0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Egipto mirusiųjų knyga

Kaina internetu: 12,49 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 2.50 € (17%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-09-30 12.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Egipto mirusiųjų knyga" aprašymas

„Egipto mirusiųjų knyga: išminties knyga“ neabejotinai yra viena įtakingiausių knygų per visą žmonijos istoriją. Trijų tūkstančius metų senumo pergamentas tarnauja kaip itin svarbus religinių apeigų bei žinių šaltinis. Tekstas apima senovės Egipto mirusiųjų laidotuvių ritualus ir maldas. Taip pat instrukcijas, skirtas nuo kūno atskirtai sielai, kurių laikydamasi ji sėkmingai nukeliaus į Dievų pasaulį.

Tekstai iš pradžių būdavo skaitomi per senovinius šermenis bei laidotuvių apeigas ir išraižomi ant piramidžių sienų ar sarkofago. Vėliau burtus bei maldas egiptiečiai užrašydavo papiruso ritiniuose ir paprastai juos palikdavo mirusiųjų kape, šalia mumijos. Papirusai buvo kuriami tam, kad sieloms padėtų įveikti pomirtinio pasaulio pavojus bei pasiekti palaimingą būvį. Egiptiečiai tikėjo, kad po mirties gyvenimas nesibaigia, bet tam, kad užsitarnautum pomirtinį gyvenimą, dar reikia nueiti sunkų ir pavojų kupiną kelią. „Egipto mirusiųjų knyga: išminties knyga“ yra savotiškas himnų, ritualinių tekstų, burtų, slaptažodžių, formulių bei maldų rinkinys.

Papirusas buvo aptiktas egiptiečio raštininko kape ir išverstas iš transkribuotų hieroglifų. Manoma, kad mirusiųjų knygos nebuvo vienodos, visi išlikę papirusai bei jų iliustracijos ženkliai skiriasi, greičiausiai kiekviena šeima užrašydavo savo versiją. Šis leidimas yra raštininko Ani kape rasto papiruso (apie 1420 m. pr. Kr.) vertimas.

Pomirtinis pasaulis rūpi visų laikų ir visų religijų žmonėms. Per visą istorija šia tema sukurta daugybė įvairiausių kūrinių, tačiau „Egipto mirusiųjų knyga“ yra vienas iš seniausių tekstų, kuriame galime bent trumpai žvilgtelėti į pomirtinio gyvenimo paslaptis, bei ieškoti atsakymų į klausimus, kas mūsų sielai nutinka mirus kūnui.

Senovės Egipto gyventojai itin domėjosi pomirtine sielos kelione. Papiruso tekstai kalba apie perėjimą iš tamsos į šviesą, jie nėra pamokomi ar filosofiniai, labiau primena skaitomas šventas litanijas. Nepaisant to, skaitytojai tikrai gaus naudingų žinių apie senovės Egiptą ir to meto žmonių mintis bei papročius.

Knygoje „Egipto mirusiųjų knyga: išminties knyga“ pateikta ir mokslinė senovės Egipto dvasinės kultūros studija. Ji suteiks itin daug informacijos apie senuosius Egipto dievus, tradicijas, bei laidojimo papročius. Studija turėtų sudominti egiptologus bei istorijos mėgėjus.

Vertė Algis Uždavinys


  • Autorius:
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 416
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094840371

Parašykite atsiliepimą apie "Egipto mirusiųjų knyga"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kitos religijos

parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Egipto mirusiųjų knyga", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Egipto mirusiųjų knyga" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Egipto mirusiųjų knyga" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Egipto mirusiųjų knyga"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Egipto mirusiųjų knyga" perkama kartu