0

Faustas, I-II dalys

  • Nuolaida knygai -22%
Internetu: 12,49 €
Knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 3.50 € (22%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Faustas, I-II dalys

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 630
  • ISBN ar kodas: 9786094663383

2020-04-30 12.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Filosofinė tragedija „Faustas“ – didingiausias vokiečių poezijos kūrinys. Tragedijos siužetą lemia biblinis Velnio (Mefistofelio) ir Dievo lažybų motyvas, o Fausto personažas nepraranda aktualumo jau kelis šimtmečius.

„Apie „Faustą“, Goethe’s magnum opus, nieko nepasakysi per daug; tiesiog tai – didingiausias vokiečių literatūros kūrinys ir universali poetinė pasaulio enciklopedija. Poetui „Fausto“ vertimas yra didžiausias iššūkis bei išbandymas. Pasididžiavimas ir nusivylimas. Norėčiau jį išversti dar kartą. Ir dar kartą paskui“.
„Fausto“ vertėjas Antanas A. Jonynas

Johanas Volfgangas Gėtė „Faustą“ rašė beveik visą savo gyvenimą – apie 60 metų. Todėl kūrinys sudėtingas ir daugiasluoksnis. Jame telpa visa Europos istorija nuo Homero.

Legendinis XVI amžiaus burtininkas, magas Faustas, kuris buvo žinomas dar Šekspyro laikais, įkvėpė ne vieną literatūros kūrinį, tačiau labiausiai jį išgarsino būtent J. V. Gėtės parašyta filosofinė drama, po kurios Faustas jau tapo daugelio muzikos, dailės, kino, teatro kūrinių personažu.

Gėtės Faustas yra eruditas, mokslininkas, sėkmingas, tačiau gyvenimu nepatenkintas žmogus. Kai Mefistofelis susilažina su Dievu, kad privers Faustą atsitraukti nuo aukštų siekių ir pasitenkinti gyvenimiškais malonumais, Faustas tampa velnio vilionių auka. Jis sudaro sandorį, kuriuo įkeičia savo sielą mainais į beribes žinias ir malonumus. Tačiau Faustas netiki, kad bus akimirka, kai jis pajus visišką pasitenkinimą ir laimę. Taigi Mefistofelio darbas prasideda.

Nepasotinami, nerimstantys, ateityje prasmės ir laimės ieškantys žmonės, pasiryžtantys dėl to paaukoti svarbius dalykus ir dabar vadinami faustiškais.

Johanas Volfgangas Gėtė (1749–1832) – vokiečių literatūros klasikas, humanistas, politikas, mokslininkas ir filosofas. Vienas svarbiausių vokiečių švietimo epochos rašytojų. Sekdamas šeimos tradicija J. V. Gėtė studijavo teisę, tačiau niekada nedirbo teisininko darbo. Po studijų kurį laiką dirbo teismo rūmuose, lankėsi įvairiuose dvaruose, jų salonuose diskutavo apie literatūrą. J. V. Gėtė rašė visą gyvenimą, nuo ankstyvos jaunystės. Rašyti jis galėjo lengvai ir daug, tačiau tai darė labai nesistemingai, kai kuriuos darbus palikdavo nebaigtus dešimčiai ar daugiau metų, po to grįždavo, perrašinėdavo. Gėtės kūriniai labai susiję su gyvenimų, į juos jis įtraukdavo gautus laiškus, veikėjus vadindavo savo draugų vardais. Kūrybos ir gyvenimo Gėtė neatskyrė, dažnai tiesiog aprašydavo savo stebėjimus. Labai nemėgo filosofijos.
Mirė 1832 metais Veimare nuo širdies nepakankamumo.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu