0

Erazmas

  • Nuolaida knygai -31%
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 3,59 €
Knygyne: 5,19 €*
Sutaupote: 1.60 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2010-01-07 VIlius

Ir kaip apie tokią knygą ir asmenybę nieko nesugebėta parašyti anotacijoje. Visgi, Aidai, viena rimčiausių Leidyklų.

Informacija

Erazmas

  • Leidėjas: Aidai
  • Išleidimo metai: 2000
  • Formatas: 16x25, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 232
  • ISBN ar kodas: 9955-445-07-6

2020-06-30 3.59 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Knyga "Erazmas" - tai žymaus Renesanso veikėjo Erazmo Roterdamiečio biografija. Knyga aprėpia Erazmo gimimą, gyvenimą, asmenybės bruožus ir nuopelnus.

Erazmas Deziderijus Roterdamietis – Nyderlandų dvasininkas, vienas garsiausių humanistų, filosofas bei teologijos mokslų daktaras. Tikrieji vardas ir pavardė – Gerhardas Gerhadsas.

Iš olandų kalbos vertė Antanas Gailius

PIRMOJO LEIDIMO PRATARMĖ

Pono Edwardo Boko iš Filadelfijos paprašytas, parašiau serijai Great Hollanders (New York and London, Charles Scribner's Sons) glaustą Erazmo "Gyvenimą". Iš pradžių neketinau šio kūrinio pateikti į šviesą ir nyderlandiškuoju pavidalu. Veikiau laikiau jį parengiamąja studija gilesniems Erazmo ir jo epochos tyrinėjimams. Dabar, knygai išėjus, vis dėlto būgštauju, kad į tuos tyrinėjimus galbūt niekados nesileisiu, todėl dviejų mūsų geriausių Erazmo žinovų, tėvo Bonaventūros Kruitwageno ir profesoriaus J. Lindenboomo paskatintas, nusprendžiau prie šio kūrinio grįžti.

Leisti knygą nyderlandų kalba man pirmiausiai rodėsi todėl patrauklu, kad manasis bičiulis Tjeenkas Willinkas nesibijojo atbauginsiąs nyderlandų skaitytoją, pateikdamas visą gausybę nuorodų, kurių amerikietiškajame leidime teko atsisakyti. Taigi dabar aš galiu parodyti, kuo pagrįsti mano teiginiai. Ne mažiau svarus argumentas man buvo štai koks: tarp nyderlandiškosios formos, kurią aš suteikiau savo samprotavimams, ir angliškojo teksto liko justi neperteikiami niuansų skirtumai, kurių visiškai išvengti negali net labai daug žinių turįs ir labai atidus vertėjas (su dėkingumu ir liūdesiu prisimenu čia puikųjį vertėją Fritsą Hopmaną; - 1936 m. prierašas). Be to, man dabar atsirado proga kai kuriose vietose, kur vertinimas man pasirodė pernelyg griežtas, šį bei tą vos vos pakeisti. Tas, kuris panorės lyginti šią knygą su angliškuoju leidimu, pamatys, kad šiuose puslapiuose apie didįjį mūsų krašto sūnų aš kalbu vos pastebimai švelniau.

Leidenas, 1924 m. kovas

2010-01-07

Ir kaip apie tokią knygą ir asmenybę nieko nesugebėta parašyti anotacijoje. Visgi, Aidai, viena rimčiausių Leidyklų.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu