Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Geros savijautos biblija

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 5.49 SoldOut

Knygos "Geros savijautos biblija" aprašymas

Dr. Mosarafas Ali gimė Indijoje, studijavo mediciną Delio universitete, mokslus tęsė Maskvoje – mokėsi akupunktūros, pulso diagnostikos, iridologijos, liežuvio diagnostikos ir hipnozės. Grįžęs į Delį įsteigė pirmąjį pasaulyje Integruotos medicinos centrą. Dirbdamas Indijoje studijavo ajurvedos, junanio mediciną, jogą ir marmos terapiją. 1998 m. atidarė savo Integruotos medicinos centrą Londone. Dr. Ali parašė aštuonias knygas sveikatos priežiūros temomis.
Šeimos gydytoju jį pasirinko žymūs žmonės - Jo Karališkoji Aukštybė Velso princas, Sylvesteris Stallone, Morganas Freemanas, lordas Andrevv Lloydas Weberis, Kate Moss.

Knygoje „Geros savijautos biblija“ daktaras Ali rašo apie tai, kaip susieti oficialiąją, alternatyviąją ir tradicinę mediciną ir sujungti į vieną gyvensenos programą, paremtą per 20 metų sukaupta patirtimi ir jau kuris laikas plėtojamą jo Integruotos medicinos centre.

Integruota sveikatos priežiūra pagrįsta požiūriu, kad kiekvienas žmogus yra unikalus. Atsižvelgiama į unikalią fizinę, psichinę ir dvasinę kiekvieno asmens sąrangą jo gyvenamosios aplinkos sąlygomis. Svarbiausia, kad toks požiūris skatina kiekvieną iš mūsų prisiimti didesnę atsakomybę už savo sveikatą, nes tai neatsiejama mūsų pačių gyvenimo valdymo dalis. Todėl tikrai prasminga naudotis visomis įmanomomis ne tik oficialiosios Vakarų medicinos, kuri, be abejo, per pastaruosius 100 metų padarė tikrų stebuklų, žiniomis ir gebėjimais, bet ir daugybės skirtingų kultūrų tradicijomis bei šaltiniais. Daktaras Ali paaiškina, kad dažniausiai organizmas ištikus krizei pats moka gyti, jei tik jam šiek tiek padedama, ir nebūtinai reikalauja intervencijos. Knygoje gausu konkrečių patarimų, kaip gydytis ištikus vienai ar kitai negandai. Plačiai propaguojami tokie metodai, kaip mitybos režimas, mankšta (ir joga), masažas, gydymas vaistažolėmis ir homeopatija – pateikiama konkrečių pratimų, receptų ir pan. Aptariami dažniausiai šiuolaikinius žmones varginantys negalavimai – širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos, virškinimo, lytinės funkcijos sutrikimai, nuovargis, nemiga, grybelinės ligos ir daugelis kitų.

Knyga „Geros savijautos biblija“ puikiai papildo pastaruoju metu sparčiai augančią gausybę patarimų bei pamokymų, kuriais gali naudotis visi besidomintys savo sveikatos priežiūra.

Iš anglų kalbos vertė Rūta Tumėnaitė

TURINYS

Padėkos 8
Įvadas 9

I dalis. PAGRINDAI
1 skyrius. Kas yra integruota sveikatos priežiūra? 16
2 skyrius. Medicinos istorija 26
3 skyrius. Kaip veikia organizmas 38

II dalis. SVEIKATINIMAS
4 skyrius. Sveikatinimas 50
5 skyrius. Mityba 61
6 skyrius. Mankšta ir poilsis 71
7 skyrius. Masažas ir raumenys 94
8 skyrius. Savitos asmenybės 103
9 skyrius. Protas 111
10 skyrius. Kaip apžiūrėti save 123

III dalis. KAI UŽKLUMPA BĖDOS
11 skyrius. Kaip atkurti sveikatą 142
12 skyrius. Energija 152
13 skyrius. Kraujotakos sistema 160
14 skyrius. Kvėpavimo sistema 168
15 skyrius. Raumenų ir griaučių sistema 177
16 skyrius. Neurologinė sistema 190
17 skyrius. Psichologinės problemos 204
18 skyrius. Hormoninė ir reprodukcinė sistema 214
19 skyrius. Virškinimo sistema 228
20 skyrius. Gyvybės palaikymo sistema 239
21 skyrius. Imuninė sistema 250
22 skyrius. Dvi pagrindinės ligos žudikės 256
23 skyrius. Prognozė 269

