⭐⭐⭐ KIBERNETINIS PIRMADIENIS! Tūkstančiai knygų PIGIAU! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)

Kaina: 8,59 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-11-30 8.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)" aprašymas

Pasakos „Eglė žalčių karalienė“ istorija literatūroje prasideda XIX amžiaus viduryje ir tęsiasi iki šiol. Literatūrinius pasakos variantus bei kūrinius, kuriuose panaudoti jos motyvai vos pavyko sutalpinti į dvi nemenkas knygas.

Nepaprasta pasaka iškart patraukė literatų dėmesį. Vos pasirodžius pirmajai folklorinei publikacijai lenkų kalba almanache „Biruta“ 1937 metais, jau 1840 metais Juzefas Kraševskis pasaką sueiliavo ir įpynė į poemos „Anafielas“ siužetą. Lietuviškai pasaką pereiliavo Karolina Praniauskaitė - jos talentingas vertimas buvo paskelbtas 1859 metų Ivinskio kalendoriuje. Netrukus ten pat buvo publikuotas ir Antano Baranausko „Anykščių šilelis", kuriame randame aliuziją į „Eglę žalčių karalienę“.

Pirmojoje „Pasaka Eglė žalčių karalienė: variantai grožinėje kūryboje“ knygoje skaitytojai ras poemas ir dramas lenkų, lietuvių, latvių kalbomis, sukurtas iki XX amžiaus vidurio ir galės susidaryti įspūdį apie šio unikalaus siužeto išpopuliarėjimą literatūroje (jį daugiausia lėmė Aleksandro Fromo-Gužučio drama), palyginti net keturis Kraševskio vertimus, taip pat lietuviškus ir latviškus variantus, kurie tarp savęs gana ženkliai skiriasi. Visi vertimai iš latvių kalbos atlikti ir skelbiami pirmą kartą. Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Literatūros ir kalbos mokslo knygos

Leonardas Sauka pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Leonardas Sauka tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Eglė žalčių karalienė T. 5 (I knyga)" perkama kartu