⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-09-16 Kęstutis

Tikras atradimas, mokslo darbo pavyzdys


Šiuo metu neparduodama

2022-10-31 9.99 SoldOut

Knygos "Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano" aprašymas

Pirmasis serijos Monumentą Reformationis Lithuanicae I Lietuvos Reformacijos paminklai, skirtos Tikėjimo išpažinimams, tomas pasirodė 2011 m. Jame buvo pateiktas ankstyviausias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės protestantų tekstas, lietuvių evangeliškosios minties pradininko Abraomo Kulviečio (Abraham Culvensis, apie 1510/1512-1545) Confessio fidei (Tikėjimo išpažinimas), sukurtas ir adresuotas Bonai Sforzai 1543 metais bei išspausdintas 1547 m. Karaliaučiuje išleistame Johanno Hoppijaus veikale Oratio funebris {Laidotuvių kalba), skirtame Kulviečio mirties metinėms pažymėti.

Antrajame šios serijos tome pateikiame daugiau nei po dešimtmečio gimusį Lietuvos Reformacijos tekstą - kunigaikščio Mikalojaus Radvilo Juodojo (1515-1565) atsakymą popiežiaus nuncijui Luigi Lippomanui (1556). Kritine šios polemikos publikacija pasitinkame istorinį 2015 metų jubiliejų - 500-ąsias Mikalojaus Radvilo Juodojo, iškiliausios LDK Renesanso ir Reformacijos asmenybės, gimimo metines.

Atsakymas nuncijui Lippomanui yra pagrindinis Radvilo Juodojo viešas tekstas, reprezentuojantis jo religines pažiūras. Jau amžininkų buvo jis buvo įvertintas kaip autentiškas evangeliškasis tikėjimo išpažinimas, tapęs pamatiniu valstybės Reformacijos liudijimu. Pirmą kartą šis Radvilo tekstas buvo išspausdintas lotynų kalba Karaliaučiuje 1556 m. italų protestanto Pier Paolo Vergeri-jaus iniciatyva kartu su Lippomano laišku ir eiliuotais bei proziniais priedais lei¬dinyje pavadinimu Duae Epistolae (Du laiškai). Netrukus buvo išleisti šiuo metu žinomi jo variantai vokiečių ir lenkų kalbomis. Dviejų laiškų publikacija atvėrė per XV1-XVII a. Lietuvoje plačiai išsišakojusią religinės polemikos tradiciją.

Šaltinių publikacija parengta naudojantis vieninteliu Lietuvoje išlikusiu Duae Epistolae egzemplioriumi, saugomu Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, signatūra L-16/1-25.Kiti taip pat domėjosi


2020-09-16

Tikras atradimas, mokslo darbo pavyzdys

Parašykite atsiliepimą apie "Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano", Dainora Pociūtė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Dainora Pociūtė su knyga "Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Dainora Pociūtė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Du laiškai / Two letters: Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano" perkama kartu