-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: SEKMADIENIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)

5.0
(5 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 5,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-26 Gabija

Tikra klasikų, klasika verta tik geriausių atsiliepimų. Gaila, kad ne visi supranta šios knygos reikšmę ir paveldą


2023-02-28 5.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)" aprašymas

Salomėja Nėris – viena garsiausių ir mėgiamiausių praėjusio amžiaus mūsų šalies poečių, o jos eiliuota pasaka „Eglė žalčių karalienė“ – vienas žymiausių kūrinių.

„Eglė žalčių karalienė“ – lietuvių liaudies pasaka, kurią Salomėja Nėris sueiliavo. Įvairūs šaltiniai teigia, kad žinoma daugiau nei kelios dešimtys šios pasakos versijų, o panašaus siužeto istorijų turi ir kitos šalys. Beje, tai viena iš tų retų pasakų, kurių pabaiga nėra laiminga.

Pirmą kartą šią istoriją dar 1837-ais metais publikavo M. Jesevičius. Tačiau šiandien žinomiausia – Salomėjos Nėries poema, išleista 1940-ais metais. Jos kūrinys yra Reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams šimtuko lyderis.

Pagrindinė istorijos veikėja – žvejo dukra Eglė. Po maudynių su seserimis, ji savo drabužiuose randa susirangiusį žaltį, kuris kreipiasi į Eglę ir sako, kad rūbus atiduos tik tada, jei ji sutiks už jo tekėti. Mergina tarsi juokaudama sutinka ir kitą dieną į jos namus pristato žalčiai bei reikalauja nuotakos.

Po įvairių netikėtų siužeto vingių Eglė iškeliauja į savo vyro Žilvino karalystę, kur jie kartu sulaukia vaikų Ąžuolo, Uosio, Beržo bei Drebulės. Tačiau istorija baigiasi tragiškai, o kas nutinka sužinosite skaitydami šią nepaprastą, simbolišką istoriją.

Pasakoje „Eglė žalčių karalienė“ įpinta daugybė kultūrinių ir mitologinių simbolių, taip pat užuominų į senąsias apeigų tradicijas. Istorija nagrinėja moters santykius su tėvais, broliais, vaikais ir vyru. Pasaka sulaukė ne vieno leidimo, o šią knygą puošia talentingos menininkės Redos Tomingas piešiniai.

„Eglė žalčių karalienė“ – svarbi lietuvių tautosakos dalis. Nuo 1960-ų metų šiuos du personažus galima aplankyti Palangoje – čia stovi bronzinė jų skulptūra, kurią sukūrė Robertas Antinis.

Salomėja Nėris (tikras vardas Salomėja Bačinskaitė-Bučienė; 1904-1945) – lietuvių poetė, sukūrusi daugybę eilėraščių ir kelias žymias eiliuotas pasakas.

Nuostabiai iliustruota knyga papuoš jūsų lentynas, o jautri istorija suvirpins širdis, tad raginame nelaukti ir leidinį įsigyti internetu. Pirkti online siūlome ir daugiau įvairaus žanro kūrinių, kuriuos savo atsiliepimuose bei apžvalgose rekomenduoja skaitytojai. Daug knygų akcijų ir išpardavimų metu kainuoja pigiau. Atsižvelkite į puslapių skaičių, pavartykite ištraukas, perskaitykite santraukas ir trumpus aprašymus – tikrai išsirinksite!


  • Autorius: Salomėja Nėris
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 72
  • Formatas: 21x30, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090140741

Kiti taip pat domėjosi


2022-01-26

Tikra klasikų, klasika verta tik geriausių atsiliepimų. Gaila, kad ne visi supranta šios knygos reikšmę ir paveldą

2021-09-19

Visų laikų klasikų klasiką, super vertinu 5 žvaigždutėmis

2021-09-14

Puiki knyga, buvo įdomu skaityti

2021-08-26

Labai gražios iliustracijos, sutinku su jumis Rita, puiki knyga, didžiausios padėkos autoriams ir iliustratoriams

2015-03-26

Nuostabios iliustracijos, malonus skaitymas. Knyga turime jau pora metu, bet dukra vel ir vel praso ja skaityti. Aciu Liudai Petkeviciutei , Rimai Maminskaitei ir "Trims nykstukams" uz nuostabia knyga !

Parašykite atsiliepimą apie "Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Eilėraščių knygos 6-8 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)", kurį pristato Salomėja Nėris. Siūlome ne tik išsamų "Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Salomėja Nėris. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Eglė žalčių karalienė (knyga su defektu)" perkama kartu