NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Gimtoji kalba mokykloje, II dalis

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 8.99 SoldOut

Knygos "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis" aprašymas

Knyga "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis" - mokslinių straipsnių rinkinys pagal 2013 m. kovo 1 d. Šiaulių universitete įvykusią anrąją respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Gimtoji kalba mokykloje“.
Konferencijoje aptartos aktualios kalbos, literatūros, metodikos problemos, sprendžiamos ir bendrojo lavinimo mokyklose, ir kolegijose, ir universitetuose.

Iš viso konferencijoje buvo perskaityta 18 pranešimų. Doc. dr. Juozas Pabrėža ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja Gintauta Dauneckytė kalbėjo apie tarmes ir tarmių metus. Lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Asta Mazūraitė ir Raimonda Rumbinaitė iš Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos kalbėjo apie gimtąją kalbą šiandieninėje visuomenėje. Renata Jakubauskytė, Šiaulių universiteto lietuvių kalbotyros I kurso magistrantė, svarstė, kaip kalbės užsienyje gyvenantys lietuvaičiai. Lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Asta Buškuvienė ir Ona Kavoliukienė iš Šiaulių „Rasos“ progimnazijos bandė atsakyti į klausimą, kas yra knyga: nuobodybė ar įdomus užsiėmimas, o Rūta Rimeikytė, Šiaulių rajono Gilvyčių mokyklos 9 klasės mokinė, pasakojo apie mokyklos biblioteką kaip kultūros skleidimo židinį. Pranešimą savo mokinei paruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Mazaliauskaitė.

ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros docentė dr. Jurgita Macienė aptarė ŠU studentų raštingumo problemas, o dr. Aušra Rimkutė ir Rasutė Dambrauskienė, Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto dėstytojos, išanalizavo kolegijos pirmakursių raštingumą. Dr. Regina Kvašytė, ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros docentė, kalbėjo apie latvių tikrinius žodžius lietuviškai. Tos pačios katedros profesorė dr. Genovaitė Kačiuškienė pranešimą apie išimtinę veiksmažodžių rašybą parengė drauge su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docente dr. Irena Kruopiene. ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros vedėja dr. Ona Laima Gudzinevičiūtė skaitė pranešimą apie prieveiksmių vartoseną. Laima Verbickienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja ekspertė, pristatė pranešimą apie mokyklų internetinių svetainių kalbą.

Apie sakytinės kalbos mokymo problemas kalbėjo ŠU HF Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros profesorė dr. Giedrė Čepaitienė. Tos pačios katedros lektorius Algirdas Malakauskas aptarė kirčiavimo variantus šnekamojoje bendrinėje kalboje ir jų atsiradimo priežastis. Docentė dr. Rūta Kazlauskaitė parengė pranešimą apie reklamą ir šnekamąją kalbą. Kiti du pranešimai buvo skirti literatūros pamokoms. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Janina Dombrovskienė iš Šiaulių Didždvario gimnazijos kalbėjo apie literatūros mokymo problemas III–IV gimnazijos klasėse, o lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rita Šimkuvienė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos – apie projektinį darbą per literatūros pamokas. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Lina Tomanaitė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos papasakojo apie mokinių pažangos įsivertinimo būdus lietuvių kalbos pamokose.

Apibendrindami konferenciją dalyviai diskutavo apie paauglių skaitymo problemą, komunikacijos trūkumą pamokų metu, švietimo politiką. Profesorė dr. Giedrė Čepaitienė kvietė prisiminti Kęstučio Urbos straipsnį, kuriame literatūrologas teigia, kad paaugliams skirtos knygos itin greitai išperkamos, o tai leidžia manyti, kad jaunimas knygas skaito. Lituanistė Rita Šimkuvienė antrino profesorei ir teigė, kad mokiniai nelinkę skaityti tik programinės literatūros kūrinių. Profesorė dr. Genovaitė Kačiuškienė teigė, kad mokinys, besimokydamas bendrojo lavinimo mokykloje, turėtų būti perskaitęs pačių įvairiausių knygų. Dr. Ona Laima Gudzinevičiūtė ragino nepamiršti, kad mokinių raštingumui, bendrajam išprusimui įtakos turi ir kitų pedagogų kalba, siūlė patyrinėti mokytojų dalykininkų kalbą.



Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis", Ona Laima Gudzinevičiūtė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Ona Laima Gudzinevičiūtė su knyga "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ona Laima Gudzinevičiūtė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Gimtoji kalba mokykloje, II dalis" perkama kartu