0

Dirbančios rankos

  • Nuolaida knygai -31%
Internetu: 6,99 €
Knygyne: 9,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Dirbančios rankos

  • Leidėjas: Mažoji leidykla
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 154
  • ISBN ar kodas: 9786099557069

6.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas
Samuelis Tacas (Shmuel Tatz), gimęs 1946 m., yra pedagogikos mokslų daktaras, kineziterapeutas, originalaus metodo - kūno derinimo autorius. Baigė Kūno kultūros institutą Kaune, kur įgijo gydomosios fizkultūros specialybę. Maskvoje baigė manualinės terapijos kursus. Izraelyje studijavo fizioterapiją, išmoko Rytų medicinos paslapčių. 1984 m. Persikėlė į Niuiorką. kur gyvena ir sėkmingai dirba iki šiol. Kineziterapeutas knygoje pataria, kaip dirbti, ilsėtis ir mankštintis tiems, kurie kasdien daug dirba rankomis. Lietuvoje išleista S. Taco knyga "Kūno derinimas: malonus gyvenimas be vaistų" tapo 2014 metų bestseleriu.Vladimiras Majorovas, gimęs 1934 m., yra profesionalus muzikantas, muzikos mokytojas ir gydytojas. Baigė fortepijono studijas Lietuvos muzikos akademijoje Vilniuje, vėliau - Kauno medicinos instituto Gydomąjį fakultetą. V. Majorovas beveik 60 metų ugdė jaunuosius pianistus Kauno T. Naujalio muzikos gimnazijoje. Daug dešimtmečių nagrinėjo muzikantų rankų profesinių ligų atsiradimo priežastis ir ieškojo geriausių gydymo būdų, kuriais dalijasi knygoje ir kurie bus naudingi ne tik muzikantams. Anksčiau V. Majorovas yra išleidęs knygas "Pianisto rankos", "Muzikanto rankos" (kartu su S. Tacu).


Knyga "Dirbančios rankos" - tai puikus patarimų rinkinys žmonėms, daug dirbantiems rankomis: muzikantams, dirbantiems kompiuteriu, skulptoriams, tekstų rinkėjams, mezgėjoms ir visiems, kurie kasdien atlieka monotoniškus rankų judesius. Autoriai populiariai supažindina su rankos raumenų anatomija ir funkcijomis, moko, kaip teisingai groti ir dirbti kitus monotoniškus darbus rankomis, kaip gydyti rankų sumušimus, patempimus, sausgyslių uždegimus. 

Knygoje rasite per 80 pratimų, iliustruotų piešiniais. Juos lengva atlikti namuose ar darbo vietoje - pigu, taupo laiką ir labai efektyvu."Niujorke važiuodamas į darbą traukiniu 20 minučių, niekam netrukdydamas, darau rankų pratimus. Laikau rankas tarp kelių ir jas lengvai trinu, masažuoju, sukioju pirštus. Atvykęs į darbą ne tik pats geriau jaučiuosi, bet ir mano rankos pasiruošusios liesti ligonį, aš spėjau padaryti apšilimą. Yra paprasčiausių pratimų rankoms. Jei jūs sėdite eilėje poliklinikoje prie daktaro durų ar eilėje laukdami pono viršininko, negaiškite veltui laiko, darykite ką nors gera savo rankoms - sukite rankas taip, kaip darote muilindamiesi, tarsi laikytumėte rankose muilą. Kartojant tokius judesius, atpalaiduojami rankų pirštai ir riešai."

Samuelis Tacas"Visiems, kurių pagrindinis darbo įrankis yra rankos, o ypač muzikantui, ypač pianistui, smuikininkui, altininkui, violončelininkui, kontrabosininkui (visiems, kurių rankų raumenims tenka didelis krūvis), naudinga nors šiek tiek išmanyti rankų anatomiją, suprasti, kaip dirba rankų raumenys, raiščiai ir sąnariai.

Jeigu tektų jūsų rankas gydyti ir radikalesnėmis priemonėmis (medikamentais, akupunktūra, chirurgija ir kt.), tai ir tada šios žinios jums bus naudingos, padės greičiau pasveikti ir išvengti komplikacijų. Skyrius apie rankų anatomiją tikrai sudomins ne tik muzikantus, muzikos pedagogus, bet ir visus, kurie daug dirba rankomis, kuriems maudžia rankas dėl monotoniško darbo."

Vladimiras Majorovas

TURINYS


Turinys

 

Pratarmė / 7

Įvadas / 9

 

I MŪSŲ RANKOS  / 11

RAUMENŲ IR SAUSGYSLIŲ DARBAS  / 13

RANKOS RAUMENŲ ANATOMIJA IR FUNKCIJOS / 17

Petys ir žastas / 17

Dilbis  / 20

Plaštaka  / 28

RIEŠO, DELNO IR PIRŠTŲ SAUSGYSLĖS / 32

Riešas / 32

Delnas / 35

Pirštai / 35

PATOGI IR NEPATOGI RANKŲ PADĖTIS

SKAMBINANT FORTEPIJONU  / 39

Smulki technika  / 40

Oktavos  / 43

Akordai / 44

APIE GRIEŽIMĄ STYGINIAIS INSTRUMENTAIS / 45

RANKŲ JUDESIAI  / 49

 

II RANKŲ NEGALAVIMAI / 55

UŽDEGIMAS / 57

Sausgyslių ir jų makščių uždegimas (tendovaginitas)  / 58

Raumenų uždegimas (miozitas)  / 64

Ganglijas  / 69

Pjautinės žaizdos / 70

Sumušimas / 72

Patempimas  / 72

Pirštų odos pažeidimai / 73

UŽSIĖMIMAI SVEIKSTANT / 76III GERAI TEMPERUOTAS KŪNAS  / 79

APIE SĖDĖJIMĄ IR MANKŠTĄ  / 81

SPECIALIEJI PRATIMAI / 84

MANKŠTA  / 99

Rytinė mankšta / 100

Pasitempimai / 100

Pasilenkimai  / 103

Atsispaudimai / 105

Prisitraukimai / 106

PRATIMAI SU SVARMENIMIS  / 108

PIRŠTŲ MANKŠTA  / 112

MASAŽAS / 115

RANKŲ MASAŽAVIMASIS  / 120IV DARBAS KOMPIUTERIU / 125

JŪSŲ KAMBARYS / 129

JŪSŲ DARBO VIETA  / 132

JŪSŲ SVEIKATA  / 138

PRATIMAI DIRBANTIEMS KOMPIUTERIU  / 143

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu