⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gerieji žmonės (knyga su defektais)

Kaina: 7,49 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-02-28 7.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gerieji žmonės (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Naujas bestselerio „Paskutinės apeigos“ autorės romanas.

Antrasis australų rašytojos romanas „Gerieji žmonės“ – tikrais įvykiais paremta XIX a. Airijos kaimelio istorija, pasakojanti apie antgamtinio pasaulio artumą, tikėjimą ir viltį.

Hannah Kent debiutavo 2013 m., papasakojusi skaitytojams istoriją apie paskutinę mirties bausmę įvykdytą Islandijoje. Romane „Gerieji žmonės“ rašytoja pasakoja Airijos kaimelio istoriją, to meto žmonių baimes ir tikėjimą, jog mistinės jėgos gyvena tarp mūsų ir veikia mūsų gyvenimus. Kaip ir romanas „Paskutinės apeigos“, ši australų rašytojos knyga nukels į XIX a., o abu jos kūrinius jungia dramatiški pagrindinių veikėjų moterų portretai.

Likimas negaili Noros, gyvenančios atokiame pietvakarių Airijos kaimelyje. Per vienerius metus ji neteko vyro Martino - jį paslaptinga jėga pakirto kryžkelėje, vietoje, kur laidojami savižudžiai. Po šio įvykio slėnyje ima dėtis keisti ir nepaaiškinami dalykai, o vietiniai gyventojai visur įžvelgia antgamtiškas jėgas.

Mirtis pasiglemžia ir Noros dukterį – jai tenka auginti savo keturmetį vaikaitį Mycholą. Iki tol sveikas ir guvus vaikas staiga nustoja valgyti ir vaikščioti. Nei dvasininkai, nei kaimo gydytojas nesupranta, kas vyksta, ir negali padėti sergančiam vaikui. O aplinkinių vaizduotė netrunka susieti nesenų pragaištingų įvykių ir Mycholo būsenos. Kaimiečiai įsitikinę – vaiko sielą pagrobė fėjos, vietinių vadinamos Geraisiais žmonėmis.

Kai tradiciniai gydymo metodai negelbsti ir visi palieka Norą ir Mycholą likimo valiai, moteris nusprendžia ieškoti pagalbos pas atsiskyrėlę žolininkę Nensę. Žmonės puse lūpų kalba, kad ji pati priklauso Geriesiems žmonėms ir žino jų paslaptis. Galbūt ji gali padėti sugrąžinti berniukui jo sielą? Berniuko būklei blogėjant, Nensė ir Nora imasi vis drąsesnių pagoniškų ritualų, kurie ištrina šio ir anapusinio pasaulio ribas, ir artėja prie beprotybės ir mirties.

„Kai mes įsigiliname į to meto žmonių elgseną, suprantame, kad tai daugiau nei pasakos apie fėjas ir mistinius reiškinius. Mes suprantame, kokios buvo tų žmonių viltys ir baimės, o tai jau bendra visai žmonijai. Būtent tai mane ir sudomino. Tai lyg prasmes išsauganti šnekamoji kalba“, – apie romano sukūrimo aplinkybes ir santykį su folkloru pasakoja autorė Hannah Kent.

„Gerieji žmonės“ – tai romanas apie tai, kaip konkuruojančios mąstymo sistemos – religinė, medicininė, folklorinė ir, galiausiai, teisinė – stengiasi interpretuoti tuos pačius blogus, nelaimingus įvykius. Šio romano veiksmas pabrėžtinai vyksta slėnyje, atskirtame nuo išorinio pasaulio. <...> Romano veikėjai yra įstrigę paskalų ir asmeninių baimių atmosferoje, kurios riboženkliai – geografinė pdėtis, paveldas ir skurdas. Kent verta pagarbos už tai, kad ji niekuomet nesmerkia savo veikėjų dėl jų įsitikinimų, net jei jų elgesys peržengia sveiko proto ir beprotybės ribas.“
The Guardian

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė


  • Autorius: Hannah Kent
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 392
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955239956-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Gerieji žmonės (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Gerieji žmonės (knyga su defektais)", Hannah Kent. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Hannah Kent su knyga "Gerieji žmonės (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Gerieji žmonės (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Hannah Kent. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Gerieji žmonės (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Gerieji žmonės (knyga su defektais)" perkama kartu