0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gerieji žmonės

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -56%
Kaina internetu: 7,19 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 8.80 € (56%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-09 Inga

Įspūdinga knyga, labai įtraukianti, ypatingas rašymo stilius. Labai patiko ir kita šios autorės knyga.


2021-12-31 7.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gerieji žmonės" aprašymas

Naujas bestselerio „Paskutinės apeigos“ autorės romanas.


Antrasis australų rašytojos romanas „Gerieji žmonės“ – tikrais įvykiais paremta XIX a. Airijos kaimelio istorija, pasakojanti apie antgamtinio pasaulio artumą, tikėjimą ir viltį.


Hannah Kent debiutavo 2013 m., papasakojusi skaitytojams istoriją apie paskutinę mirties bausmę įvykdytą Islandijoje. Romane „Gerieji žmonės“ rašytoja pasakoja Airijos kaimelio istoriją, to meto žmonių baimes ir tikėjimą, jog mistinės jėgos gyvena tarp mūsų ir veikia mūsų gyvenimus. Kaip ir romanas „Paskutinės apeigos“, ši australų rašytojos knyga nukels į XIX a., o abu jos kūrinius jungia dramatiški pagrindinių veikėjų moterų portretai.


Likimas negaili Noros, gyvenančios atokiame pietvakarių Airijos kaimelyje. Per vienerius metus ji neteko vyro Martino - jį paslaptinga jėga pakirto kryžkelėje, vietoje, kur laidojami savižudžiai. Po šio įvykio slėnyje ima dėtis keisti ir nepaaiškinami dalykai, o vietiniai gyventojai visur įžvelgia antgamtiškas jėgas.


Mirtis pasiglemžia ir Noros dukterį – jai tenka auginti savo keturmetį vaikaitį Mycholą. Iki tol sveikas ir guvus vaikas staiga nustoja valgyti ir vaikščioti. Nei dvasininkai, nei kaimo gydytojas nesupranta, kas vyksta, ir negali padėti sergančiam vaikui. O aplinkinių vaizduotė netrunka susieti nesenų pragaištingų įvykių ir Mycholo būsenos. Kaimiečiai įsitikinę – vaiko sielą pagrobė fėjos, vietinių vadinamos Geraisiais žmonėmis.

Kai tradiciniai gydymo metodai negelbsti ir visi palieka Norą ir Mycholą likimo valiai, moteris nusprendžia ieškoti pagalbos pas atsiskyrėlę žolininkę Nensę. Žmonės puse lūpų kalba, kad ji pati priklauso Geriesiems žmonėms ir žino jų paslaptis. Galbūt ji gali padėti sugrąžinti berniukui jo sielą? Berniuko būklei blogėjant, Nensė ir Nora imasi vis drąsesnių pagoniškų ritualų, kurie ištrina šio ir anapusinio pasaulio ribas, ir artėja prie beprotybės ir mirties.

„Kai mes įsigiliname į to meto žmonių elgseną, suprantame, kad tai daugiau nei pasakos apie fėjas ir mistinius reiškinius. Mes suprantame, kokios buvo tų žmonių viltys ir baimės, o tai jau bendra visai žmonijai. Būtent tai mane ir sudomino. Tai lyg prasmes išsauganti šnekamoji kalba“, – apie romano sukūrimo aplinkybes ir santykį su folkloru pasakoja autorė Hannah Kent.


„Gerieji žmonės“ – tai romanas apie tai, kaip konkuruojančios mąstymo sistemos – religinė, medicininė, folklorinė ir, galiausiai, teisinė – stengiasi interpretuoti tuos pačius blogus, nelaimingus įvykius. Šio romano veiksmas pabrėžtinai vyksta slėnyje, atskirtame nuo išorinio pasaulio. <...> Romano veikėjai yra įstrigę paskalų ir asmeninių baimių atmosferoje, kurios riboženkliai – geografinė pdėtis, paveldas ir skurdas. Kent verta pagarbos už tai, kad ji niekuomet nesmerkia savo veikėjų dėl jų įsitikinimų, net jei jų elgesys peržengia sveiko proto ir beprotybės ribas.“


The Guardian


Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

  • Autorius: Hannah Kent
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 392
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955239956

2021-02-09

Įspūdinga knyga, labai įtraukianti, ypatingas rašymo stilius. Labai patiko ir kita šios autorės knyga.

2017-11-26

Pritariu, tikrai puiki knyga. Per porą vakarų neliko...

2017-09-21

Labai gera knyga, negalėjau atsitraukti.

Parašykite atsiliepimą apie "Gerieji žmonės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Gerieji žmonės", kurią skaitytojams dovanoja Hannah Kent. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Hannah Kent su knyga "Gerieji žmonės" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Gerieji žmonės" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Hannah Kent. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Gerieji žmonės" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Gerieji žmonės" perkama kartu