0

Freskos

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Freskos


Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Sigito Gedos 2008 m. parengto poezijos rinkinio pirmas leidimas. Į atpažįstamus gaivalingojo poeto kūrybos motyvus čia įsilieja raiškios erotinės poezijos srautas.
Šios knygos mašinraščio antraštiniame puslapyje – 2008 metų data. Sigitas Geda (1943–2008) rinkinį parengė pats ir buvo įteikęs kitai leidyklai. Bet išleidžiamas tik dabar. Šiandien „Freskos“ jau suvokiamos kaip literatūros palikimas, o mašinraštis su taisymais poeto ranka – muziejinė vertybė. Šios knygos išskirtinumas – erotinių vaizdų telkinys, pirmas toks sodrus ir atviras lietuvių poezijoje (proza prie tokių vaizdų skaitytojus jau pripratinusi). Gedos artėjimą prie tokios knygos rodė „Giesmių giesmės“ vertimas, rinkinys „Siuita Virginijai“, gaivalingas jo kūrybos pobūdis. Galima numanyti kontroversiškus „Freskų“ vertinimus, bet vargiai kas užginčys, kad tai tikro poeto ranka profesionaliai parašyta poezija ir kad nuslėpti šią jo kūrybos dalį būtų neteisinga ir nešiuolaikiška.
Mūsų meno didžiuosius turtus turime suvokti su visa kuo, ką jie yra sukūrę ir ryžęsi skelbti. Leidinys parengtas remiantis mašinraščiu. Taisytos tik akivaizdžios mašinraščio klaidos ir kiti atsitiktinumai. Po tekstais, spausdinamais 38, 41, 78, 89, 90–95 puslapiuose, autoriaus buvo parašyta ir nubraukta 2008 metų data. Vienu kitu atveju negalėjome atpažinti eilėraščių grafinio vaizdo, pvz., tarpų tarp strofų. Bet poeziją – atpažinome.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu