⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Gamtos saitai

Kaina: 12,29 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 12.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gamtos saitai" aprašymas

Vokiečių gamtininkas Peteris Wohllebenas jau atskleidė ne vieną gamtos paslaptį – dabar jau žinome, kaip bendrauja medžiai ir kaip gyvūnai suvokia pasaulį. Knygoje „Gamtos saitai“ jis siūlo pažvelgti į pasaulinę ekosistemą, į jos tarpusavio ryšius ir sužinoti, kaip sugyvena įvairios gyvybės formos.

Vakarinėje Šiaurės Amerikos pakrantėje gyvenančios lašišos neršia upėse, kur jas gaudo alkani lokiai. Pasisotinę, jie palieka žuvų kaulus, o juose esantis azotas – puiki trąša dirvožemiui. Todėl neatsitiktinai tose vietose spygliuočiai auga tris kartus greičiau, o tankūs miškai - puiki pastogė lokiams...

Gamta pilna tokių paslapčių ir nuostabą keliančių pavyzdžių. Pasirodo, išnaikinta vilkų populiacija gali pakeisti upės vagos kryptį, nukritęs lapas turi įtakos Žemės sukimuisi, o spygliuočiai, lyg šamanai, sukelti lietų. Visi šie procesai – ne atsitiktinumas, bet sustyguotos ir darniai veikiančios sistemos pavyzdys. Kaip vieni kitus veikia augalai ir gyvūnai? Kaip skirtingos gyvybės rūšys bendrauja ir bendradarbiauja tarpusavyje?

Meistriškai istorijas iš savo asmeninės patirties pasakojantis tarptautinių bestselerių autorius Peter Wohlleben kviečia mus į kelionę po skirtingas planetos ekosistemas, kurios iš negyvenamos dykros Žemę pavertė gyvybės lopšiu. Pasakodamas apie plika akimi nematomą pasaulį, gamtininkas parodo darniai veikiančią sistemą, kur kiekvienas neatsargus veiksmas gali būti pražūtingas.

„Gamtos saitai“ tarsi sujungia ankstesnes autoriaus knygas į vieną visumą. Peter Wohlleben atskleidžia gamtoje egzistuojantį įvairių gyvybės formų tarpusavio priklausomybės tinklą. Grėsmę jam kelia tik žmogaus veikla – ji gali išbalansuoti milijonus metų veikiantį mechanizmą. Žmonės ne visada suvokia net menkiausių savo veiksmų padarinius, nes simbiozė tarp augalijos ir gyvūnijos – kol kas itin menkai pažinta tema.

Knygoje Peter Wohlleben sujungia ilgametę savo kaip miškininko patirtį ir įžvalgas su naujausiais mokslo atradimus. Jis ne tik supažindina skaitytojus su gamtos paslaptimis, bet ir nuolat akcentuoja žmogaus vietą šioje ekosistemoje. Jei norime ir toliau džiaugtis žaliuojančia ir gyvybinga planeta, privalome atidžiai įvertinti savo veiksmus ir poelgius.

„Turiningas skaitinys aplinkosauga besidomintiems žmonėms ir puikus aplinkosauginės literatūros pavyzdys.“
Kirkus Reviews

"Trečioji P. Wohllebeno knyga, kaip ir dvi pirmosios, atspindi pamatinį žmogaus poreikį – pažinti esminius gyvenimo dėsnius."
The Guardian

"Patraukliai, žadindamas smalsumą autorius išsako išmintingą nuostatą – laikytis atokiau nuo to, ko neturime teisės kliudyti."
The Georgia Straight

Lietuvių kalba išleistos dvi autoriaus knygos – „Paslaptingas medžių gyvenimas“ bei „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį“, bei knyga vaikams - "Ar girdi, kaip medžiai šneka?".

Iš vokiečių kalbos vertė Kristina Sprindžiūnaitė


  • Autorius: Peter Wohlleben
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 248
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273957

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Gamtos saitai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Peter Wohlleben pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Gamtos saitai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Gamtos saitai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Gamtos saitai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Gamtos saitai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Peter Wohlleben tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Gamtos saitai" perkama kartu