⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Fondas

Kaina: 6,29 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2017-06-20 Benas

Geriausias fantastini epinis kūrinys, kurį teko skaityti.


2023-06-30 6.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Fondas" aprašymas

Amerikiečių autoriaus Isaac Asimov mokslinės fantastikos romanas „Fondas“ yra vienas reikšmingiausių šio žanro kūrinių istorijoje. Knygos įtaka lengvai atpažįstama daugelio kitų autorių darbuose. Istorija nestokoja gero humoro jausmo ir taiklių įžvalgų apie žmonių visuomenę.

„Fondo“ veiksmas prasideda 12 067-tais Galaktinės Eros metais. Žmonės gyvena daugelyje planetų, o jas vienija bendra Galaktinė Imperija. Atrodo, kad taip bus amžinai. Tačiau Haris Seldonas – psichoistorijos mokslininkas – pasitelkęs skaičiavimus numato, kad Imperijos laukia žlugimas, kurio neįmanoma sustabdyti. Prasidės karai, klestės barbarai ir žmonės trisdešimt tūkstančių metų bus pasmerkti kentėti chaosą. Visgi, pasak mokslininko, įmanoma šį laikotarpį sutrumpinti bent keliasdešimt kartų.

Dėl šios priežasties Haris Seldonas įsteigia Fondą – organizaciją itin nuošalioje Terminuso planetoje. Čia persikelia mokslininkai ir pradeda kurti enciklopediją, kuri ateities kartoms išsaugos visą svarbią informaciją.

Romano „Fondas“ veiksmas yra dalijamas į kelias dalis ir atskiriamas keliomis dešimtimis metų. Skaitytojai gali stebėti kaip pildosi prognozės ir kaip pasikeitus aplinkybėms sekasi Terminuso gyventojams bei enciklopedijos saugotojams. Istorija pilna intrigų ir kovos dėl valdžios bei pinigų, žmonių ribotumo, naujovių baimės. Fondą nuolat ištinka karinės ir ekonominės krizės, per kurias atsiskleidžia vadovų strateginiai ir taktiniai gebėjimai.

Nesvarbu, kurie metai galaktikoje – problemos išlieka tos pačios, kurios žmoniją kankina ir šiandien.

Isaac Asimov knygų ciklą sudaro septynios dalys. „Fondas“ – pirmoji. Autorius padarė įtaką ne tik kitiems fantastams. Teigiama, kad Nobelio premijos ekonomikos srityje laureatas Paul Krugman ekonomika pradėjo domėtis būtent šios knygos dėka.

Isaac Asimov (1920-1992) – rusų kilmės JAV rašytojas fantastas, biochemijos profesorius, mokslo populiarintojas. Pirmąjį apsakymą autorius parašė 1939-tais metais. Per savo karjerą jis sukūrė apie penkis šimtus knygų. Dažniausiai autorius kūrė mokslinės fantastikos kūrinius, tačiau yra parašęs ir maginės fantastikos istorijų bei detektyvų. Taip pat nevengė ir mokslo populiarinimo knygų. Isaac Asimov ne kartą buvo apdovanotas Hugo ir Nebula premijomis. Kai kurie rašytojo naudoti terminai, pavyzdžiui, robotechnika, psichoistorija, pradėti naudoti anglų kalboje. „Fondo“ serija laikoma svarbiausiu autoriaus darbu.

Iš anglų kalbos vertė Birutė Lenktytė-MasiliauskienėKiti taip pat domėjosi


2017-06-20

Geriausias fantastini epinis kūrinys, kurį teko skaityti.

2016-08-10

teko girdėti, kad labai gera knyga. reikia isbantyti!

Parašykite atsiliepimą apie "Fondas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslinės fantastikos knygos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Fondas", Aizekas Azimovas (Isaac Asimov). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Aizekas Azimovas (Isaac Asimov) su knyga "Fondas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Fondas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aizekas Azimovas (Isaac Asimov). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Fondas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Fondas" perkama kartu