0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gatvė tarp dviejų bažnyčių

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Gatvė tarp dviejų bažnyčių


Šiuo metu neparduodama

2021-08-31 0.99 SoldOut
Knygos "Gatvė tarp dviejų bažnyčių" aprašymas
Jei reikėtų griežtai, ne įspūdžiu, bet racija  įvertinti žinomo poeto, eseisto, vertėjo, literato šios knygos kūrinius, pažymėčiau skonį, saiką, intelektualumą ir gebėjimą laiką padaryti vienu iš pagrindinių kūrinių veikėjų. Pastaruoju metu dėl daugelio dalykų, taip pat ir dėl to, kad dinamiška  tikrovė tampa paveikesnė nei vieno žingsnio (ne maratonininko H. Murakami) atstumu nuo jos kuriama fantazija, prisiminimų žanras tampa ypač populiarus. Skaitydami tekstus "prarasto laiko beieškant" tema pajuntame, kad juose "mes gyvenome", tik tada, kai kokiu nors aspektu mus įtraukia aprašytoji patirtis.  Kaip sako E. Ališanka, "skirtingos kartos gali turėti tuos pačius atsiminimus". Stebuklas įvyksta. Autorius geba turgaus realiją (gruzino parduodamą arbūzą) organiškai sulieti su kultūros aliuzija (Dionizo kūnu) ir leisti skaitytojui pajusti gilesnę kasdienybės prasmę (saldžią bendrumo dvasią).

 

Eugenijaus Ališankos esė laikas "išjuda, vėl įgauna apčiuopiamus pavidalus. Čia laiko elgesys nenuspėjamas, kartais jis strykteli atbulom". Tie prisiminimai, sulieti su dabartimi, kultūra, vaikystę ar jaunystę menančio pasakotojo nesentimentalia, bet analitine nostalgija (būtent tokia nostalgijos rūšis artima moderniam XXI amžiaus skaitytojui) įtraukia ir tą žmogų, kuris pastatą Dzeržinskio gatvėje vadino "Tėvyne", ir tą, kuris jį žino kaip klubą "New York". Jurgis Kunčinas, vardydamas būtinas rašytojo savybes, minėjo gerą atmintį ir pastabumą. E. Ališanka būtų patikęs J. Kunčinui ir savo prozos poetiškumu. Vienas iš jo dėmenų yra sakinio ritmas – bruožas,  liudijantis subtilų rašytojo kalbos jausmą.

  • Autorius: Eugenijus Ališanka
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2012
  • Knygos puslapių skaičius: 213
  • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986168799

Parašykite atsiliepimą apie "Gatvė tarp dviejų bažnyčių"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Gatvė tarp dviejų bažnyčių", kurią skaitytojams dovanoja Eugenijus Ališanka. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Eugenijus Ališanka su knyga "Gatvė tarp dviejų bažnyčių" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Gatvė tarp dviejų bažnyčių" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Eugenijus Ališanka. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Gatvė tarp dviejų bažnyčių" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Gatvė tarp dviejų bažnyčių" perkama kartu