžiai atskleidžiama XIV amžiaus žmonių pasaulėžiūra, teologija ir filosofija.

Dante Alighieri (1265–1321 m.) – italų poetas, filosofas, mąstytojas.
Gimė Florencijos aristokratų šeimoje, žinių apie jo išsilavinimą nėra išlikę, tačiau akivaizdu, kad jis puikiai išmanė klasikinius Antikos kūrinius, filosofiją, teologiją. Kai Dantei buvo dvylika metų, buvo sudarytas susitarimas dėl jo santuokos su Gemma Donati. Manoma, kad Dantė turėjo bent tris vaikus. Buvo politiškai aktyvus, tad vykstant perversmams Florencijoje, buvo apkaltintas už nebūtus nusikaltimus ir ištremtas iš Florencijos, vėliau ši bausmė pakeista į mirties bausmę, tad Dantė pasirinko gyvenimą tremtyje ir į Florenciją nebegrįžo.
Mirė Ravenos mieste nuo maliarijos.

Pirmasis jo kūrinys – eilėraščių rinkinys „Naujas gyvenimas“, be „Dieviškosios komedijos“ vertinami ir kiti Dantės darbai: „Puota” (filosofinis traktatas), „Apie monarchiją” (politinis traktatas), „Apie tautinę kalbą” (filologinis traktatas).

Iš anglų kalbos vertė Aleksys ChurginasKiti taip pat domėjosi


2022-02-23

Reklamuodama, jog ši knyga yra "pirmą kartą lietuviškai - visa trilogija vienoje vietoje" (parašyta ant viršelio), leidykla įžūliai meluoja savo skaitytojams ir pirkėjams. Tas pats A. Churgino vertimas buvo išleistas dar 1988 metais, o dar tarpukariu buvo išleistas Jurgio Narjausko vertimas

2021-06-02

Sunkioji artilerija čia :) tikrai reikia nusiteikti, pasiruošti ir gilintis. nes be konteksto nusipirkę šią knygą ir tipo paskaitysiu kad žinot, duodu 95 % kad numesit ir nebaigsit.

2021-04-28

Seniai svajojau turėti šią knygą. Patinka ypatingas leidimas. Klasikų klasika!

2021-04-14

Knyga tikrai verta laiko. Sužavėjo nuostabios iliustracijos.

2021-04-13

Nuostabi klasika. Rekomenduoju kiekvienam.

2021-03-21

Knyga, kuri yra verta skirto laiko ir pinigų, superinė

2021-03-21

Mano mėgstamiausia skaityta knyga

2021-03-16

Knyga verta laiko ir pinigų. Įtraukiantis siužetas, kuris taip pat ir daug pamoko. Rekomenduoju, mano asmeninę nuomonę pati geriausia iš klasikos žanro.

2021-03-16

Pati nuostabiausia klasiko knyga

2021-03-16

Tikrai turėtų atsirasti kiekvieno asmeninėje bibliotekoje

2021-03-16

Nuostabi knyga, rekomenduoju

2021-03-16

Puiki knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Dieviškoji komedija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Dieviškoji komedija", Dantė Aligjeris (Dante Alighieri). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Dantė Aligjeris (Dante Alighieri) su knyga "Dieviškoji komedija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Dieviškoji komedija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Dantė Aligjeris (Dante Alighieri). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Dieviškoji komedija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dieviškoji komedija" perkama kartu