Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Graikas Zorba (knyga su defektais)

Kaina: 4,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-10-31 4.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Graikas Zorba (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

"Viskas jam atrodo kaip stebuklas, ir kiekvieną rytą, kai, pramerkęs akis, pamato medžius, jūrą, akmenis arba paukštį, išsižioja iš nuostabos. „Kas per stebuklas! – sušunka. – Kiek paslapčių slypi medyje, jūroje, akmenyje, paukštyje?“

Jo vardą išgarsino filmas, o dar labiau juostai sukurta sirtakio melodijos versija. Vis dėlto pirmiausia „Graikas Zorba“ yra literatūrinis fenomenas – laisvo, nevaržomo, "čia ir dabar" gyvenimu besimėgaujančio žmogaus istorija.

Knygos pasakotojas nusprendžia pakeisti savo gyvenimą ir pažinti jį ne iš knygų - jis trokšta veiksmo. Dėl šios priežasties jis išsinuomoja anglies kasyklą Kretoje ir išvyksta ten nusiteikęs rimtai veiklai. Deja verslas nepasiseka, planai žlunga, tačiau likimas jam įteikia dovaną - jis sutinka Aleksį Zorbą.

Zorba niekada nesimokė ir neskaitė knygų, tačiau apie gyvenimą žino daugiau nei bet kas kitas. Jis daro tai, kam yra nusiteikęs – jei nori groti, groja, užsimano šokti, šoka. O jei neturi ūpo ir nenori nieko daryti, nesivaržo to pasakyti.

Iki šiol pasaulį tik knygos puslapiuose pažinęs pagrindinis veikėjas žavisi Zorbos asmenybe – jo gilūs samprotavimai ir laisvos mintys išreiškia atvirumą pasauliui ir gebėjimą mėgautis gyvenimu. Kalbėti tai, ką galvoji ir daryti tai, kas tuo metu atrodo teisinga. Zorba viską daro iš širdies. Jei dirba, pamiršta viską. Jei myli moterį – taip, lyg ji būtų vienintelė pasaulyje.

Geriausias žodis graikui Aleksiui Zorbai apibūdinti – nežabota ir bekompromisė laisvė. Kai kas jį vadino graikų čigonu, kitiems jis buvo pirmykščio gyvenimo būdo įsikūnijimas, tretiems asocijavo su avangardiniais meno judėjimais ir šiuolaikiniu žmogumi. Deja, apibūdinant Zorbą laiko kategorijos bevertės, nes graikas Zorba pripažįsta vienintelį laiką – dabar.

Nors gali pasirodyti, kad Zorba įkūnija jaunystės šėlsmą ir abejingumą, taip nėra. Jis brandžios, įsisąmonintos laisvės šauklys, per ilgus gyvenimo metus susikūręs pilnaverčio gyvenimo filosofiją ir atradęs tikrąją išmintį. Zorbos laisvė nėra paika, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – kelyje link jos būta ir nusivylimo, ir vienatvės ir depresijos, tačiau galiausiai aistra gyvenimui triumfuoja. Knyga "Graikas Zorba" - nuotaikingas ir liūdnas, gilus ir subtilus kūrinys.

„[Š]i knyga reikalauja ją padėti ir eiti džiaugtis gyvenimu. Joje smerkiamas pasyvus pasakotojo gyvenimo būdas, kai jis tiesiog sėdi, rūko ir koja spardo smėlį. Jo priešingybė – gyvybingumu alsuojantis Zorba. <...> Skaitydamas romaną gali girdėti, kaip Zorba tau šaukia: „Nešvaistyk vasaros skaitydamas! Išeik ir gyvenk, kaip pridera!“
The Guardian

Nikosas Kazantzakis (1883–1957) – vienas svarbiausių XX a. graikų filosofų ir moderniosios literatūros autorių.

Iš vokiečių kalbos vertė Adomas Druktenis


  • Autorius: Nikos Kazantzakis
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094442902-BR

Parašykite atsiliepimą apie "Graikas Zorba (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Graikas Zorba (knyga su defektais)", Nikos Kazantzakis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Nikos Kazantzakis su knyga "Graikas Zorba (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Graikas Zorba (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Nikos Kazantzakis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Graikas Zorba (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Graikas Zorba (knyga su defektais)" perkama kartu