IŠTRAUKA

Oficialiosios medicinos trūkumai

Norint suprasti kai kuriuos oficialiojo požiūrio trūkumus, reikia trumpam atsigręžti į medicinos istoriją (išsamesnė apžvalga pateikiama 2 skyriuje). Graikų laikais ligos buvo skirstomos į kategorijas pagal labiausiai pažeidžiamus organus. Pneumonija paveikia plaučius, gastritas - skrandį, dermatitas - odą ir t. t. Po daugelio šimtmečių, kai mokslas nustatė kai kuriuos patogenus, arba ligos sukėlėjus, atsirado tokie pavadinimai kaip bakterinė dizenterija, streptokokinė / virusinė / grybelinė infekcija ir pan. Vėliau imta vadinti ligas pagal jas atradusių asmenų pavardes, pavyzdžiui, Parkinsono liga ir Bello paralyžius. Šiais laikais naujos ligos nebeįvardijamos. Viskas vadinama sindromais, arba simptomų deriniais, kaip antai įgytasis imuniteto stokos sindromas (AIDS), Dauno sindromas, lėtinio nuovargio sindromas (LNS) ir priešmenstruacinis sindromas (PMS). Pavyzdžiui, LNS būdingas nuovargis, depresija, raumenų skausmas, atminties sutrikimas, panikos atakos, nusilpsta imuninė sistema, vargina galvos skausmai, svaigimas, virškinimo problemos ir taip toliau (žr. 12 skyrių). Šie simptomai priklauso nuo skirtingų organų ir sistemų, pavyzdžiui, smegenų, raumenų, imuninės sistemos, virškinimo sistemos ir kraujotakos sistemos. Taigi, tai aiškus pavyzdys, kad ligos procesas apima visą organizmą. Tada paaiškėja, kad taip yra sergant dauguma ligų. Peršalus apima mieguistumas, peršti gerklę, varva nosis, skauda galvą, dingsta apetitas, bet tarp šių simptomų lyg ir nėra ryšio. Tai sindromas. Paprastos ligos, net ir apimančios vieną organą, paveikia visą organizmą. Tonzilitas, apendicitas ir tuberkuliozė yra sindromai, nes tokie simptomai kaip karščiavimas, galvos skausmas, pykinimas ir mieguistumas kyla ne vien dėl pažeisto kurio nors organo.

Žinoma, būtent taip tradicinės medicinos praktikai visada nustatydavo ligas. Medicina apsuko ratą. Tačiau ši evoliucija turėjo pražūtingų padarinių. Toks skirstymo į kategorijas procesas ilgainiui atitraukė oficialiosios medicinos dėmesį nuo sveikatos ir nukreipė prie ligos. Niekas nemoka skirstyti į kategorijas sveikatos, taigi, ji nedera su oficialiąja medicina. Tiesą sakant, oficialiajai medicinai iš pat pradžių rūpėjo tik gydyti simptomus (alopatinis metodas), todėl sveikata ir nebuvo tyrinėjama, nes nekelia simptomų, kuriuos reikėtų gydyti.

Dar vienas oficialiosios medicinos trūkumas yra pats mokslas, kuriuo ji paremta. Nuo Renesanso oficialioji medicina pradėta studijuoti remiantis chemijos, fizikos, matematikos, biochemijos, biofizikos ir pačių įvairiausių derinių fundamentaliaisiais mokslais. Medicinos tyrimai buvo atliekami mokslinėmis priemonėmis, siekiant nustatyti skaičius ir konkrečius faktus. Pradėta viską matuoti: kraujo pH vertę, kraujo ląstelių kiekį - visas organizmo konstantas. Viskas virto skaičiais ir parametrais.

Viskas buvo chemiškai analizuojama, fiziškai fiksuojama ir matematiškai apskaičiuojama. Todėl žinios, paremtos šimtmečiais kaupta patirtimi ir stebėjimais, buvo nustumtos į šalį ir liko tradicinei medicinai.

Tačiau organizme daug ko neįmanoma išmatuoti. Pavyzdžiui, niekaip neįmanoma išmatuoti psichikos. Dėl to per medicininės fiziologijos, disciplinos, kuri iš pradžių buvo sukurta tyrinėti physis, kursus šiais laikais nenagrinėjama nieko, kas susiję su psichika. Prieinama iki nervinių ląstelių funkcijų, bet psichologinis, arba mąstymo, procesas neįtraukiamas. Mokydamiesi anatomijos studentai nagrinėja kaulų struktūrą, tačiau nesigilina į raumenų funkcijos smulkmenas, nors raumenys sudaro daugiau kaip 60 procentų kūno svorio. Kursas apie raumenų veiklą tik pastaraisiais metais įtrauktas j sporto medicinos programą. Be to, neįmanoma išmatuoti ir žmonių kūno konstitucijos įvairovės, todėl ji irgi nestudijuojama ir beveik neįtraukiama į medicinos praktiką, nors tai be galo svarbu ir yra vienas iš kertinių tradicinės praktikos akmenų. Vis dėlto oficialiosios medicinos praktikai kalba apie A, B, AB ir 0 kraujo grupes, tuo pripažindami, jog žmonių konstitucija tikrai skiriasi.

Tokia individualizavimo stoka oficialiojoje medicinoje varžo ligų diagnostiką. Pavyzdžiui, gydytojai ima suvidurkintus skaičius visiems žmonėms apibūdinti, ir tik kartkartėmis pripažįsta tai, kad vyrai ir moterys smarkiai skiriasi. Sveiko vyro hemo-globino kiekis yra 132-160 g/l. O moters - 120-150 g/l. Jei tyrimai rodo, kad jo kiekis atitinka šias ribas, pacientas paprastai laikomas sveiku, ir gydytojai nesiima jokių veiksmų. O integruotoje medicinoje rimčiau paisoma individo pusiausvyros. Asmuo laikomas sergančiu, jei paaiškėja, kad duomenys nukrypo nuo jo konstitucijai būdingos pusiausvyros, ir paprastai jis iš tiesų serga.


  • Autorius: Dr. Mosaraf Ali
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2015
  • Knygos puslapių skaičius: 270
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094660986

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Geros savijautos biblija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Sveikos gyvensenos knygos

Dr. Mosaraf Ali pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Geros savijautos biblija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Geros savijautos biblija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Geros savijautos biblija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Geros savijautos biblija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dr. Mosaraf Ali tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Geros savijautos biblija" perkama kartu