0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Drugeliai virš bedugnės

Kaina internetu: 9,59 €
Kaina knygyne: 12,99 €*
Sutaupote: 3.40 € (27%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-10-31 9.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Drugeliai virš bedugnės" aprašymas

Knygomis vaikams ir paaugliams išgarsėjusi lietuvių rašytoja Kristina Gudonytė pristato naujausią savo knygą – „Drugeliai virš bedugnės“, kurioje aštrus psichologinis siužetas ir paauglystės tragedijos susipina į skaudžią ir kiek mistišką istoriją.

Literatūros kritikai šią knygą vertina kaip žinomiausio K. Gudonytės kūrinio „Blogos mergaitės dienoraštis“ tęsinį. „Blogos mergaitės dienoraštis“ 2009 metais buvo pripažintas Metų knyga paaugliams. Tačiau knyga „Drugeliai virš bedugnės“ nėra itin susijusi su pirmosios knygos istorija, todėl gali būti skaitoma visiškai savarankiškai. Tiesiog čia gyvena tie patys veikėjai – jau vyresni, pasikeitę, susiduriantys su kur kas sudėtingesnėmis gyvenimo situacijomis.


Vyresniems paaugliams skirtoje knygoje „Drugeliai virš bedugnės“ svarbiausia yra veikėjai – jų portretai, mąstymas, jausmai. Cezaris – išradėjas, regintis keistus sapnus, Kotryna – naiviai apsimelavusi, girdi keistą anapusinį balsą, Ugnė – išskirtinai kvapus užuodžianti mergina, mėgstanti apie juos kalbėti. Ši savotiška trijulė susitinka psichiatrijos ligoninėje. Ir nepaisant visų kitų keistų dalykų, šis juos paženklina labiausiai.


Knygoje atvirai kalbama apie beprotybę, apie nerimą ir baimes. Kaip jauni žmonės išgyvena meilę, netektį, išdavystę, kaip ieško savyje ir kituose gerumo bei tolerancijos. Jie bijo būti savimi, bijo atsiskleisti ir būti suprasti, tačiau tuo pat metu beprotiškai to trokšta. Jie norėtų būti kaip visi, pritapti, prisitaikyti, pranykti minioje, jie ir stengiasi taip gyventi, tačiau tam, deja, reikia išmokti manipuliuoti ir žeminti, elgtis žiauriai ir atstumti.


Pagrindinė knygos žinia paaugliams ir jauniems, savęs ieškantiems žmonėms yra ta, jog jie ne vieni. Būtent vienišumas yra didžioji baimė, kuri veda į dar didesnį atsiskyrimą, nepasitikėjimą ar net savižudybes. Būtent apie tai knygoje ir kalbama – kažkas tave tikrai mato, kažkas tikrai jaučiasi taip pat, kaip tu, šiame pasaulyje niekada nesi visiškai vienišas.


Autorė pati nemažai keliauja po Lietuvą, lankosi mokyklose, bendrauja su paaugliais, mokytojais ir išgirsta įvairių atsivėrimų, pasakojimų. Būtent tokie pokalbiai ir paskatino sukurti istoriją „Drugeliai virš bedugnės“.


Kristina Gudonytė – rašytoja, televizijos filmų scenarijų, spektaklių autorė bei režisierė, aktorė, dailininkė. Rašo vaikams ir paaugliams, dvi jos knygos („Blogos mergaitės dienoraštis“ ir „Ida iš šešėlių sodo“) buvo pripažintos Metų knygomis paaugliams, o romanas „Jie grįžta per pilnatį“ pateko į geriausių knygų paaugliams penketuką. 2014 metais autorės kūryba įvertinta Vaikų literatūros premija, išskiriant ne tik jautrų psichologinį knygų turinį, bet ir meilę gimtajai kalbai.

  • Autorius: Kristina Gudonytė
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 254
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094662676

Parašykite atsiliepimą apie "Drugeliai virš bedugnės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Drugeliai virš bedugnės", kurią skaitytojams dovanoja Kristina Gudonytė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Kristina Gudonytė su knyga "Drugeliai virš bedugnės" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Drugeliai virš bedugnės" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kristina Gudonytė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Drugeliai virš bedugnės" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Drugeliai virš bedugnės" perkama kartu