TŪKSTANČIAI KNYGŲ IKI 5€ >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Dvylika kėdžių

5.0
(7 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-01-26 Tomas

Super!


Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 12.69 SoldOut

Knygos "Dvylika kėdžių" aprašymas

Knyga atspausdinta ant labai kokybiško Munken Premium popieriaus, kuris negelsta ir pasižymi ilgaamžiškumu.

Rusų autorių Ilja Ilf ir Jevgenij Petrov knyga „Dvylika kėdžių“ – nemari klasika, o kūrinyje ištartos frazės tapo folkloro dalimi. Rašytojai skaitytojams padovanojo herojų Ostapą Benderį, kurio vardas neretai naudojamas visiems smulkiems sukčiams įvardinti.

Knygos „Dvylika kėdžių“ veiksmas vyksta iš karto po Rusijos revoliucijos, pačioje tarybinės visuomenės kūrimosi pradžioje. Tuo metu visi bajorai neteko savo turtų ir titulų ir tie, kurie sugebėjo persiorientuoti, tapo dorais piliečiais. Kaip tik toks yra ir Ipolitas Matvejevičius Vorobjaninovas. Kadaise jis buvo dvarininkas, laiką leido madingiausiuose salonuose, mėgo vykti į Paryžių ir lepinosi prabanga. Dabar gi jis tėra kontoros valdininkėlis gyvenantis paprastame bute.

Mirštanti Ipolito uošvė netikėtai papasakoja, kad revoliucijos metu savo prabangius papuošalus paslėpė vienoje iš dvylikos komplekto kėdžių. Nors plaukus nusirauk, koks praradimas, nes kėdės iš dvarininko buvo atimtos. Ipolitas Matvejevičius Vorobjaninovas išsiruošia į gimtinę su viltimi, kad pavyks surasti tą lemtingąją kėdę. Deja, uošvienė šią paslaptį per paskutinę išpažintį pašnibžda ir dvasininkui Fiodorui, kuris be jokių skrupulų taip pat keliauja į deimantų medžioklę.

Gimtinėje Ipolitas susipažįsta su kombinatoriumi Ostapu Benderiu, kuris gyvena vesdamas turtingas moteris. Vyrai susivienija ir prasideda tikrieji nuotykiai. Kiekviena iš rastų dvylikos kėdžių papasakoja vis kitą istoriją, apnuoginančią naujosios Rusijos santvarkos ydas. Autoriai nevengia pasijuokti iš tuometinių papročių, žmonių gyvenimo, biurokratijos bei godumo.

„Dvylika kėdžių“ – aukščiausios kokybės satyra. Istorija sovietmečiu buvo cenzūruota ir tik naujausi leidimai siūlo pilną tekstą. Knyga kelis kartus ekranizuota. Lietuviams geriausiai žinoma 1971-ųjų versija, kur Ostapą Benderį vaidino Archil Gomiashvili, 1976-tais metais sukurtas ir muzikinis kelių dalių serialas. 2016-tais metais pastatyta ir lietuviška interpretacija, kurią režisavo Algis Ramanauskas Greitai. Filme vaidino visas būrys mūsų šalies žvaigždžių.

Ilja Ilf (1897–1937) ir Jevgenij Petrov (1902–1942) rusų rašytojai, kurie kartu sukūrė kultinėmis tapusias istorijas „Dvylika kėdžių“ ir „Aukso veršis“. Abi jas vienija bendras veikėjas Ostapas Benderis. Be šių kūrinių autoriai taip pat parašė kelis scenarijus, teatro pjeses, bei keletą trumpų humoristinių istorijų žurnalams bei laikraščiams.

Iš rusų kalbos vertė Jurgis GimberisKiti taip pat domėjosi


2022-01-26

Super!

2021-09-22

kaip galima būti dar neskaičius tokios klasikos!!! suskubkit jei dar nesate to padarę..

2021-09-16

Labai gera knyga, būtinai turite perskaityti

2021-09-14

Šios knygos pagrindinis veikėjas jau senų seniausiai yra visiems gerai žinomas, ir iki šių dienų panašaus plauko gyvenimo būdą vedantis asmenys, yra pavadinami būtent šio veikėjo vardu. Visada buvo įdomu skaityti knygas, kur n viskas 'tiesiai šviesiai" yra rašoma, o kur reikia tarp eilučių paskaityti ir suprasti kas turima omenyje. Mane ši knyga visada žavėjo ir žavi iki dabar :)

2021-08-26

oj kokia klasikų klasika, tiek knyga, tiek filmas yra superinei

2021-07-20

Superinė

2012-02-01

geresnio filmo zmones nelabai ir sukure.

Parašykite atsiliepimą apie "Dvylika kėdžių"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Dvylika kėdžių", Ilja Ilf, Jevgenij Petrov. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Ilja Ilf, Jevgenij Petrov su knyga "Dvylika kėdžių" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Dvylika kėdžių" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ilja Ilf, Jevgenij Petrov. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Dvylika kėdžių" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dvylika kėdžių" perkama kartu