BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ Ypatingos knygų kainos RIBOTĄ LAIKĄ! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Grafinio dizaino pagrindai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-09-30 9.19 SoldOut

Knygos "Grafinio dizaino pagrindai" aprašymas

Knygoje "Grafinio dizaino pagrindai" pateikiama susiteminta teorinė medžiaga apie pagrindines grafinio dizaino meninės raiškos priemones ir principus; apibūdinama grafinio dizaino objekto esmė; supažindinama su optinės iliuzijos reikšme grafiniam vaizdavimui; trumpai pristatomi pagrindiniai kompozicijos pagrindų principai; pateikiamos pagrindinės spalvų raiškos ypatybės, proporcijos ir mastelio ypatumai, šrifto struktūra ir komponavimas; supažindinama su vizualinio stiliaus ir prekių ženklų kūrimu.


Knyga "Grafinio dizaino pagrindai" skirta aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems dizainą, dailės gimnazijų ir specializuotų vidurinių mokyklų moksleiviams. Dėstytojai ir mokytojai ją, kaip metodinę priemonę, gali taikyti pamokose, paskaitose. Joje įdomių pavyzdžių gali rasti visi, besidomintys grafiniu dizainu.

TURINYS

TURINYSGRAFINIO DIZAINO MENINĖ RAIŠKA / 10

Istorinė raida / 11

Esmė ir sudėtis / 19

Išraiškos priemonės / 27

Kompozicija ir komponavimas / 33 

OPTINĖ ILIUZIJA GRAFINIAME DIZAINE / 36

Vaizdų suvokimas / 37

Optinė iliuzija / 43 

DVIMATĖS KOMPOZICIJOS RAIŠKOS ELEMENTAI / 48

Taškas / 49

Linija / 55

Dėmė / 61

DVIMATĖS KOMPOZICIJOS HARMONIZAVIMAS / 68

Simetrija / 69

Asimetrija / 75

Statika / 81

Dinamika / 87

Ritmas / 93

Kontrastas / 99 

SPALVOS REIKŠMĖ GRAFINIAME DIZAINE / 104

Spalvos esmė / 105

Spalvų spektras / 109

Spalvų maišymas / 113

Spalvų rūšys / 115

Spalvų harmonija / 121

Spalvų simbolika / 125

PROPORCIJA GRAFINIAME DIZAINE / 132

Proporcija / 133

Mastelis / 137

Aukso pjūvis / 139 

ŠRIFTAS GRAFINIAME DIZAINE / 140

Šrifto raida / 141

Šrifto struktūra / 155

Šrifto dydis / 161

Šrifto komponavimas / 165

Šrifto dizainas / 169 

VIZUALINIS STILIUS IR GRAFINIS DIZAINAS / 174

Vizualinis stilius / 175

Vizualinio stiliaus dizainas / 181

Prekės ženklas / 189

Prekės ženklo grafika / 193

Vizualinio stiliaus objektai / 197

PRATARMĖ

PRATARMĖGrafinis dizainas šiuo metu yra viena iš populiariausių dizaino kūrybos sričių, kuri grafikos, šrifto, formos ir spalvos pagalba keičia vizualinės komunikacijos kokybę ir daro ją labiau prieinamą ir supranamą žmonėms. Grafinis dizainas susijęs ne tik su meninių vaizdų kūrimu, bet ir su analize, organizavimu ir pateikimo principais vizualinės komunikacijos problemų sprendimams. Ši dizaino sritis savyje apjungia formos ir turinio vizualinę raišką, o kūrybiškumui įtakos turi komunikacijų, technologijų ir verslo žinios. Grafinio dizaino terminą pirmą kartą panaudojo William Addison Dwiggins 1922 metais.

Knygoje "Grafino dizaino pagrindai" pateikiama susisteminta teorinė medžiaga apie pagrindines grafinio dizaino meninės raiškos priemones ir principus, apibūdinama grafinio dizaino objekto esmė; supažindinama su optinės iliuzijos reikšme grafiniam vaizdavimui; trumpai pristatomi pagrindiniai kompozicijos pagrindų principai; pateikiamos pagrindinės spalvos raiškos ypatybės; proporcijos ir mastelio ypatumai; šrifto struktūra ir komponavimas; supažindinama su vizualinio stiliaus ir prekių ženklų kūrimu.

Pristatant tam tikrus grafinio dizaino teorijos teiginius, apibūdinama, kaip dvimatės kompozicijos priemonės veikia įvairius grafinio dizaino objektus. Knygoje teoriniai grafinio dizaino komponavimo teiginiai yra iliustruojami pavyzdžiais iš įvairių grafinio dizaino knygų žurnalų ir internetinių šaltinių. Dizaino pavyzdžius papildo gamtos formų fotografijos. Taip pat pateikiami ir studentų darbai.

Knyga "Grafinio dizaino pagrindai" yra skirta aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems dizainą, dailės gimnazijų ir specializuotų vidurinių mokyklų mokiniams. Dėstytojai ir mokytojai ją gali taikyti, kaip metodinę priemonę pamokose, paskaitose. įdomių pavyzdžių  joje gali rasti visi, kurie domisi grafiniu dizainu.

Autorė

  • Autorius: Gintarė Jarašienė
  • Leidėjas: Kauno kolegija
  • Išleidimo metai: 2013
  • Knygos puslapių skaičius: 203
  • Formatas: 21x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098090239

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Grafinio dizaino pagrindai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Grafinio dizaino pagrindai", Gintarė Jarašienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Gintarė Jarašienė su knyga "Grafinio dizaino pagrindai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Grafinio dizaino pagrindai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gintarė Jarašienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Grafinio dizaino pagrindai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Grafinio dizaino pagrindai" perkama kartu