Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Enigma Orbi

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-09-06 Rimantas

Labai įdomi ir įtraukianti knyga. Siužetas nepaprastai vingiuotas, tad jei norite mažiausiai 3 dienoms tiesiog "suaugti" su knyga, tai ši knyga - būtent tai.


Šiuo metu neparduodama

2022-10-31 14.49 SoldOut

Knygos "Enigma Orbi" aprašymas

Istorinis detektyvas „Enigma Orbi“ yra debiutinis senovinių knygų ekspertės Sondros Rankelienės grožinės literatūros kūrinys. Knyga patiks visiems besidomintiems Vilniaus istorija, paslaptimis, senomis bibliotekomis, knygomis ir – žinoma – nuotykiais.

Autorė Sondra Rankelienė jau daugiau nei du dešimtmečius dirba Vilniaus Universiteto bibliotekoje. Tokia vieta lengvai įkvepia istoriniams romanams. Vilniaus Universiteto fonas detektyve šmėžuos itin dažnai.

Istorijos pradžia slypi penkiolikto amžiaus pabaigoje, o nusidriekia iki pat šių dienų, kuomet Vilniaus Universitetas jau švenčia 450-tąjį gimtadienį. Romane detaliai aprašomi Vilniaus Universiteto centriniai rūmai, biblioteka, knygų saugyklos ir pati Lietuvos sostinė. Knygoje netrūks įdomių istorinių faktų bei asmenybių.

Svarbiausia kūrinio persona – Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės didikas Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis. Našlaitėlio vardas yra užkoduotas ir knygos pavadinime, kuris kitaip dar reiškia „Našlaitėlio Mįslė“. Šis vyras gerai žinomas dėl to, kad pirmasis sukūrė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystes žemėlapį. Beje, įdomus faktas, kad net dabar žemėlapis laikomas vienu iš geriausių renesanso kartografinių kūrinių ir saugomas Upsalos muziejuje. Radvila Našlaitėlis studijavo geografiją, mediciną ir turėjo gausybę paslapčių, kurias įveikti ir turės šio detektyvo herojai.

Šešioliktame amžiuje Našlaištėlis iš Jeruzalės pargabeno knygą, slepiančią paslaptingus dalykus...

Žadama, kad „Enigma Orbi“ nupieš visiškai netikėtą Vilniaus portretą. Kartu su veikėjais mes patirsime pavojingų, mirtimi grasinančių nuotykių, vartysime slaptus manuskriptus, bandysime iššifruoti sudėtingus užrašus bei surasti paslaptingus lobius. Ir visa tai vyks pašonėje – tarp Vilniaus Universiteto sienų. Autorė neleis atsikvėpti nė minutėlei, detektyvo siužeto vingiai staigūs, pasidaro neaišku, kas yra draugas, o kas išduos jau kitame puslapyje. Veiksmas vyks greitai, o paslaptys vyniosis pamažu – kaip geriausiuose trileriuose. Kodėl visiems reikia senovinės knygos? Siekiantys ją gauti asmenys išsibarsto po visą Europą. Ar ji to verta?

Istoriniai faktai ir neįtikėtina autorės fantazija privers į Vilnių pažiūrėti kitomis akimis.

Sondra Rankelienė yra senovinių knygų ekspertė, kurią jau dvidešimt penkerius metus galime sutikti Vilniaus Universiteto bibliotekos retų spaudinių skyriuje. Tad darbas su penkiolikto amžiaus knygomis moteriai yra ne naujiena. Autorė parengė daugybę senųjų knygų parodų, veda ekskursijas po Universitetą, rašo įvairius straipsnius apie senovinių leidinių atskleidžiamas paslaptis bei jų autorius. 2016 metais autorė išleido mokslo populiarinimo knygą „Biliotheca curiosa“, kurioje pristatomi įdomiausi senoviniai radiniai susiję su knygomis ar jų savininkais.


  • Autorius: Sondra Rankelienė
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 528
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094840944

Kiti taip pat domėjosi


2021-09-06

Labai įdomi ir įtraukianti knyga. Siužetas nepaprastai vingiuotas, tad jei norite mažiausiai 3 dienoms tiesiog "suaugti" su knyga, tai ši knyga - būtent tai.

Parašykite atsiliepimą apie "Enigma Orbi"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikiniai detektyvai ir trileriai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Enigma Orbi", Sondra Rankelienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Sondra Rankelienė su knyga "Enigma Orbi" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Enigma Orbi" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sondra Rankelienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Enigma Orbi" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Enigma Orbi" perkama kartu