⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gaono kodas

3.7
(19 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 5,99 €
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-01-02 Ula

Labai gerai! Sukelia daug emocijų! Siužeto posūkis pabaigoje, kurio visai nesitiki. Apskritai gera knyga.


2023-09-30 5.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gaono kodas" aprašymas

Jis yra lietuviškasis Dan Brown! Taip skambiai Ryčio Sabo trilerį „Gaono kodas“ pristato žiniasklaida. Autorius neslepia, kad Dan Brown iš tiesų padarė jam didelę įtaką. Rytis Sabas susižavėjo tuo, kaip populiarus amerikiečių rašytojas pateikia istorinius faktus ir sugeba įtraukti skaitytojus.

Rytis Sabas jau senokai norėjo parašyti knygą apie Lietuvos žydų istoriją. Tačiau pakurstyti masių susidomėjimą šia, ar bet kokia kita istorine tema, nėra labai lengva. Todėl autorius pasitelkė Dan Brown pavyzdį ir sukūrė intriguojantį trilerį. Šis žanras patrauks tiek besidominčius mūsų praeitimi, tiek norinčius aštresnių įspūdžių. „Gaono kode“ senovinės paslaptys pinasi su dabarties aktualijomis.

Autorius nėra žydas. Jis pats teigia, kad tai yra lietuvio knyga skirta lietuviui. Tokiam, kuris net nežino kas yra Gaonas. O Gaonais buvo vadinami Talmudo - judaizmo religinių raštų rinkinio – išmanytojai. Tokį titulą turėjo XVIII amžiuje gyvenęs Vilniaus rabinas Elijahu ben Solomon Zalman, kuris išgarsino mūsų sostinę visame pasaulyje. Jo galingas intelektas ir erudicija lėmė, kad Vilnius tapo dvasiniu žydų centru. „Gaono kodo“ veiksmas sukasi aplink šiuo žmogaus palikimą. Vilniaus Gaono palikto raštelio ieško ir tarpusavyje kovoja knygos veikėjas Paulius Mekas, Lietuvos žvalgyba, įvairių šalių mafija, Rusijos federalinė saugumo tarnyba ir GRU. Visiems reikia paslaptingos skaičių sekos, kurią užrašė didis žydų išminčius.

Autorius kuria trileriams būdingą intrigą, tačiau nepamiršta istorijos ir skaitytojai keliaus ne tik po Vilnių, bet užsuks ir į Ukmergę. Veiksmas kelsis į JAV, Kanadą bei Izraelį. Rytis Sabas supažindina su įvairiausiais mūsų šalyje mažai žinomais, bet pasaulyje garsiais iš Lietuvos kilusiais žmonėmis – Musia Daiches, Bracha Habas, Aaronu Klugu. Savo istorinėmis žiniomis knyga yra labai vertinga, o trilerio formatas neleis nuobodžiauti.

Rytis Sabas (gimęs 1972 metais) – žurnalistas, rinkodaros specialistas, keliautojas. Praeityje – profesionalus krepšinio žaidėjas. Autorius Vilniaus universitete įgijo žurnalisto magistro laipsnį. Karo zonose dirbo tarptautinių naujienų korespondentu. Keliaudamas darbo reikalas Rytis Sabas susidomėjo istorija. Debiutinis rašytojo trileris apie litvakus „Gaono kodas“ jau tapo lietuvišku bestseleriu, o autorius skaitytojams žada tęsinį.


  • Autorius: Rytis Sabas
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 200
  • ISBN ar kodas: 9786090139066

Kiti taip pat domėjosi


2023-01-05

maniau, kad galejo geriau paaiskinti pagrindinio veikejo praeiti, bet apskritai tikrai gerai

2023-01-03

Gera, bet keista ir skubota pabaiga

2023-01-02

Labai gerai! Sukelia daug emocijų! Siužeto posūkis pabaigoje, kurio visai nesitiki. Apskritai gera knyga.

2022-12-22

Trumpas, paprastas, bet prasmingas

2022-12-08

Gražiai, nuostabiai parašyta, bet man tiesiog per niūru.

2022-12-05

Gerai, jei ne šiek tiek nuspėjama

2022-12-02

Kartais, kai knyga prasideda per stipriai, kad man nusileidžia žandikaulis, apima tokia maža baimė. Ar ir toliau bus taip gerai? O gal jis žlugs?

2022-11-29

Knyga man tai pasirode labai idomi, taip pat gana neapdorota ir neuzbaigta.

2022-11-24

Labai gerai, bet nusivyliau pabaiga. Baisiai suerzino./

2022-11-23

Knyga baigėsi palikdama neatsakytus klausimus

2022-11-22

Manau, galbūt pasakotojas man sugadino knygą...

2022-11-17

jei atvirai, tai buvo žemiau 3, tikriausiai daugiau jo neskaityčiau, bet tai nebuvo visiškas mano laiko švaistymas

2022-11-16

Liūdna tema, bet vis tiek baisiai gaivi.

2022-11-09

3 dėl Pauliaus naivumo, o paskutinės dvi romano vietos nebuvo išplėtotos taip, kaip tikėjas.

2022-11-08

Lengvai ir greitai skaitomas romanas su Vikipedijos pastabomis. Buvo smagu daugiau skaityti apie Lietuvos žydų bendruomenę ir istoriją.

2020-05-04

2020-02-01

Matyt ši knyga tiems, kas nemoka skaityti wikipedijos - tas pats, tik plačiau apie žydų istoriją yra ten. Knygoje trileris kažkoks buvo, bet labai neišvystytas - silpna intriga, kažkas tiesiog tik atsitinka, neadekvačiai reaguojantys (nereaguojantys) į žmogžudystę veikėjai, prastai pritaikytos klišės (moteris, meilė, blogiukai). Neabejoju, kad antra autoriaus knyga bus kur kas geresnė. Dvi žvaigždės tik už tai, kad Rytis pats žaidžia krepšinį ;)

2020-02-01

Matyt ši knyga tiems, kas nemoka skaityti wikipedijos. Trileris kažkoks buvo, bet labai neišvystytas - silpna intriga, neadekvačiai reaguojantys (nereaguojantys) į žmogžudystę veikėjai, prastai pritaikytos klišės (moteris, meilė, blogiukai). Neabejoju, kad antra autoriaus knyga bus kur kas geresnė. Dvi žvaigždės tik už tai, kad Rytis krepšininkas ;)

2020-01-03

dar vienas a la A.Tapinas - grafomanijos kepėjas. Labai prastai.

Parašykite atsiliepimą apie "Gaono kodas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Gaono kodas", Rytis Sabas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Rytis Sabas su knyga "Gaono kodas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Gaono kodas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Rytis Sabas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Gaono kodas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Gaono kodas" perkama kartu