0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -58%
Kaina internetu: 7,19 €
Kaina knygyne: 16,99 €*
Sutaupote: 9.80 € (58%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-01-12 Viktorija

Knyga labai gera, gal kiek paveikslėliai galėtų būti gražesni, labiau skirti vaikams, bet visumoje knyga puiki. Labai patiko jau įrištas knygos skirtukas.


2021-10-31 7.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos" aprašymas

Knyga skirta 5-7 metų vaikams.

Tūkstantis ir viena naktis – paslaptingi žodžiai, kuriuos išgirsta vaikai, o šiose pasakose aprašytas pasaulis jaudina labiau, nei kitos vaikams skirtos istorijos. Knygoje „Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos“ surinktus pasakojimus išgirstame vaikystėje, juos atsimename ir su malonumu vėl skaitome jau suaugę.

Tai viduramžius menantis arabų pasakų rinkinys. Šios pasakos tapo kur kas svarbesniu literatūros reiškiniu nei tiesiog vaikams skirti pasakojimai. Jos turėjo didelės įtaką kitų tautų literatūrai, o vėliau ir teatrui, kinui, muzikai. Šis rinkinys atsirado išvertus IX a. pirklio „Tūkstantį pasakų“. Dabar spėjama, kad visas pasakas jungianti Šecherezados istorija buvo sugalvota gerokai vėliau – XIV amžiuje.

Karalius Šachrajaras sužinojęs apie žmonos neištikimybę, įsiunta ir ją nužudo. Nusivylęs visomis moterimis ir būdamas įsitikinęs, kad visos jos neištikimos, įsako savo viziriui atvesti jam kasnakt po naują žmoną - praleidęs su ja naktį, karalius ryte moterį nužudo. Tai tęsiasi tol, kol vieną kartą vizirio dukra Šecherezada paprašo ją nuvesti pas karalių nakčiai. Ji turi gudrų planą – naktį pradeda pasakoti istoriją, kuri ryte nutrūksta įdomiausioje vietoje, todėl karalius, norėdamas sužinoti jos pabaigą, palieka ją gyvą. Taip tęsiasi ne vienerius metus, kol galiausiai istorijos pabaigoje Šecherezada jau būna pagimdžiusi karaliui tris sūnus ir įrodžiusi savo ištikimybę. Ir karalius atšaukia savo žiaurų įsakymą.

Visos Šecherezados istorijos ir tapo tūkstančio ir vienos nakties pasakomis. Knygoje „Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos“ sudėtos pačios įsimintiniausios Šecherezados istorijos: apie Ali Babą ir keturiasdešimt plėšikų, Aladiną ir džiną iš lempos, jūreivį Sinbadą ir kitus. Tai ir tragedijos, ir komedijos, ir jaudinančios meilės istorijos. Čia pasakojama apie legendines vietas, mistinius reiškinius, burtininkus, kartais minimi realūs to meto asmenys ar vietos, apie kurias perskaičius, norisi jas pamatyti savo akimis.

„Gražiausių tūkstančio ir vienos nakties pasakų“ paveikumą galima lyginti su Hanso Kristiano Anderseno bei Brolių Grimų pasakomis. Jose kalbama apie svarbiausias gyvenimo vertybes – meilę, draugystę, drąsą, o drauge pašiepiamos tokios savybės kaip klasta ar kvailumas, parodoma, jog už blogus darbus esi baudžiamas, o už gerus – apdovanojamas.

Vertė Jūratė Žižytė


  • Autorius:
  • Leidėjas: Presvika
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 124
  • Formatas: 22x28, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955229353

2021-01-12

Knyga labai gera, gal kiek paveikslėliai galėtų būti gražesni, labiau skirti vaikams, bet visumoje knyga puiki. Labai patiko jau įrištas knygos skirtukas.

Parašykite atsiliepimą apie "Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kitos pasakų knygos vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos", kurį parašė . Siūlome ne tik išsamų "Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido . Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos" perkama kartu