⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Folklando karas

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 16,59 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-12-14 Jonas

Super knyga apie šių laikų karą. Margaret Teacher laikai, beveik dabartinė D. Britanija.


2022-08-31 16.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Folklando karas" aprašymas

Britų karo istoriko Martin Middlebrook knygoje „Folklando karas“ pasakojama apie karinį konfliktą tarp Argentinos ir Jungtinės Karalystės. Jis 1982-ais metais kilo dėl Folklando salų, kurios yra Atlanto vandenyno pietvakariuose. Argentina iki šiol reiškia į jas teises.

1982-tų metų balandžio 2 dieną, Argentinos pajėgoms netikėtai įsiveržus į Folklandų salas ir pabandžius paimti jas jėga, Jungtinė Karalystė įsitraukė į karą. Argentina istoriškai šias salas laikė savomis, todėl jas užėmusi norėjo sustiprinti tautos patriotinę dvasią ir nesitikėjo karinio pasipriešinimo. Dėl Jungtinės Karalystės ministro pirmininko ryžto ir apsukrių ginkluotųjų pajėgų reaguota buvo greitai. Britai į salas išsiuntė jūrų, oro bei specialiąsias pajėgas. Vos po dviejų mėnesių teritorijos buvo išlaisvintos, o įsibrovėliai nugalėti. Tokią sėkmę lėmė politinis ryžtas, patikimas planavimas, stipri lyderystė ir kovotojų drąsa. Argentinos pajėgos neatsilaikė prieš atvykusią britų kariuomenę. Folklandų karas buvo laikomas didžiausia karinių jūrų pajėgų operacija nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų. Oficialiai karo viena kitai nepaskelbė nė viena šalis, tačiau dėl šio konflikto Argentinos ir Jungtinės Karalystės santykiai buvo gerokai pašliję ir atkurti tik 1989-tais metais.

Martin Middlebrook knygoje „Folklando karas“ šį politinį ir karinį žygdarbį apjungė į išsamią ir lengvai skaitomą kompanijos ataskaitą, kurioje jis aptaria ne tik mūšių eigą, bet ir įvairias detales, pavyzdžiui logistiką, strategiją, vadovavimą per nuotolį ir t.t. Autorius kalbino ir rengė išsamus interviu su britų pajėgomis bei Folklando salų gyventojais. Šie tekstai padeda perteikti konflikto perspektyvą. Knygoje jaudinančiai pasakojama trumpa, bet žiauri karo, vis dar išlikusio daugelio iš dalyvių atmintyje, istorija, kurios rezultatas buvo Argentinos pralaimėjimas. Autorius yra parašęs net dvi knygas skirtas Folklandų konfliktui. Viena iš britų perspektyvos („Folklandų karas“), kita – iš Argentinos požiūrio kampo („The Fight For The 'Malvinas': The Argentine Forces In The Falklands War“).

Martin Middlebrook gimė 1932-ais metais, Anglijoje. Jis yra žymus karo istorikas, Karališkosios istorinės draugijos narys, rašytojas. Autorius parengė ir išleido daugybę kitų istorinių knygų, kuriose pasakojama apie svarbius dviejų pasaulinių karų posūkius, įskaitant Somos puolimą, Vokiečių pavasario puolimą, Niurnbergo reidą.


  • Autorius: Martin Middlebrook
  • Leidėjas: Vox Altera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 352
  • Formatas: 17x23, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098088328

Kiti taip pat domėjosi


2020-12-14

Super knyga apie šių laikų karą. Margaret Teacher laikai, beveik dabartinė D. Britanija.

Parašykite atsiliepimą apie "Folklando karas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie karą

Martin Middlebrook pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Folklando karas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Folklando karas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Folklando karas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Folklando karas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Martin Middlebrook tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Folklando karas" perkama kartu