0

Fondas

  • Nuolaida knygai -29%
5.0
(2 įvertinimai)
Internetu: 8,99 €
Knygyne: 12,59 €*
Sutaupote: 3.60 € (29%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2017-06-20 Benas

Geriausias fantastini epinis kūrinys, kurį teko skaityti.

Informacija

Fondas

  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 288
  • ISBN ar kodas: 9786094272387

2020-04-30 8.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas
12 067-ieji Galaktinės Eros metai. Jau dvylika tūkstantmečių klesti gigantiška Galaktinė Imperija, vienijanti daugybę žmonių apgyvendintų planetų. Tačiau nepermaldaujami psichoistorijos dėsniai skelbia, kad netrukus prasidės kruvini tarpžvaigždiniai karai, planetos praras ryšį su Galaktikos centru ir užslinks barbariški laikai, truksiantys ilgiau nei trisdešimt tūkstančių metų.

Kad šis laikotarpis sutrumpėtų iki vieno tūkstantmečio ir jo padariniai nebūtų tokie katastrofiški, Imperijos žlugimą numatęs psichoistorikas Haris Seldonas įsteigia Fondą. Į Terminuso planetą, esančią pačiame Galaktikos spiralės pakraštyje, persikelia Seldono vadovaujami mokslininkai – jie padės žmonėms kurti naują imperiją...


„Fondas“ – pirmas romanas iš Isaaco Asimovo septynių knygų serijos apie Fondą. Ši serija šiandien laikoma geriausiu visų laikų mokslinės fantastikos kūrinių ciklu.


Faktai apie „Fondą“

- 1965 „Fondas“ nurungė net „Žiedų valdovą“ ir laimėjo Hugo apdovanojimą kaip geriausia visų laikų knygų serija.

- Paulas Krugmanas, 2008-ųjų Nobelio premijos ekonomikos srityje laimėtojas, yra teigęs, kad būtent „Fondo“ serija jį paskatino domėtis ekonomika, kuri, anot jo, yra pats artimiausias psichoistorijai mokslas iš egzistuojančių realybėje.

- Mokslinės fantastikos parodijose, tokiose kaip Douglaso Adamso „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“, akivaidžiai matyti „Fondo“ įtaka.


Iš anglų kalbos vertė Birutė Lenktytė-Masiliauskienė

TURINYS

TURINYS


I skyrius. Psichoistorikai / 7

II skyrius. Enciklopedistai / 51

III skyrius. Merai / 99

IV skyrius. Pirkliai / 167

V skyrius. Prekybos karaliai / 197IŠTRAUKA

IŠTRAUKATRANTORAS - ...tryliktojo tūkstantmečio pradžioje ši tendencija pasiekė apogėjų. Ta planeta, kurioje jau šimtus kartų yra Imperijos vyriausybės būstinė, ir esanti Galaktikos centre tarp gausiai apgyvendintų, išsivysčiusių planetų bei žvaigždžių sistemų, tiesiog negalėjo netapti galingiausia ir turtingiausia žmonių sankaupa per visų šios rasės gyvavimo istorijų.

Progresuojanti planetos urbanizacija galų gale pasiekė ribų. Visų Trantoro paviršių - 75 milijonus kvadratinių mylių - užėmė vienas miestas. Didžiausio suklestėjimo laikotarpiu planetoje gyveno daugiau nei keturiasdešimt milijardų žmonių. Visa ta didžiulė gyventojų masė kone visų savo laikų ir jėgas skyrė administraciniams Imperijos poreikiams tenkinti, bet sunkėjant uždaviniams pajėgų vis vien trūko. (Verta priminti, jog būtent tai, kad nebuvo galimybės iš tikrųjų jų valdyti, taip pat paskutinių imperatorių abejingumas Imperijos likimui, ir buvo svarbiausios priežastys, galiausiai jų sužlugdžiusios.) Kasdien dešimtys tūkstančių laivų pristatydavo produktų iš dvidešimties agrarinių planetų Trantoro pietų stalui...

Trantoras buvo priklausomas nuo kitų planetų, tiekiančių jam maiste bei kitus gyvybiškai būtinus dalykus, ir darėsi vis pažeidžiamesnis, jei būtų pabandyta jį palaužti blokada. Per pastaruosius tūkstantmečius monotoniškai besikartojantys nesuskaičiuojami sukilimai privertė imperatorius vienų po kito įsisąmoninti šį pavojų, ir galų gale Imperijos politika pavirto vien tik gyvybinės Trantoro arterijos apsauga...

 

Galaktikos Enciklopedija
2017-06-20

Geriausias fantastini epinis kūrinys, kurį teko skaityti.

2016-08-10

teko girdėti, kad labai gera knyga. reikia isbantyti!

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu