0

Diuma klubas

  • Nuolaida knygai -60%
Internetu: 7,99 €
Knygyne: 19,59 €*
Sutaupote: 11.60 € (60%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Diuma klubas

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 440
  • ISBN ar kodas: 9786090133361

7.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Kas sieja Aleksandro Diuma „Tris muškietininkus“ ir paslaptingąjį XVII a. rankraštį, kuriuo, kaip teigiama, galima iškviesti velnią? Ispanų rašytojo Arturo Perez-Reverte romane „Diuma klubas“ skaitytojas leisis į mįslingą ir paslaptimis apgaubtą senųjų knygų medžioklę su viskam pasiryžusiu knygų detektyvu Luku Korsu.

„Devyni vartai“ – juodosios magijos vadovėlis, mokantis iškviesti šėtoną. Manoma, kad išlikęs tik vienas originalus šio veikalo egzempliorius, tuo tarpu kitos dvi kopijos tėra tik originalo nuorašai. Šios pragariškos knygos autorius neišvengė inkvizicijos laužų, tačiau knygą per stebuklą pavyko išsaugoti. Knygos savininkas, aistringas demonologijos specialistas kreipiasi į Luką Korsą su prašymu palyginti jo turimą XVII a. Venecijoje išleistą knygą su kitomis kopijomis esančiomis Portugalijoje ir Prancūzijoje.

Tačiau kiek anksčiau Korsas bičiuliui įsipareigoja nustatyti Aleksandro Diuma romano „Trys muškietininkai“ vieno skyriaus, kuris vadinasi "Anžu vynas", rankraščio autentiškumą. Kai jis imasi šių užduočių, jį ima persekioti Diuma romanų personažai, tarsi šešėliai slenkantys Luko Korso pėdsakais. Be to prie knygų medžiotojo prisijungia ir Arturo Konano Doilio apysakos personažas – Irenės Adler vardu prisistatanti jauna mergina. Likusių dviejų satanizmo rankraščių paieška romane „Diuma klubas“ virsta žiauraus žudiko gaudynėmis, vedančiomis per Madridą, Paryžių ir Toledą.

Šis romanas atskleidžia Arturo Perez-Reverte stilių, kai vienu metu pasakojami du skirtingi siužetai. Luko Korsos kelionę papildo Diuma romanų personažų paralelė. 1998 m. romanas nominuotas net trims apdovanojimams – Anthony geriausio romano apdovanojimui, Macavity geriausio romano apdovanojimui ir Pasaulio fantastikos apdovanojimui už geriausią romaną. 1999 m. pagal šį romaną sukurtas lenkų kilmės režisieriaus Romano Polianskio filmas „Devinti vartai“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Johnny Deppas.

„Perez-Reverte pasižymi puikia knygų kolekcininko nuovoka. „Diuma klubas“ vaizduoja ne tik maloniąją, bet ir profesinę šio amato pusę, atiduodamas duoklę didiesiems autoriams – ypač genialiajam Diuma. Perez-Reverte pagirtinai apibūdina knygoje veikiančius bibliofilus ir įtikinamai vaizduotėje sukuria tokius veikalus kaip „Devyni vartai“.“
The New York Times

„Sunku sugalvoti autorių, kuris būtų didesnis eruditas už Perez-Reverte. Erudicija gali būti nuobodi, bet tik ne šio rašytojo atveju.“
Culture Vulture

Iš ispanų kalbos vertė Pranas Bieliauskas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu