0

Pirkėjų atsiliepimai

Drugelis

4.8
(5 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-01-27 Gabija

Ši istorija sugraudino. Kiek iš tiesų turėti vidinės stiprybės tiek išgyvenus, nepasiduoti ir toliau tikėti. Istorija kupina vilties. Ir visgi nors autorius padarė ir negerų dalykų savo gyvenime, tačiau visa tai buvo daroma dėl šeimos saugumo.. vau man toks žmogus vertas pagarbos.


Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 22.99 SoldOut

Knygos "Drugelis" aprašymas

„Drugelis“ – autobiografinis prancūzų autoriaus Henri Charrière romanas, paremtas jo asmenine patirtimi - atliekant bausmę Prancūzijos Gvianos kalėjime.

Drugeliu vadinamo kalinio keturiolika gyvenimo metų – tarsi nesibaigiantys, įtampos kupini nuotykiai Pietų Amerikoje. Prancūzijoje žmogžudyste apkaltintas vyras išsiunčiamas bausmę atlikti atokioje Velnio saloje, esančioje Prancūzijos Gvianoje. Plaukiant į salą laive jis išgirsta apie kalėjime tvyrančią įtampą, alinantį darbą, dažną smurtą ir net žmogžudystes, tad vos išlipęs į krantą, Drugelis ima planuoti pabėgimą.

Pirmąjį bandymą lydi nesėkmė: jam pavyksta pasiekti Trinidadą, tačiau vėliau jį sučiumpa Kolumbijos pareigūnai. Pabėgęs iš įkalinimo įstaigos, jis apsigyvena perlų žvejų kaimelyje, tačiau trokšdamas atkeršyti jį išdavusiems žmonėms, vėl pakliūna į Kolumbijos policijos rankas.

Drugelis bandys bėgti iš visur, kur bus įkalintas – Barankilos, Šv. Juozapo salos, Karališkosios salos ir net iš „nepabėgama“ laikomos Velnio salos. Jis sutiks daugybę panašaus likimo draugų, kuriems ne visada pavyks sveikiems ir gyviems išnešti kailį. Jis susituoks su vietinės indėnų genties moterimis – ir paliks jas. Jis apsimes bepročiu, kad išvengtų mirties bausmės. Jis klampos per slankųjį smėlį ir tik per stebuklą pasieks Venesuelą, kur taps ižymybe, kur jo lauks šlovė, pilietybė ir santuoka.

Pirmą kartą Henri Charrière romanas Prancūzijoje pasirodė 1969 m. ir iškart susilaukė tarptautinio pripažinimo. 21 savaitę knyga išsilaikė bestselerių sąraše ir vien šioje šalyje jos parduota virš 1,5 mln. egzempliorių. „Drugelis“ išverstas į 21 kalbą, pagal šią knygą sukurti net du filmai – 1973 m. pasirodžiusioje juostoje vaidino Steve’as McQueen’as ir Dustinas Hoffmanas, o 2017 m. pagrindinius vaidmenis atliko Charlie Hunnam ir Rami Malek.

1906 m. Prancūzijoje gimęs Henri Charrière jaunystėje tarnavo laivyne, tačiau atlikęs tarnybą ėmė suktis šešėliniame Paryžiaus pasaulyje. 1931 m. jis buvo apkaltintas sąvadautojo žmogžudyste ir nuteistas kalėti sunkiųjų darbų kolonijoje Prancūzijos Gvianoje. Po nuotykių kupino gyvenimo etapo, aprašyto knygoje „Drugelis“, Henri Charrière Karakase ir Marakaibe valdė keletą restoranų. 1970 m. Prancūzijos teisme kaltinimai žmogžudyste jam buvo panaikinti.

Iki pat mirties rašytojas teigė, kad knygoje papasakota tikra jo gyvenimo istorija, tačiau šiuolaikiniams tyrinėtojams tai kelia abejonių. Nepaisant to, „Drugelis“ laikomas moderniosios literatūros klasika ir neeiliniu nuotykių romanu, įtraukiančiu nuo pirmo iki paskutinio puslapio.

Iš prancūzų kalbos vertė Valdas V. Petrauskas


  • Pavadinimas originalo kalba: Papillon
  • Autorius: Henri Charriere
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 584
  • Formatas: 14x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090138618
  • Vertėjas: Valdas V. Petrauskas
  • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Kiti taip pat domėjosi


2022-01-27

Ši istorija sugraudino. Kiek iš tiesų turėti vidinės stiprybės tiek išgyvenus, nepasiduoti ir toliau tikėti. Istorija kupina vilties. Ir visgi nors autorius padarė ir negerų dalykų savo gyvenime, tačiau visa tai buvo daroma dėl šeimos saugumo.. vau man toks žmogus vertas pagarbos.

2021-09-19

Nesitikėjau, kad taip užsikabinsiu. Įdomus pasakojimas, sunku patikėti, kad tai realiai teko patirti žmogui. Autorius išsamiai papasakoja apie savo patirtį, neeilinius išgyvenimus

2021-09-14

Knyga labai įdomi, sunku patikėti ką turėjo patirti autorius, ir kaip turėjo būti sunku psichologiškai pasidalinti tokiais išgyvenimais..
Verta dėmesio autobiografiją apie prancūzą patekusi į neeilinį kalėjimo rėžimą.

2021-08-30

Labai įdomi knyga, ir labai įdomi autoriaus patirtis.. Negalvojau, kad būna tokiu kalėjimu.. Tikrai išskirtinė istorija, nenusivilsite nusipirkę

2021-07-16

Parašykite atsiliepimą apie "Drugelis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Drugelis", Henri Charriere. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Henri Charriere su knyga "Drugelis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Drugelis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Henri Charriere. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Drugelis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Drugelis" perkama kartu