0
Kaina internetu: 3,79 €
Kaina knygyne: 6,40 €*
Sutaupote: 2.61 € (41%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Figaro vedybos

  • Serija: Mažosios klasikos kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9786094840708

2020-11-30 3.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Figaro vedybos " aprašymas

Legendinę komediją „Figaro vedybos“ autorius Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais parašė 1784-tais metais. Šmaikšti istorija vis dar neprarado aktualumo ir sėkmingai keliauja po didžiausias pasaulio teatrų scenas. Muziką spektakliui parašė garsus kompozitorius Wolfgang Amadeus Mozart ir operą pristatė 1786-tais metais, Vienoje.

Aštuoniolikto amžiaus Sevilija. Šviesi ir nuostabi diena. Du grafui Almavivui tarnaujantys jaunuoliai ruošiasi vedyboms. Tiesa, būsima santuoka labiau džiaugiasi Figaro, o jo mylimoji Suzana kiek per daug flirtuoja su savo darbdaviu. Grafas taip pat rodo išskirtinį prielankumą savo žmonos kambarinei. Figaro sukyla pavydas ir jis nori pamokyti grafą, tačiau šis taip pat nepėsčias bei kuria savo intrigas.

Siekdamas Suzanos, grafas Almavivas nori išardyti vestuves, tad liepia jas atšaukti. Tokiu vyro elgesiu visai nesižavi vieniša grafienė. Ji savo bėdas išpasakoja Suzanai. Merginai pasidaro gaila savo šeimininkės. Ji kartu su grafiene ir sužadėtiniu Figaro sugalvoja iškrėsti kiaulystę mergišiui grafui. Jie planuoja jam pakišti Suzana persirengusi jaunuolį Kerubiną. Kerubinas beviltiškai įsimylėjęs grafienę ir su tokiu planu, žinoma, sutinka. Kiek daug meilės linijų, kiek daug intrigų ir kiek daug linksmybių!

„Figaro vedybos“ yra juokinga istorija, kupina meilės intrigų, netikėtų siužeto vingių, puikių sąmojų bei neeilinių charakterių. Čia neištikimi vyrai sutinka aistringas moteris. Įsimylėjusios moterys bando apsukti savo meilužius. Nuolat laužomi pažadai ir kurstoma aistra. Veikėjai siautėja, myli, nekenčia, kursto pavydą, pavydi patys, atskleidžia paslaptis ir vėl kuria naujas intrigas – komedijos veiksmas nepaliks abejingų nei skaitytojų, nei operos žiūrovų.

„Figaro vedybos“ – odė meilei bei vyrų ir moterų santykiams. Opera nuolat patenka į populiariausių spektaklių dešimtuką visame pasaulyje. Iš pradžių šį spektaklį karaliaus rūmai uždraudė dėl per didelio kiekio „nepriimtinų dalykų“, o autorius Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais kelias dienas praleido kalėjime. Vėliau kūrinys su tam tikrais pakeitimais visgi pastatytas ir išverstas į vokiečių kalbą, tačiau ir Vokietijoje bei Austrijoje kurį laiką buvo draudžiamas. Visgi Mocartas sugebėjo įtikinti imperatorių, kad pašalinus politines užuominas išeis tobula opera.

Prancūzas Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais (1732 – 1799) įvairiais savo gyvenimo etapais buvo laikrodininkas, išradėjas, dramaturgas, muzikantas, diplomatas, šnipas, leidėjas, sodininkas, ginklų pardavėjas, satyrininkas, finansininkas ir revoliucionierius.

Iš prancūzų kalbos vertė Juozas Urbšys

Parašykite atsiliepimą apie "Figaro vedybos "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Figaro vedybos , kurią skaitytojams dovanoja Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais su knyga Figaro vedybos jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Figaro vedybos patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Figaro vedybos palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Figaro vedybos " perkama kartu