⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Faustas, I-II dalys

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-12-18 Evelina

Labai šaunu, kad mūsų jaunimas turi skaityto tokias knygas kaip ši. Iš jos tikrai galima pasimokyti kaip atskirti gėrį nuo blogio. Ir suprasti, kaip kiekvienas mūsų poelgis, turi atoveiksmį. Todėl priverčia susimąstyti kas yra gerai, o kas blogai mūsų elgsenoje ir kaip tai gali paveikti šalia esančius žmones.


Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 12.49 SoldOut

Knygos "Faustas, I-II dalys" aprašymas

Dviejų dalių filosofinė tragedija „Faustas“ – nemari klasika, sukurta Johano Volfgango Gėtės (Johann Wolfgang von Goethe). Ši epinė gėrio ir blogio kova lyg šiol yra laikoma didžiausios apimties eiliuotu kūriniu vokiečių kalba. Autorius buvo jau gana brandaus amžiaus, kai rimtai užsimojo kurti šią anksčiau pradėtą tragediją, o baigė sulaukęs aštuoniasdešimties. Taigi, tai yra rimčiausias, ilgiausiai brandintas ir svarbiausias rašytojo darbas, kuriame nagrinėjamos žmogiškosios prigimties, galimybių, nepasitenkinimo gyvenimu temos.

Savo kūrinyje Johanas Volfgangas Gėtė sutalpino ir istoriją nuo pat antikos laikų, ir biblinį pasaulio suvokimą – žemę, pragarą bei rojų. Pagrindinis veikėjas Faustas primena šiandieninį žmogų: skubantį, žingeidų, smalsų. Dėl jo sielos lažinasi Dievas ir Mefistofelis, o Faustas ir pats ja naudojasi siekdamas žinių.

Johanas Volfgangas Gėtė „Faustą“ rašė beveik visą savo gyvenimą – apie 60 metų. Todėl kūrinys sudėtingas ir daugiasluoksnis. Jame telpa visa Europos istorija nuo Homero.

Legendinis XVI amžiaus burtininkas, magas Faustas, kuris buvo žinomas dar Šekspyro laikais, įkvėpė ne vieną literatūros kūrinį, tačiau labiausiai jį išgarsino būtent J. V. Gėtės parašyta filosofinė drama, po kurios Faustas jau tapo daugelio muzikos, dailės, kino, teatro kūrinių personažu.

Gėtės Faustas yra eruditas, mokslininkas, sėkmingas, tačiau gyvenimu nepatenkintas žmogus. Kai Mefistofelis susilažina su Dievu, kad privers Faustą atsitraukti nuo aukštų siekių ir pasitenkinti gyvenimiškais malonumais, Faustas tampa velnio vilionių auka. Jis sudaro sandorį, kuriuo įkeičia savo sielą mainais į beribes žinias ir malonumus. Tačiau Faustas netiki, kad bus akimirka, kai jis pajus visišką pasitenkinimą ir laimę. Taigi Mefistofelio darbas prasideda.

Nepasotinami, nerimstantys, ateityje prasmės ir laimės ieškantys žmonės, pasiryžtantys dėl to paaukoti svarbius dalykus ir dabar vadinami faustiškais.

Johanas Volfgangas Gėtė (1749–1832) – vokiečių literatūros klasikas, humanistas, politikas, mokslininkas ir filosofas. Vienas svarbiausių vokiečių švietimo epochos rašytojų. Sekdamas šeimos tradicija J. V. Gėtė studijavo teisę, tačiau niekada nedirbo teisininko darbo. Po studijų kurį laiką dirbo teismo rūmuose, lankėsi įvairiuose dvaruose, jų salonuose diskutavo apie literatūrą. J. V. Gėtė rašė visą gyvenimą, nuo ankstyvos jaunystės. Rašyti jis galėjo lengvai ir daug, tačiau tai darė labai nesistemingai, kai kuriuos darbus palikdavo nebaigtus dešimčiai ar daugiau metų, po to grįždavo, perrašinėdavo. Gėtės kūriniai labai susiję su gyvenimų, į juos jis įtraukdavo gautus laiškus, veikėjus vadindavo savo draugų vardais. Kūrybos ir gyvenimo Gėtė neatskyrė, dažnai tiesiog aprašydavo savo stebėjimus. Labai nemėgo filosofijos.
Mirė 1832 metais Veimare nuo širdies nepakankamumo.


  • Pavadinimas originalo kalba: Faust
  • Autorius: Johanas Volfgangas Gėtė
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 630
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663383
  • Vertėjas: Antanas A. Jonynas

Kiti taip pat domėjosi


2020-12-18

Labai šaunu, kad mūsų jaunimas turi skaityto tokias knygas kaip ši. Iš jos tikrai galima pasimokyti kaip atskirti gėrį nuo blogio. Ir suprasti, kaip kiekvienas mūsų poelgis, turi atoveiksmį. Todėl priverčia susimąstyti kas yra gerai, o kas blogai mūsų elgsenoje ir kaip tai gali paveikti šalia esančius žmones.

2020-12-18

Autorius sukūrė nuostabius personažus savo idėjoms atskleisti. Tą blogio ir gėrio kova, mane sužavėjo. Juk kiekvieną dieną susiduriam su ta pačia kova, tik skirtingose situacijose. Rekomenduoju paskaityti kiekvienai augančiai asmenybei.

2020-12-09

Man tai geriausias Johann Wolfgang Goethe kūrinys! Paliesta daug reikalingų ir svarbių temų. Klasika, kuri niekada nepasens.

2020-12-07

Kai skaičiau mokykloje tai man ši knyga visai nepatiko..
Džiaugiuosi jog nusprendžiau perskaityti dar syki. Nes dabar visai kitaip supratau ja. Skaičiau tiesiog tarp eilučių, ko galbūt būdama mokykloje dar nesupratau- nemokėjau. Knyga priverčianti įsigilinti.

2020-12-07

Nuostabiai atskleista gėrio ir blogio kova. Knygoje aptariama daug egzistencinių klausimų, bei svarbių vertybių. Rekomenduoju šį kūrinį tragedijų mėgėjams. Džiugu, kad knyga yra įtraukta į mokykloje privalomųjų perskaityti knygų sąrašą.

Parašykite atsiliepimą apie "Faustas, I-II dalys"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Faustas, I-II dalys", Johanas Volfgangas Gėtė (Johann Wolfgang Goethe). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Johanas Volfgangas Gėtė (Johann Wolfgang Goethe) su knyga "Faustas, I-II dalys" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Faustas, I-II dalys" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Johanas Volfgangas Gėtė (Johann Wolfgang Goethe). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Faustas, I-II dalys" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Faustas, I-II dalys" perkama kartu