-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: DIENA

0

Pirkėjų atsiliepimai

Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -45%
Kaina internetu: 10,49 €
Kaina knygyne: 18,99 €*
Sutaupote: 8,50 € (45%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-10-29 Sigita

Laba diena kaip bus prekyboje informuokit .


2022-05-31 10.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis" aprašymas

Kanados mokslininkė Rachel Sarah Herz yra psichologė ir neurobiologė, skaitančiai visuomenei labiausiai žinoma kvapų psichologijos ekspertė, kurios knygoje „Geismo kvapas: paslaptingas uoslės pasaulis“ gyvybingai ir viliojančiai atskleidžiama ką jaučia nosis.

Uoslė yra mažiausiai apdainuota iš visų penkių pojūčių. Atliekant vieną apklausą respondentai pareiškė, kad mažiausiai gailėtųsi praradę gebėjimą uosti. Bet Rachel Herz, viena iš naudaugelio mokslininkų, tiriančių uoslės psichologiją, teigia, kad mokėjimas užuosti aplinkinį pasaulį formuoja žmonių emocinį egzistavimą. Kai mes prarandame – dėl, pavyzdžiui, galvos traumų, depresijos ar kitokios priežasties – uoslės pojūtį, mes prarandame ryšį su materialiuoju pasauliu. Turiningoje ir prieinamai parašytoje knygoje „Geismo kvapas: paslaptingas uoslės pasaulis“ mokslininkė paaiškina, kodėl uoslė yra tiesioginis kanalas, siejantis mus su mūsų prisiminimais.

Rašytojas Marcelis Proustas savo kūriniuose rašo apie praeities atsiminimus bei tai, kaip kvapas yra susijęs su ankstyvąja gyvenimo patirtimi, kurios kaip engramos (kokio nors įsimintino reiškinio, išgyvenimo sukeltas pėdsakas) yra saugomos specifiniuose atminties neuronų tinkluose. M. Proustas vaizdingai aprašo, kaip pamiršti vaikystės atsiminimai gali būti sugrąžinami į sąmonę, tiesiog ragaujant į arbatą pamirkytą „madlenos“ sausainį. Rachel Herz ir kiti mokslininkai tai vadina Prousto efektu. Vaikystės prisiminimai, susieti su kvapais, išlieka su žmonėmis visą gyvenimą. Knygoje mokslininkė kruopščiai atrenka pavyzdžius, paaiškinančius kvapų įtaką žmonių gerbūviui ir demistifikuoja (o kartais – ir demaskuoja) įvairius požiūrius bei madas: nuo aromaterapijos iki keistų INXS lyderio Michaelo Hutchence savižudybės aplinkybių 1997 metais.

Knygoje „Geismo kvapas: paslaptingas uoslės pasaulis“ ypač intriguojančiai parašyta dalis, aiškinanti kaip mes kvepiame ir ką tai reiškia aplinkai. Anot mokslininkės, uoslė ir kvapas yra ne tik mokėjimas atskirti šviežią mėsą nuo sugedusios, bet yra ir labai svarbus seksualinės elgsenos veiksnys. Ir visiškai ne taip, kaip kažkada galvojo Coco Chanel (mados dama yra pasakiusi, kad „nepasikvėpinusi moteris neturi ateities“). Knygoje įrodoma, kad natūralus žmogaus kvapas, kurį mes taip stengiamės neutralizuoti dezodorantais kiekvieną rytą, realybėje yra svarbiausias informacijos šaltinis būsimiems partneriams.

Rachel Herz „Geismo kvapas: paslaptingas uoslės pasaulis“ yra puikus ir netikėtas veikalas, pilnas asmeniškų istorijų, pop kultūros išmanymo ir solidžiai argumentuotų mokslinių faktų.

Iš anglų kalbos vertė Judita Čirvinskienė


  • Autorius: Rachel Herz
  • Leidėjas: Tobulėjimo projektai
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 272
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098210217

Kiti taip pat domėjosi


2019-10-29

Laba diena kaip bus prekyboje informuokit .

Parašykite atsiliepimą apie "Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Rachel Herz pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rachel Herz tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Geismo kvapas. Paslaptingas uoslės pasaulis" perkama kartu