0

Europos Sąjungos vidaus rinkos teisė. Pagrindinės ekonominės laisvės

  • Nuolaida knygai -35%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 29,99 €
Knygyne: 45,99 €*
Sutaupote: 16.00 € (35%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Europos Sąjungos vidaus rinkos teisė. Pagrindinės ekonominės laisvės

  • Leidėjas: KTU leidykla Technologija
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 17x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 408
  • ISBN ar kodas: 9786090212189

29.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Leidinyje "Europos Sąjungos vidaus rinkos teisė. Pagrindinės ekonominės laisvės" analizuojama ES vidaus rinkos teisė, Europos bankų sąjunga ir bendras bankų priežiūros ir pertvarkymo mechanizmas, aptariamos teisinės normos, reglamentuojančios pagrindines ekonomines laisves. Vadovėlio medžiaga interpretuojama Teisingumo Teismo sprendimų praktikos pavyzdžiais, kurių dalis iki šiol nebuvo išversti į lietuvių kalbą. Leidinys skirtas studijuojantiems socialinius mokslus.

"Europos Sąjungos vidaus rinkos teisė. Pagrindinės ekonominės laisvės" - tai praktinis vadovas integracijos procesuose dalyvaujantiems valstybės tarnautojams, Lietuvos valdžios institucijoms, verslininkams ir pramonininkams.

PRATARMĖ


Lietuvos ekonomikai atsiveria galimybės parduoti ir pirkti didelėje Europos Sąjungos (ES) vidaus rinkoje. Perėjimas prie šios rinkos nėra varžomas jokiomis kliūtimis. Keitimasis prekėmis ir paslaugomis ES teritorijoje vyksta bendrais pinigais. Lietuva į savo teisinę sistemą perkelia ir joje įgyvendina daugybę ES teisės aktų, iš kurių vien tik 1600 direktyvų yra susijusių su vidaus rinka. Šiandien tai yra pats svarbiausias ES ekonominis projektas. Įsitraukti į į vidaus rinką Lietuvai kainuoja daug pastangų.

Parengtas vadovėlis skirtas vienai iš reikšmingiausių ES teisės sričių - vidaus rinkos teisei. Joje aptariamos teisinės normos, reglamentuojančios pagrindines ekonomines laisves: prekių, asmenų ir kapitalo judėjimą. Galima drąsiai teigti, kad tai yra pirmasis vidaus rinkos taisyklių rinkinys, be kurio rinka negali funkcionuoti. Nemaža knygos dalis skirta ES materialinės teisės nuostatoms, reglamentuojančioms tokią vidaus rinkos sritį - ekonominę ir pinigų sąjungą. Autorius analizuoja iki šiol dar mažai Lietuvos mokslininkų tyrinėtą Europos bankų sąjungą ir pagrindinius jos ramsčius - bendrą bankų priežiūros ir pertvarkymo mechanizmą. Sukurtoji bankų sąjunga padės stiprinti ekonominę ir pinigų sąjungą ir užkirs kelią Europos finansų rinkai susiskaldyti. Tai yra vienas iš būdų euro zonos krizei įveikti. Autorius knygoje neanalizuoja kitų ES vidaus rinkos sričių: konkurencijos teisės, bendros prekybos politikos, vidaus rinkos teisės derinimo ir 1.1. Šios ir kitos ES teisės sritys gali būti aptariamos kaip atskiras objektas.

Vadovėlio originalumas ir savitumas yra tas, kad jis parašytas lengva moksline kalba. Jo turinys sudarytas atsižvelgiant į Europos aukštosiose mokyklose vykdomas Europos Sąjungos teisės studijų programas. Kiekvieno skyriaus pradžioje suformuluoti jo tikslai, atspindintys studijų programos tikslus. Skyriaus pabaigoje pateikiamos svarbiausios sąvokos ir klausimai diskusijoms. Tekstą iliustruojantys paveikslai jį pagyvina ir papildo. Pateikiami pavyzdžiai, intarpų forma iliustruojami Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimais*. Teorinė medžiaga interpretuojama konkrečiais pavyzdžiais iš Teisingumo Teismo praktikos. Toks taikomas lyginamojo požiūrio metodas geras tiek intelektualiu, tiek ir pedagoginiu aspektais. Dalis knygoje pateikiamų Teisingumo Teismo sprendimų iki šiol nebuvo išversta į lietuvių kalbą. Kai kurios ES teisės nuostatos, reguliuojančios vidaus rinkos sritis, buvo atnaujintos ir perkeltos į šį vadovėlį iš 2005 m. išleistos knygos "Europos Bendrijos bendrosios rinkos teisė".

Parengtas vadovėlis pirmiausia skirtas Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems socialinius mokslus. Be to, jis turėtų sudominti ir tiesiogiai integracijos procesuose dalyvaujančius valstybės tarnautojus. Knyga yra savotiškas praktinis vadovas, kuris turėtų padėti Lietuvos valdžios institucijoms, verslininkams ir pramonininkams geriau suvokti sudėtingą teisinį vidaus rinkos funkcionavimo mechanizmą. Taip pat tikimasi, kad tai paskatins Lietuvos mokslininkus aktyviau įsitraukti nagrinėti knygoje aptariamas problemas. Knyga neatspindi oficialios Europos Komisijos nuomonės.


* Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimų šaltinis - Prieiga prie Europos Sąjungos teisės. Prieiga internete: http://eur-lex.europa.eu/homepage.html?locale=lt

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu