0

Gajaus institucijos / Gaii institutiones

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Gajaus institucijos / Gaii institutiones

  • Leidėjas: Registrų centras
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 14x20, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 504
  • ISBN ar kodas: 9789955301165

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Bendriausiu požiūriu institutiones – romėnų teisinės raštijos žanras, kuriame glaustai išdėstyti esminiai teisės principai bei nuostatos.

„Institucijas“ sudaro keturios knygos arba komentarai, kuriuose elementarios privatinės romėnų teisės srities žinios yra dėstomos privatinės teisės nuostatas suskirstant į tris struktūrines dalis (institutus): teisę, susijusią su asmenimis, teisę, susijusią su daiktais, bei teisę, susijusią su ieškiniais.
Žymus olandų romanistas J. C. Van Ovenas yra pareiškęs, jog Gajaus „Institucijos“ – geriausias kada nors parašytas romėnų teisė vadovėlis.

Tai yra vienintelis klasikinės romėnų jurisprudencijos veikalas, kuris bemaž visa apimtimi pasiekė mūsų dienas. Be to, Gajaus vadovėlis atveria galimybes pažinti romėnų privatinės teisės institutų raidą, suprasti, kaip klasikinės teisės institutai bei nuostatos kito, buvo modifikuojami poklasikiniu laikotarpiu.

„Institucijų“ vertimas į lietuvių kalbą parengtas visų pirma siekiant didaktinių tikslų. Tikimasi, kad tai bus paranki papildoma priemonė studijuojantiems romėnų privatinę teisę ir besidomintiems privatinės teisės istorija.

Knygos sudarytojai ir vertėjai iš lotynų kalbos Stasys Vėlyvis ir Marius Jonaitis

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu