0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Energetiniai karai

  • Nuolaida knygai -87%
Kaina internetu: 0,99 €
Kaina knygyne: 7,59 €*
Sutaupote: 6.60 € (87%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Energetiniai karai


2021-06-30 0.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Energetiniai karai" aprašymas
Vien 2011 m. už elektrą ir gamtines dujas Lietuva Rusijos bendrovėms "Gazprom" bei "Inter RAO" sumokėjo 500 mln. eurų. Joks monopolininkas nesutiks paprastai atsisakyti tokios rinkos, nes energijos ištekliai tapo galingu galios šaltiniu dėl šiame sektoriuje besisukančių milžiniškų pinigų. Kai užsitraukė Rusijos prezidento Vladimiro Putino nemalonę ir buvo pradėtas Kremliaus spausti, tuometis "Yukos" savininkas Michailas Chodorkovskis mėgino gelbėti savo bendrovę – sulieti ją su JAV naftos milžinu "ExxonMobil", tačiau tai nepadėjo – M. Chodorkovskis tebesėdi Rusijos kalėjime, o jo bendrovė, kurios rinkos vertė 2003 m. viduryje buvo priartėjusi prie 30 mlrd. JAV dolerių, sunaikinta.

 

Geopolitinį energetinės nepriklausomybės aspektą sudaro Maskvos siekis atsilošti posovietinėje erdvėje. Beje, Europos Komisijos energetikos komisaras Güntheris Oettingeris energetiką yra pavadinęs V. Putino kariuomene. Nors politiškai priklausome euroatlantinėms struktūroms (Europos Sąjungai ir NATO), mūsų elektros ūkis tebevaldomas iš Maskvos dispečerinės filialo Sankt Peterburge ir priklauso nuo Volgos hidroelektrinių. Knygoje aptariami procesai nuo 2006 m. trijų Baltijos valstybių lyderių pasirašyto vadinamojo Trakų memorandumo, kuriame išvardytos sąlygos ir darbai, kurie tą nepriklausomybę užtikrintų, taip pat tai, ką pavyko nuveikti naftos, gamtinių dujų ir elektros sektoriuose. Be abejo, kai kalbama apie politiškai labai jautrią sritį, neįmanoma nepaliesti ir geopolitinių užkulisių – aistrų dėl energetikos projektų, pavyzdžiui, Visagino atominės elektrinės, netrūko ir netrūksta.Rašytojas, publicistas, kelių knygų autorius ir žurnalo "Valstybė" bendradarbis Arūnas Spraunius ne vienus metus profesionaliai domisi geopolitinėmis temomis ir rengia komentarus radijui "Laisvoji banga" bei interneto dienraščiui delfi.lt. Šio autoriaus publicistiniai tekstai ir eseistika publikuoti lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, ukrainiečių, moldavų kalbomis.

TURINYS

TURINYS


Sąvoka "energetinė nepriklausomybė" / 7

BEMIP / 20

Naftos sektorius: santykiai su "PKN Orlen" / 25

Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas / 33

ES trečiojo energetikos paketo nuostatų įgyvendinimo link / 49

"Leo LT" likvidavimas / 73

Elektros rinkos kūrimas / 80

Elektros jungtys į Švediją ir Lenkiją / 87

VAE: "Hitachi" / 103

Po referendumo / 123

... Kelias į energetinės nepriklausomybės link / 143

  • Autorius: Arūnas Spraunius
  • Leidėjas: Eugrimas
  • Išleidimo metai: 2014
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094372001

Parašykite atsiliepimą apie "Energetiniai karai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Politikos knygos

Arūnas Spraunius parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Energetiniai karai, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Energetiniai karai aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Energetiniai karai už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Energetiniai karai? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Arūnas Spraunius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Energetiniai karai" perkama kartu