⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Girios abėcėlė

Kaina: 2,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-03-31 2.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Girios abėcėlė" aprašymas

Lietuvių vaikų literatūros klasika – poeto Anzelmo Matučio „Girios abėcėlė“ – tai knygelė, kurioje po eilėraštį skiriama kiekvienai raidei, o šalia jų – smagūs ir išraiškingi piešinukai.

Anzelmo Matučio knyga „Girios abėcėlė“ skirta vos pradėjusiems skaityti ar dar besimokantiems pažinti raides. Eilėraštukų ritmas ir rimas vaikus sužavi skambesiu ir padeda greičiau perprasti skaitymo paslaptis.

Knygoje sudėti eilėraščiai puikiai tiks ir skaitymui drauge su tėvais. Galėsite paaiškinti mažajam apie raidžių ir garsų skirtumus. Pedagogai pabrėžia, kad būtent rimuotų eilėraščių ar dainų skaitymas padeda vaikams išmokti atskirti garsus, o vėliau ir juos užrašyti atitinkamomis raidėmis.

Šie eilėraščiai puikiai tiks mokytis mintinai ir padės vaikams ne tik lavinti atmintį, bet ir susikaupti, išlaikyti dėmesį, taisyklingai tarti garsus ir kirčiuoti žodžius. Be to, su vaiku susikursite nepakartojamą abipusio artumo atmosferą, tad mokytis svarbių dalykų pavyks tarsi nejučia, be jokios įtampos ir spaudimo.

Vaikams patiks eilėraštukų personažai, kurie kaskart veikia ką nors įdomaus, o juos galima ne tik įsivaizduoti, bet ir atidžiai apžiūrėti žaismingose iliustracijose. Čia vaikai sutiks pamėgtus, tradicinių pasakų ir vaikiškų istorijų gyvūnus – mešką, zuikį, lapę ir daug kitų veikėjų.

Anzelmas Matutis (tikra pavardė – Matulevičius, 1923–1985 m.) – pedagogas, rašytojas, vaikų literatūros kūrėjas, daugelio premijų laureatas. Baigė Marijampolės mokytojų seminariją ir dirbo mokytoju Santaikoje, Simne, Seirijuose, Alytuje. Mokė lietuvių kalbos ir literatūros, vadovavo literatų ir turistų būreliams. Varėnos rajone esančioje girioje pasistatė namelį, pramintą Dreve, ir jame leisdavo visas vasaras, o nuo 1972 m. nebedirbo mokytoju ir visą laiką ir jėgas skyrė kūrybai.

Kurti eilėraščius vaikams pradėjo dar būdamas paauglys. Vos šešiolikos metų A. Matutis laimėjo žurnalo „Žiburėlis“ surengtą jaunųjų literatų konkursą, jame buvo apdovanoti du poeto kūriniai – eilėraštis „Gėlių dainelė“ ir poema „Kiškiukas Gailiukas ir geras berniukas“.

Poetas išleido daugiau kaip 30 eilėraščių, poemų, eiliuotų pasakų knygų vaikams, parengė literatūros bei istorijos skaitinių knygų ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, iš rusų kalbos išvertė estų, kirgizų, baltarusių, rusų poetų eilėraščių, parašė apybraižų, libretą Jurgio Gaižausko operai „Buratinas“. 1984 m. rinktinė „Margaspalvė genio kalvė“ apdovanota tarptautiniu H. K. Anderseno diplomu.

A. Matutis savo eilėraščius dažnai rašydavo vaikų šnekamąja kalba, emocingai, naudodamas sušukimus, intonacijų kaitą. Dažnos jo eilėraščių temos – meilė Tėvynei, gamta ir jos apsauga.


  • Autorius: Anzelmas Matutis
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 32
  • Formatas: 23x29, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955137627

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Girios abėcėlė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuviškos abėcėlės knygos

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Girios abėcėlė", kurį pristato Anzelmas Matutis. Siūlome ne tik išsamų "Girios abėcėlė" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Anzelmas Matutis. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Girios abėcėlė". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Girios abėcėlė" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Girios abėcėlė" perkama kartu