0
4.0
(5 įvertinimai)
Internetu: 2,79 €
Knygyne: 5,69 €*
Sutaupote: 2.90 € (51%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2007-04-28 Lindaugas

va tokią ir ketinu artimiausiu metu pirkti, nors net dar nevarčiau jos knygyne:)

Informacija

Duomenų saugos pradmenys

  • Leidėjas: Smaltijos leidykla
  • Išleidimo metai: 2007
  • Formatas: 22x17, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 160
  • ISBN ar kodas: 9955707143

2020-07-31 2.79 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Šioje knygoje "Duomenų saugos pradmenys" išsamiai aptariamos virtualioje erdvėje plintančios atakos, su kuriomis gali susidurti kiekvienas interneto vartotojas, bei pateikiami pagrindiniai būdai, kaip jų išvengti.

Knygoje gausu vaizdinės medžiagos (iliustracijų), paaiškinančios, kaip atlikti tam tikrus kompiuterio ir duomenų saugai svarbius veiksmus. Pateikiami įvairūs galimų atakų pavyzdžiai ir patariama, kaip elgtis susidūrus su konkrečia grėsme. Taip pat aptariama įvairi kenksminga (kompiuterių ir el. pašto virusai, „Trojos arkliai“, „kirminai“, šnipinėjimo programinė įranga ir kt.) bei antivirusinė (euristinė analizė, nemokama „Bitdefender 8“ antiviruso versija ir kt.) programinė įranga, nagrinėjamos konfidencialios informacijos internete problemos.


Šioje knygoje sužinosite apie:

* duomenų vagystes;

* sistemų ir programinės įrangos atnaujinimus;

* kenksmingą programinę įrangą;

* antivirusinę programinę įrangą;

* interneto šiukšles;

* ugniasienes;

* tinklo saugumą;

* saugius protokolų sluosknius.

ĮVADAS


Kam skirta ši knyga?

Dažnai visuomenę pasiekia žinios apie įvairius nusikaltimus informacinių technologijų srityje: įsilaužimus į bankus, sukčiavimus, vagystes, taip pat kenksmingus virusus ar „kirminus", masiškai plintančius virtualioje erdvėje ir darančius mums žalą. Daugelis sukurtų technologijų gali tiek padėti žmogui, tiek pakenkti. Atominė energija mums suteikia galimybę naudotis elektros prietaisais namuose, tačiau ji gali būti panaudota ir norint naikinti žmones. Deja, trūkumų turi ir visuotinai išplitusios informacinės technologijos, kurių teikiama nauda prieš kelis dešimtmečius buvo abejojama ir vargu ar kas tada galvojo apie tai, kad dabar, visuotinai išplitus IT (informacinių technologijų) sektoriui, kompiuterių ir informacijos saugumas taps aktualia sritimi.

Vakarų Europos šalyse JAV saugumas ilgą laiką yra vienas svarbiausių veiksnių kuriant bet kokią keitimosi informacija sistemą. Lietuva taip pat ne išimtis —nors žinios apie informacijos saugumo incidentus ar didesnius nusikaltimus, vykdomus kompiuteriuose, kartais pasiekia spaudą, tačiau tai būna retai ir daugelis kompiuterių ir interneto vartotojų ima klaidingai manyti, jog yra saugūs arba mano, kad nusikaltėliai jais nesidomi. Panaši situacija yra ir įmonėse bei kompanijose. Dažniausiai tol, kol jos nepatiria rimtų nuostolių. Informacijos saugumas nėra konkretus produktas ar sprendimas — tai visuotinis, nenutrūkstantis procesas, kurį sudaro daug dalykų ir jame dalyvauja visi: įmonių vadovai, sistemos administratoriai, vartotojai ir 1.1.

Daugelis nenori investuoti nei lėšų, nei laiko į informacijos saugumą, nes tai yra neapčiuopiama, pvz., daug geriau yra investuoti į naują kompiuterį ar įmonės duomenų saugyklą. Vienintelis informacijos saugumo tikslas — apsaugoti nuo įsilaužimų.

Si knyga pirmiausia skirta namų vartotojams, kurie, deja, turi mažiausiai saugaus darbo su kompiuteriu įgūdžių. Taip pat ji bus naudinga ir kompiuterius įmonėse prižiūrintiems specialistams arba tiesiog tiems, kurie nori apsaugoti savo kompiuterį. Si knyga yra pritaikyta „Microsoft" „Windows XP" sistemai, nes tai populiariausia sistema, naudojama namie. Praktiškai naudinga informacija pateikiama aiškiai ir paprastai. Šioje knygoje aprašytos programos namų vartotojams yra nemokamos, todėl vienintelė jūsų investicija buvo padaryta įsigyjant šią knygą. Svarbiausia — norėti išlikti saugiam.

Tikimės, kad ši knyga padės sumažinti IT saugumo problemų ir incidentų skaičių Lietuvoje, taip pat apsaugos namų vartotojus ir leis šia patirtimi dalintis su kitais. Knygoje pateikiamą programine įrangą, bendrą šios knygos apžvalgą ir diskusijų forumą galite rasti svetainėje http:// knygos.critical.lt/.
2011-04-13

Knyga mėgėjui, gal mano mamai ir tiktų, kuri su kompiuteriu dirba darbe, paspausdama tris mygtukus (gydytoja).\r\nNormaliai norinčiam rūpintis saugumu, šios knygos nerekomenduočiau, gali sudaryti neteisingus principus apie saugumą.\r\nJei kas nori imtis rimtai saugumu, reikia imti ir skaityti standartus: ISO-IEC 2700X

2007-04-28

va tokią ir ketinu artimiausiu metu pirkti, nors net dar nevarčiau jos knygyne:)

2007-01-23

Manau tai puiki knyga nelabai patyrusiems vartotojams. Beje idealiai tiktu ir zmonems kurie dar tik ruosiasi susipazinti su infomacinemis technologijomis...

2007-01-20

Turėtų būti nebloga, eisiu pirkti

2007-01-18

labai gera knyga :)

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu